ЛЄ-2024/25. Подробиці поєдинків четверга

Гол Артема Довбика, невдача Романа Яремчука, круті камбеки «Вікторії» та «Браги»… Черговий ігровий день у Лізі Європи вийшов багатим на події.

2024-09-27 02:00

Вечір почався досить буденно. Мальме на своєму полі не витримав натиску Рейнджерс – 0:2, а Фенербахче на чолі з Жозе Моурінью здобув домашню перемогу над Юніоном – 2:1.

У матчах другого слоту було веселіше. Найбільшу увагу привертав події Рома – АтлетикМайбутній суперник київського Динамо, кольори якого захищає Артем Довбік, прагнув вдруге поспіль насухо перемогти після приходу Івана Юрича на тренерський місток. Але перший тайм почався з активностей басків. Небезпечні закидання на швидких гравців групи атаки через все поле, стандарти – зі всім впоралися господарі.

А ось Артем Довбик реалізував один із перших моментів «джаллороссі». На 21 хвилині українець вибігав ледь не сам на сам, але Агірресабала встиг вибігти за межі штрафного і заблокувати удар. А ось на 32-й українець ідеально відгукнувся на подачу Анхеліньйо, замкнувши праву стійку. Іспанці сигналізували про офсайд, однак Артем витримав лінію перфектно!

Пауло Дибала спробував забити з льоту, але це було надто складно зробити. Аргентинець у перерві пішов відпочивати – вже цієї неділі романістів чекає матч у Серії А проти Венеції, де також потрібні лише 3 очки. Традиційно для команд Юрича при переможному рахунку почалася доволі стерильна гра. Попри те, що Рома володіла м'ячем понад 60% часу, рахунок за ударами становив 4:10 перед заміною Довбика на 81 хвилині. Форвард збірної України після перерви двічі міг збільшити свій бомбардирський доробок. Спершу екс-нападник Жирони не зміг зорієнтуватися на добиванні після змарнованого Суле супершансу, а потім з офсайду дав поруч зі стійкою у вбивчому моменті.

Через 4 хвилини після його відходу з поля Рома пропустила дещо випадковий гол. Унаї Нуньєс, який замінив травмованого центрбека Вівіана, перевисів у повітрі Анхеліньйо і скинув на свого партнера по обороні Айтора Паредеса. Перший супершанс Атлетика приніс 1:1.

Ліон вдома впевнено обіграв Олімпіакос, у стартовому складі якого вийшов Роман Яремчук. Українець провів на полі 60 хвилин, а Sofascore оцінила його виступ у 6,8 бала (зокрема, завдав 1 удару в площину воріт та тричі вдало обіграв суперника. Через 5 хвилин після заміни Яремчука Ліон повів завдяки голу Шеркі, а Бенрама дуже швидко подвоїв перевагу з асисту Заха. Олімпіакос зумів відіграти один м'яч на 88-й хвилині – Чалета-Цар зрізав м'яч у власні ворота, але взяття воріт скасували.

Вікторія Пльзень оформила крутий камбек у грі проти німецького Айнтрахта. Перший тайм завершився за рівного рахунку – на гол Екітіке результативно відповів Шульц. Втім, представник Бундесліги у другій половині, здавалось, довів гру до перемоги завдяки голам Діни та Крістенсена. Проте Прінс Аду (екс-нападник Кривбаса) скоротив відставання, а Ємелка в компенсований час врятував нічию для Вікторії. До слова, саме чехи вибили Кривбас з Ліги Європи.

Аякс розтрощив Бешикташ. Фітц-Джім в середині першого тайму вивів амстердамців вперед, а по перерві Годтс та Тейлор зробили перевагу розгромною. Міка Годтс ще й оформив дубль на 73-й хвилині, поставивши крапку в зустрічі – 4:0! Брага примудрилась вирвати перемогу над Маккабі Тель-Авів. Давіда ще в першому таймі реалізував пенальті, вивівши ізраїльтян вперед. Здавалось, що Маккабі мінімально переможе, однак Брума на 88 хвилині зрівняв рахунок. А на 90+5 він реалізував пенальті, принісши вольову перемогу португальцям.

ФКСБ розбив РФШ – ще одного майбутнього суперника Динамо (матч запланований на 30 січня). Румуни повели в рахунку на 8-й хвилині завдяки голу Бірліджи, однак латвійці відігрались – відзначився Ліпущек. Після цього забивав лише ФКСБ. Спочатку Стефанеску вивів румунів знову вперед, а в другому таймі Олару оформив дубль, поставивши крапку в зустрічі.

Тоттенхем навіть у меншості розгромив Карабах. «Шпори» залишились у меншості вже на 8-й хвилині – Дрегушин за фол останньої надії був вилучений з поля. Щоправда, майже одразу після цього англійці повели в рахунку завдяки голу Бреннана Джонсона. Сарр подвоїв перевагу в другому таймі, а Карабах міг відквитати один м'яч, але Байрамов не реалізував пенальті. Соланке з асисту Хин Мін Сона довів рахунок до розгромного.

Ну а саму феєричну кінцівку подарував поєдинок Брага – Маккабі Тель-Авів. Португальці врятувалися коли здавалося, що шансів вже немає. Головним же героєм став Брума. На 88-й хвилині він вчасно опинився біля воріт суперників після навісної передачі та cкидки партнера, а на п'ятій компенсованій хвилині зустрічі реалізував пенальті. І це після того, як Пататі влучив у перекладину воріт господарів!

