«Арсенал» – «Шахтар»: огляд англійських ЗМІ

Англійські журналісти залишилися незадоволені слабкою грою та невпевненою перемогою «Арсеналу» у матчі з «Шахтарем». Вони порівнюють гру «канонірів» з грою інших англійських команд у Лізі чемпіонів, і зазначають, що лондонський клуб має явні ігрові проблеми, а вболівальники залишилися незадоволені, навіть незважаючи на підсумкову перемогу.

Дмитро МАЛЯНОВ

2024-10-23 09:35

До того ж матч запам'ятається не гарною грою та великою кількістю гольових моментів, а випадковим автоголом, нереалізованим пенальті та травмами футболістів «Арсеналу».

BBC

«Нові проблеми для «Арсеналу», – журналіст сайту BBC розповідає про те, що матч із «Шахтарем» не просто був поганим для «канонірів», але й завдав Мікелю Артету головного болю, оскільки відразу два гравці отримали травми і можуть тепер пропустити гру з «Ліверпулем».

– «Арсенал» обіграв донецький «Шахтар» у Лізі чемпіонів завдяки автоголу воротаря Дмитра Різника, оговтавшись після поразки від «Борнмута» у вихідні. М'яч, після удару Габріеля Мартінеллі на 29-й хвилині, відскочив від штанги і влучив у спину воротареві «Шахтаря», а потім перетнув лінію воріт, і перевага господарів поля перетворилася на гол.

«Каноніри» розпочали матч бадьоро, створивши кілька небезпечних моментів. «Шахтар» був добре організований і створював загрозу в контратаках, а вінгер Егіналдо тримав оборону «Арсеналу» у напрузі. Команда Мікеля Артети вже має проблеми з травмами, оскільки залишилася без капітана Мартіна Едегора і ключового гравця Букайо Сака. У іспанського тренера, можливо, виникнуть додаткові проблеми, про які варто подумати, оскільки Бен Вайт не вийшов на поле у другому таймі, а Калафіорі замінили після надання медичної допомоги.

Леандро Троссард мав шанс забити другий гол за «Арсенал» з пенальті наприкінці матчу, після того як відеоасистент арбітра вирішив, що рука Валерія Бондаря перебуває в неприродному становищі, але його удар виявився слабким, і Різник видбив його.

Педріньйо ледь не вирвав нічию для гостьової команди в компенсований час, але його удар з лінії штрафного майданчика був блискуче відбитий Давидом Рая. «Арсенал» буде радий повернутися до перемог після, як вони сподіваються, незначної невдачі у матчі з «Борнмутом», і тепер зможе зосередитися на вирішальній грі з лідером турнірної таблиці «Ліверпулем» у неділю.

The Telegraph

«Успіх супроводжує «Арсенал» у перемозі над «Шахтарем», але проблеми з травмами продовжують зростати», – журналіст видання The Telegraph вказує на несподівані складності «канонірів» у матчі, який мав стати прохідним для англійського клубу.

– Це буде дуже довгий сезон для «Арсеналу», якщо його форма дозволить їм досягти того, на що вони сподіваються. Незважаючи на те, що «Арсенал» відновив статус європейського суперклубу, ця перемога далася йому нелегко проти донецького «Шахтаря», який радий тому, що зміг потрапити до загального етапу Ліги чемпіонів і непогано виступити в Лондоні.

Автогол воротаря Дмитра Різника, якому не пощастило відбити удар Габріеля Мартінеллі у неправильному напрямку, виявився вирішальним чинником між командами. У гігантській таблиці Ліги чемпіонів із 36 команд «Арсенал» піднявся на четверте місце після трьох ігор, хоча поки не зрозуміло, що це все означає. «Астон Вілла» нагорі. «Монако» на другому місці, а їхній колега по Лізі 1 «Брест» на шостому. Для гравців Мікеля Артети головні ігри попереду.

Звичайно, візит до «Ліверпуля» у неділю стане набагато переконливішим показником сили «Арсеналу» після шоку від суботньої поразки від «Борнмуту». У другому таймі вони втратили захисника Рікардо Калафіорі через травму. Інший стартовий захисник Артети – Бен Вайт – був замінений у перерві. Леандро Троссард пробив один із найгірших пенальті у своїй кар'єрі. Давид Рая зробить блискучий сейв наприкінці, не давши «Шахтарю» вирвати нічию. Яскравих подій у матчі було не так багато. Шансів проти «Ліверпуля» буде набагато менше, і «Арсеналу» доведеться переконатися, що вони ними скористаються, якщо Артета хоче боротися за чемпіонський титул.

The Times

«Арсеналу» пощастило, але Калафіорі йде з поля накульгуючи», – журналіст сайту The Times пише про те, що «канонірам» важко даються матчі в Лізі чемпіонів, а проблеми з травмованими футболістами можуть позначитися на дуже важливій грі з «Ліверпулем».

– Перемога над «Шахтарем» з рахунком 1:0, ймовірно, запам'ятається вболівальникам. Але не яскравою грою у виконанні «Арсеналу», а автоголом Різника, відбитим пенальті після жахливого удару Троссарда з 11-метрової позначки, та травмою Калафіорі. Очікування від цієї гри були високими, тому можна зрозуміти розчарування людей, які стежили за зустріччю на трибунах. Матч, який не залишив позитивних емоцій у вболівальників, попри перемогу. Гра вийшла напрочуд складною для «Арсеналу», а українці навіть могли зрівняти рахунок на останніх хвилинах. Та й сам Артета навряд чи дуже радіє цій перемозі. Матч, який мав вийти простим для «Арсеналу», став не просто складним, а й додав тренерському штабу нові проблеми.