«Реал» – переможець Ліги чемпіонів-2024!

Голи Карвахаля та Вінісіуса принесли перемогу мадридцям над дортмундською «Боруссією». Мадридський «Реал» виправдав свій статус фаворита і виграв фінал Ліги чемпіонів-2024.

2024-06-02 00:12

За драматургією це дуже нагадувало фінал дворічної давнини, коли «вершкові» мінімально здолали «Ліверпуль». Тоді суперник теж створив більше шансів, а Мадрид терпів-терпів, поки не вистрілив.

Як було сьогодні? Перший тайм – повний провал команди Анчелотті. Нуль гострих моментів. Величезні дірки в захисті.

Уже до 20-ї хвилини рахунок міг бути 3:0 на користь «джмелів», але Брандт із центру штрафного пробив погано, Адеємі не реалізував вихід сам на сам із Куртуа, а Фюллькруг у падінні ткнув м'яч у штангу.

Напевно, тоді-то все і вирішилося. Не можна настільки розхлябано підходити до реалізації, коли твій суперник – «Реал», та ще й у його улюбленому турнірі.

На другий тайм «вершкові» вийшли вже набагато більш зарядженими. Тайм вони почали з двох моментів – Кроос перевірив Кобеля зі штрафного, а Карвахаль виграв верх після кутового.

У Мадрида очікувано тягнув Вінісіус – Райєрсон за ним встигав рідко. Водночас Родріго провалився, і Беллінгем теж не виблискував – це ускладнювало справу. Та й потім, «Боруссія» ще пручалася – удар Фюллькруга головою був максимально небезпечним.

Як же Мадрид виграв? Та дуже просто. «Джмелі» після 70-ї хвилини почали втомлюватися. Весь їхній план на гру тримався на щільній опіці, пресингу, моментальних контратаках. Ну, а із замінами Терзич ще в Парижі запізнився, але там нікому було покарати. Тут же «Реал» не пробачив.

На 74-й хвилині Карвахаль замкнув подачу Крооса з кутового і далі на полі була тільки одна команда.

Кроос, Беллінгем, Карвахаль та інші могли доводити рахунок навіть до непристойного, але рятував Кобель. Утім, він же не всесильний, правда? Чергова помилка захисту на 83-й хвилини таки закінчилася легким голом Вінісіуса і це була крапка. Фюллькруг наостанок забив, але з очевидного офсайду.

«Реал» виграв свій 15-й Кубок чемпіонів. Чи треба говорити, що більше немає ні в кого? Історія на наших очах. Тим часом Дортмунд програв другий фінал поспіль після невдачі у 2013-му. Він старався, треба віддати «джмелям» належне, але цього було замало.

БОРУССІЯ Д – РЕАЛ – 0:2
Карвахаль (74), Вінісіус (83).
Боруссія Д: Кобель, Райєрсон, Гуммельс, Шлоттербек, Матсен, Джан (Мален, 80), Брандт (Алле, 80), Забітцер, Санчо (Байно-Гіттенс, 87), Фюллькруг, Адеємі (Ройс, 72).
Реал: Куртуа, Карвахаль, Рюдігер, Начо, Менді, Камавінга, Вальверде, Кроос (Модрич, 85), Беллінгем (Хоселу, 85), Родріго (Мілітао, 90), Вінісіус (Лукас Васкес, 90+4).
Попередження: Шлоттербек (40), Забітцер (43), Гуммельс (79) – Вінісіус (35).