РОМА – АТЛЕТИК – 1:1
Голи: Довбик (32) – А.Паредес (85).
Рома: Свілар, Манчіні, Ндіка, Ермосо, Челік (Абдулхамід 71), М. Коне (Паредес, 81), Крістанте, Анхеліньо, Бальданці (Пісіллі, 63), Дібала (Суле, 46), Довбик (Шомуродов, 81).
Атлетик: Агірресабала, Горосабель (Де Маркос, 69), Вівіан (Нуньєс, 80), А.Паредес, Берчич, Прадос (Еррера, 60), Галларета, І. Вільямс, У. Гомес (Беренгер, 69), Джало (Н. Вільямс, 60), Гурусета.
Попередження: М.Коне (44), Бальданці (62) – Горосабель (44), Берчич (56), Де Маркос (83).

ЛІОН – ОЛІМПІАКОС – 2:0
Голи: Шеркі (65), Бенрахма (71).
Ліон: Перрі, Тальяфіко, Чалета-Цар, Мата, Мейтленд-Найлз, Матич (Тессманн, 68), Толіссо, Фофана (Заа, 67), Шеркі (Бенрахма, 68), Нуама (Діавара, 81), Ляказетт (Мікаутадзе, 75).
Олімпіакос: Цолакіс, Пірола (Стаменич, 68), Карму, Рецос (Нтой, 83), Ортега, Родіней, Ессе, Дані Гарсія (Вілліан, 68), Шікінью (Вельде, 83), Яремчук (Костулас, 60), Ель-Каабі.
Попередження: Тальяфіко (77) – Дані Гарсія (33), Ессе (57), Родіней  (90+2).

МАЛЬМЕ – РЕЙНДЖЕРС – 0:2
Голы: БайрамІ (1), Маккосленд (76).
Мальме: Далін, Бузанелло, Янссон, Реслер, Ларсен, Йонсен (Йоргенсен, 84), Пенья, Болін (Алі, 69), Берг (Лукілі, 84), Крістіансен (Бутхейм, 61), Телін (Росенгрен, 69).
Рейнджерс: Батленд, Касанвіро, Проппер, Суттар, Таверньє, Баррон, Діоманде, Байрамі (Стерлінг, 84), Черни (Маккосланд, 69), Лоуренс (Раскін, 80), Дессерс.
Попередження: Реслер (37), Берг (80) – Діоманде (11), Батленд (90+4).

ФЕНЕРБАХЧЕ – ЮНІОН – 2:1
Голы: Союнчу (26), Берджесс (82, автогол) – Сайкс (90+3).
На 90+2 хвилині Иванович («Юніон») не реализував пенальті (воротар).
Фенербахче: Ливакович, Остервольде, Сеюнджю, Родріго Бекао, Мюльдюр (Осей-Семюел, 65), Шиманьскі, Амрабат, Фред (Тосун, 86), Кахведжі (Тадич, 65), Ундер (Яндаш, 77).
Юніон: Моріс, Матіда, Берджесс (Сайкс, 86), Мак Аллістер, Ньянг, Садікі (ван де Перре, 86), Ванхаутте, Расмуссен (Буфаль, 70), Кастро-Монтес, Родрігес (Халайлі, 61), Іванович.
Попередження: Родріго Бекао (33), Мюльдюр (55), Осей-Семюел (87) – Буфаль (80), Ванхаутте (90+6).

АЙНТРАХТ – ВІКТОРІЯ – 3:3
Голи: Екітик (38), Діна-Ебімбе (62), Крістенсен (67) – Шулц (41), Пекло (86), Ємелька (90+2).
Айнтрахт: Сантос, Нкунку, Теате, Тута, Крістенсен (Коллінз, 85), Схірі, Дауд (Ларссон, 71), Мармуш, Кнауфф (Діна-Ебімбе, 60), Матанович (Шаїбі, 61), Екітік (Баойя, 71).
Вікторія: Єдличка, Ємєлка, Маркович, Дві, Гавел, Шулц, Калвах (Панош, 83), Черв (Сойка, 77), Каду (Йірка, 82), Аду, Видра (Вашулін, 71).

АЯКС – БЕШИКТАШ – 4:0
Голи: Фітц-Джим (31), Годтс (51, 73), Тайлор (55).
Аякс: Пасвеєр, Хато, Бас, Шутало, Ренсх, Тайлор (ван ден Бомен, 66), Хендерсон, Фітц-Джим (Хлінссон, 66), Траоре (Расмуссен, 71), Годтс (Акпом, 81), Броббі (Вегорст, 70).
Бешикташ: Гюнок, Масуаку, Удуохай, Габріел Пауліста, Свенссон, Ель-Мусраті (Учан, 82), Онана (Ндур, 64), Рафа Сілва (Киличсой, 64), Жедсон Фернандеш, Рашица (Келеш, 84) 46).
Попередження: Фітц-Джим (21), Хато (46) – Хекімоглу (45+1), Онана (51).

БРАГА – МАККАБІ Тель-Авів – 2:1
Голи: Брума (88, 90+5, з пенальті) – Давида (30, з пенальті).
Брага: Матеус, Юрі Рібейру (Фернандеш, 70), Ніакате, Жоау Феррейра (Аррей-Мбі, 78), Віктор Гомес, Андре Орта, Карвальо (Горбі, 46), Гітан (Гарбі, 46), Брума, Рікарду Орта, Ель Уаззані (Фернандес, 46).
Маккабі Тель-Авів: Мішпаті, Шломо, Стоїч, Асанте, Давідзада, Каніховський, Сіссоко, Перець, Давида (Лейус, 78), Медмон (Аддо, 66), Тургеман (Пататі, 78).
Попередження: Юрі Рібейру (68) – Шломо (17), Каніховський (75), Асанте (90+4).