Турніри

Ліга чемпіонів

Представництво України в єврокубках сезону-2024/25: схема та графік старту клубів

Після фіналу Ліги чемпіонів-2023/24 визначилися всі представники України в європейських клубних турнірах сезону-2024/25.

2024-06-02 11:33

Для нас євросезон стартує 19 червня, коли будуть сформовані пари другого кваліфікаційного етапу Ліги чемпіонів та другого кваліфікаційного раунду Ліги конференцій. Перші матчі для вітчизняних команд на цих стадіях заплановано на 23–25 липня.

Загалом Україну представлятимуть в єврокубках п'ять клубів.

Переможець
УПЛ, «Шахтар», отримає пряму путівку до групи ЛЧ.

Срібний призер, «Динамо», потрапить до другого кваліфікаційного раунду ЛЧ. Йому для виходу до групи ЛЧ необхідно буде здолати опір трьох суперників. У разі невдачі на будь-якій стадії наш представник перейде до Ліги Європи, але до групи – лише в тому випадку, якщо в ЛЧ здолає хоча б одного опонента, інакше доведеться проходити кваліфікацію й у ЛЄ. Тут, до речі, є і третій шанс забезпечити євроосінь за двох перших невдач – у відборі ЛК.

Один клуб представлятиме Україну в Лізі Європи – «Кривбас», у третьому раунді кваліфікації. У разі невдачі у кваліфікації ЛЄ він автоматично перейде до Ліги конференцій, але до групи – лише в тому випадку, якщо в ЛЄ здолає хоча б одного опонента.

У базовому реєстрі Ліги конференцій країна матиме двох делегатів. Четверта та п'ята команди УПЛ («Дніпро-1» та «Полісся») стартуватимуть у другому раунді кваліфікації. Таким чином, нашим клубам для потрапляння до основної сітки ЛК потрібно буде пройти трьох суперників.

Додамо, що в групових раундах усіх трьох єврокубків виступатимуть по 36 клубів.

Найбільшою зміною стане перехід від традиційного групового етапу до єдиного етапу ліги, що включає всі команди-учасниці. Тепер у Лізі чемпіонів кожному клубу буде гарантовано як мінімум вісім матчів на етапі ліги проти вісьмох різних суперників (чотири домашні та чотири виїзні), а не попередні шість поєдинків проти трьох команд, зіграні вдома та в гостях. Вісім найкращих команд ліги автоматично потраплять до плей-оф
ф, а команди, що посіли місця з дев'ятого по 24-те, боротимуться у двоматчевому плей-офф, щоб забезпечити собі шлях до 1/8 фіналу.

Аналогічні зміни формату також будуть застосовані до Ліги Європи (по вісім матчів на етапі ліги) та Ліги конференцій (по шість матчів на етапі ліги).

7-й та 8-й тури в ЛЧ та ЛЄ відбудуться в січні 2025 року. ЛК завершиться шостим туром у грудні.

Квота України на євросезон-2024/25

Ліга чемпіонів

Чемпіон УПЛ («Шахтар») стартує в груповому турнірі.
Жеребкування – 29 серпня, старт – 17–19 вересня.

Віце-чемпіон УПЛ («Динамо») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 23/24 та 30/31 липня.

Ліга Європи

Третя команда УПЛ («Кривбас») стартує в третьому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 22 липня, матчі
8-го та 15 серпня.

Ліга конференцій

Четверта команда УПЛ («Дніпро-1») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі – 25 липня та 1 серпня.

П'ята команда УПЛ («Полісся») стартує в другому кваліфікаційному раунді.
Жеребкування – 19 червня, матчі
25 липня та 1 серпня.


uaf.ua