Льоренте приборкав «левів»

«Атлетик» – «Спортинг» – 3:1 (заг. 4:3). У повторному півфінальному матчі Ліги Європи УЄФА клуб із Більбао взяв гору над «Спортингом» і всього лише вдруге у своїй історії вийшов у фінал єврокубків.

UEFA.com

2012-04-27 00:20

АТЛЕТИК – СПОРТИНГ – 3:1
Суасаета (17), Ібаї Гомес (45+1), Льоренте (88) – ван Вольфсвінкель (44).
Атлетик: Ірайсос, Ауртенече, Амореб'єта, Іраола, Ітурраспе, Еррера (Перес, 90+4), Хаві Мартінес, Льоренте, Сусаета, Муньяїн (Екіса, 90), Ібаї Гомес (Токера, 90+3).
Спортинг: Руй Патрісіу, Полга, Жоау Перейра, Інсуа, Шандао, Схарс, Капель, Матіас Фернандес (Каррісу, 46), Бруну Перейрінья (Хеффрен, 63), Андре Мартінш, ван Вольфсвінкель.
Попередження: Амореб'єта (54), Ібаї Гомес (76) – ван Вольфсвінкель (10), Каррісу (59), Шандао (90+4).

Перемогу господарям «Сан-Мамес» забезпечили голи Маркеля Сусаети, Ібая Гомеса і Фернандо Льоренте, який відзначився в самій кінцівці, позбавивши матч додаткового часу. «Леви» змогли відповісти лише одним точним ударом, який на свій рахунок записав Рікі ван Вольфсвінкель.

Господарі після прикрої поразки з рахунком 1:2 у Лісабоні бажали реабілітуватися. Атаки на ворота «Спортинга» накочувалися одна за одною. Найбільш близький до успіху був Ікер Муньяїн, небезпечно пробивши метрів з шести, але захисники встигли заблокувати політ м'яча.

На 17-й хвилині баски таки добилися свого. Муньяїн навісив у штрафну, Льоренте, перебуваючи спиною до воріт, зробив скидку на Сусаету, і той потужним ударом з льоту відкрив рахунок. Такий результат уже не влаштовував лісабонський клуб, і «леви» кинулися відіграватися.

Чудовий момент змарнував Бруну Перейрінья, який пробив «з другого поверху» вище воріт. Потім Андерсон Полга, відгукнувшись на подачу з кутового, у ворота влучив, але на місці виявився воротар господарів Горка Ірайсос.

«Атлетик» зрозумів, що його перевага хитка, і вирішив втілити в життя девіз «найкращий захист – це напад». Незабаром Сусаета прострілив з флангу, проте Гомес не влучив по м'ячу у карному майданчику. Льоренте виявився спритнішим за партнера по команді та після ще однієї передачі Сусаети в дотик пробив у дальній кут – Руй Патрісіу в відчайдушному стрибку врятував «Спортинг».

Підопічні Рікарду Са Пінту продовжували робити ставку на небезпечні навіси в штрафну. Коли Полга виграв чергову дуель на у повітрі, знову свою майстерність довелося демонструвати  Ірайсосу. Якщо головою не виходить, то, може, краще спробувати ногою? З такою думкою ван Вольфсвінкель на 44-й хвилині відправив м'яч у нижній правий кут – 1:1.

Але недовго «леви» раділи. Ще до перерви «Атлетик» знову вийшов вперед. Ефектно зіграв Льоренте, який поборовся на лінії штрафної і видав передачу на Гомеса. Той свій вихід один на один реалізував.

У другому таймі підопічні Марсело Б'єлси продовжили шукати щастя на чужій половині поля, оскільки рахунок 2:1 гарантував лише додатковий час. Сусаета дальнім ударом перевірив надійність Руя Патрісіу, а Льоренте головою послав м'яч у стійку.

Незабаром на міцність каркас воріт перевірили і гості. Еміліано Інсуа пробивав у нижній кут, але м'яч після рикошету від захисника влучив у штангу.

Основний час добігав кінця, швидкості впали, і команди почали бути обережним, адже ціна помилки зростала з кожною хвилиною. Але додатковий час не знадобився. На 88-й хвилині Льоренте вирішив результат протистояння: цього разу м'яч від стійки таки залетів у ворота. Всю попередню роботу зробив Гомес, накрутивши Жоау Перейру на лівому куті штрафного і зробивши ідеальний простріл.

Навіть один гол на чужому полі рятував «Спортинг», але забити його на «Сан-Мамес» португальці не змогли. У підсумку клуб з Більбао вистояв і 9 травня в Бухаресті в суто іспанському фіналі зустрінеться з «Атлетико».