Болонья – Шахтар 0:0. Ліга чемпіонів, 1-й тур. Звіт

Гірники могли претендувати на більше, якби Судаков реалізував пенальті, але й нічию в Італії варто занести їм у актив.

2024-09-18 22:25

«Шахтар» приїхав до Болоньї окрилений яскравою перемогою над «Карпатами» 5:2 в першості України і міг почати з того ж місця в Лізі чемпіонаті: уже на третій хвилині Егіналдо змусив Поша порушити правила у штрафній, і Судаков отримав можливість відкрити рахунок з пенальті. На жаль для українського клубу, півзахисник пробив безхитрісно, і Скорупськи одразу намертво забрав м’яча.

Далі гра давалась гостям важкувато, та ще й проблеми множились через травми важливих гравців – до перерви довелось замінити Сікана та Коноплю. Під кінець першого тайму гірники перехопили ініціативу та виглядали значно впевненіше, однак саме в такий момент могли пропустити гол у роздягальню: Тобіас та Бондаренко дещо пасивно відіграли проти опонентів, і Кастро міг забивати з близької відстані, але Різник парирував.

По перерві тиск дуже мотивованих господарів, які проводили свій історичний перший матч саме в Лізі чемпіонів, зростав. На 52-й хвилині неймовірний шанс втратив Фаббіан – Різник по-футзальному кинувся під удар з кількох метрів. Потім Ндой та Кастро не змогли реалізувати непогані нагоди.

У «Шахтаря» за великим рахунком реальних моментів не було, і тому навіть попри не реалізований Судаковим пенальті, гірники мають бути задоволені тим, що матч завершився унічию. Та із точки зору турнірної стратегії одне очко у гостях у доволі складного суперника цілком може вважатись позитивним результатом.

БОЛОНЬЯ – ШАХТАР – 0:0
«Болонья»: Скорупський, Лікояніс (Міранда, 78), Лукумі, Бекема, Пош, Фройлер, Моро (Побега, 65), Фаббіан (Урбаньськи, 78), Ндоє, Орсоліні (Айлінг-Джуніор, 65), Кастро (Даллінга, 65)
«Шахтар»: Різник, Педро Енріке, Матвієнко, Бондар, Конопля (Вінісіус Тобіас, 41), Бондаренко (Степаненко, 79), Криськів, Судаков (Гомес, 79), Егіналдо, Зубков (Траоре, 79), Сікан (Невертон, 35)
Попередження: Пош (3), Кастро (58) – Бондар (12), Тобіас (70), Степаненко (84), Гомес (88)
Нереалізований пенальті: Судаков (4, воротар)

photo

«Нічия – позитивний підсумок», – італійські ЗМІ – про матч «Болонья» – «Шахтар»

У день матчу з «Шахтарем» у регіоні Емілія-Романья сталася повінь, а також злива плюс ураганний вітер. Через це було оголошено червоний рівень тривоги. Було закрито школи та багато інших закладів. При цьому матч із «Шахтарем» вирішили не переносити, оскільки 19 вересня синоптики обіцяли покращення погодних умов. До того ж, інспектори УЄФА вирішили, що поле знаходиться в нормальному стані, тому там можна було проводити гру. Місцеві журналісти неоднозначно сприйняли таке рішення УЄФА, вважаючи, що футбольна організація піддала ризику вболівальників та команди. Щодо безпосередньо матчу, то італійські ЗМІ задоволені тим, що «Болонья» грала в атакуючий футбол і могла виграти у «Шахтаря», але розчаровані тим, що італійський клуб не зміг набрати три очки.

2024-09-19 09:30