Ліга конференцій

ЛК-2024/25, 1-й тур. Подробиці поєдинків четверга

Основний етап Ліги конференцій розпочався ще у середу двома матчами, проте головний ігровий день пройшов у четвер. Серед цих зустрічей виділявся матч між «Легією» та «Бетісом», одним з головних фаворитів всього турніру.

2024-10-04 00:35

ГАЙДЕНГАЙМ – ОЛІМПІЯ – 2:1
Бек (6), Ваннер (83) – Бланко (77).

Гра, що пройшла з тотальною перевагою очевидного фаворита. «Гайденгайм» забрав контроль м'яча, від чого і впевнено контролював увесь матч. Проблеми були лиш з кількістю створених моментів. Можливо, їх трохи розслабив забитий гол на початку зустрічі, але як би там не було, від них очікувалось більше гостроти.

Цікаво і те, як наприкінці зустрічі вони забили другий гол, але він був скасований через офсайд і одразу ж неочікувано пропустили від «Олімпії». Класна атака вдалась словенцям, які розіграли м'яч і довели його до ідеальної подачі на відкритого Бланко. 1:1 і це шок.

Втім за кілька хвилин «Гайденгайм» заробив пенальті і навіть з його реалізацією не все в порядку. Не зумів Пауль Ваннер забити першим ударом, довелось грати на добиванні. Важка та вимучена перемога німців. Якось занадто валідольно вони провели кінцівку зустрічі, яка була під їхнім контролем.

СЕРКЛЬ – САНКТ-ГАЛЛЕН – 6:2
Мінда (3), Денкі (25, 43, 54, з пенальті), Маґні (63, 68) – Чобот (58), Мамбімбі (81).

Надзвичайно односторонній матч пройшов у Бельгії. «Серкль Брюґґе» просто не помітили свого суперника і зняли всі питання з приводу переможця ще у першому таймі. Колектив зі Швейцарії просто не мав чим відповісти, але і не сказати, що господарі створили дуже багато моментів, саме тут багато чого вирішила реалізація, вони була просто вбивчою.

Особливо виділився нападник Кевін Денкі, який був максимально холоднокровним перед чужими воротами. У другому таймі він оформив хет-трик з пенальті, а далі був гол престижу від гостей, який тільки більше розізлив господарів, які відправили ще два голи у ворота суперника. Три очки в кишені, це було надзвичайно впевнено та стильно.

АСТАНА – ТСЦ – 1:0
Кажуколовас (15).

Це був дуже важкий матч для казахстанського колективу, хоча саме вони відкрили рахунок на початку першого тайму. З того моменту вони скоріше намагались втримати перемогу, а не розвивати успіх. Чимало моментів створили гравці «Бачки Тополи», втім з прицілом сьогодні були проблеми, а у моменти, коли з ним все було в порядку, «Астану» рятував Чондріч. Хоча кілька можливостей для того, щоб забити другий та закрити матч, у господарів все ж було. У підсумку мінімальна перемога від «Астани», надзвичайно важливі три очки для казахстанців.

ДИНАМО Мн – ГАРТС – 1:2
Альфред (21) – Політєвіч (37, автогол), Данда (90+4).

Матч проходив в Азербайджані, тобто це був домашній матч для білоруської команди тільки номінально. Як не дивно, але саме вони відкрили рахунок у зустрічі після гарної комбінації, яку завершив легіонер Стівен Альфред.

На це ще у першому таймі послідувала відповідь після стандарту. Тут варто зазначити, що «Гартс» наразі у глибокій кризі і йде на останньому місці в національному чемпіонаті, не вигравши ще жодного матчу в сезоні. Відповіли вони на пропущений гол стандартом, після якого захисник білорусів зрізав круглого у власні ворота.

Коли здавалось, що все йде до нічиєї, шотландці знайшли ще огдну можливість для голу, нею скористались і по суті виграли перший матч у цьому сезоні. Не вдається у національному чемпіонаті, виходить у єврокубках. Перемога гостей.

НОЙ – МЛАДА – 2:0
Аяс (58), Пінсон (76).

Дуже рівний матч двох по суті рівних команд. Важкувато створювались моменти, але у другому таймі точну комбінацію від команди з Єревану ми побачили. Непогано вони розіграли атаку на лівому фланзі, простріл в центр і точний удар в ближній кут від Матеуса Аяса. Надзвичайно важливий гол і не менш важлива перемога для скромного вірменського клубу. Гості з Чехії точно були шокованими.

Коли вони побігли відігруватись, то після контратаки пропустили і другий гол. Це перший матч в основному етапі єврокубків для молодого клубу з Вірменії, адже вони створені у 2017 році. Але стартують вони з перемоги над «Младою», сьогодні у Єревані справжнє свято.

ЛЕГІЯ – БЕТІС – 1:0
Капуаді (23).

А це було найцікавіше протистояння цього часового слоту. Важливо відзначити, що Мануель Пеллеґріні пішов на значну ротацію складу, тобто ми не побачили основний склад іспанського колективу, це потрібно враховувати.

Ось в такому складі команда майже не грала, тому проблеми із взаєморозумінням були очевидними. Тим не менш, ініціатива була саме у них, вони контролювали м'яч і намагались створювати. Як би не було парадоксально, але рахунок відкрили поляки. Подача з флангу і точний удар головою в дальній кут воріт від Стіва Капуаді вийшов ефектним.

І все, на цьому весь рецепт успіху поляків, які просто майстерно утримали перемогу та зробили головну сенсацію вечору у Лізі Конференцій. Мануель Пеллеґріні, ймовірно, трішки шкодує, що вдався до такої ротації.

МОЛЬДЕ – ЛАРН – 3:0
Еікрем (51), Брунгільдсен (78), Іглер (90+5).

Той момент, коли ми очікували куди більшого від норвежців, які сьогодні достатньо пасивно намагались протистояти гостям з Північної Ірландії. Перший тайм пройшов за переваги господарів, але відчувалось, що вони можуть більше. До голів дійшло тільки у другому таймі, коли довгоочікуване взяття воріт оформив Вольф Еікрем. Довго тримались гравці «Ларне», але все ж припустились помилки. А згодом пропустили і другий м'яч і все завершилось достатньо прозаїчно та прогнозовано. Перемога господарів, справедлива, але не настільки легка, як того можна було очікувати.

ОМОНІЯ – ВІКІНГУР – 4:0
Кулібалі (51), Какулліс (81, 90), Аліум (86).

Сам факт участі «Вікінґура» в основному етапі Ліги конференцій може дивувати. Вони беруть участь у цьому турнірі як один з головним аутсайдерів і проти кого б вони не грали, навіть нічия має вважатись успіхом. Але як же вони здивували сьогодні.

Ісландці були достатньо близькими до нічиєї у матчі з кіпрською «Омонією», серйозно, незважаючи на підсумковий рахунок., в окремих епізодах вони навіть грали краще. Але у другому таймі, особливо наприкінці і на останніх хвилинах їх знищили, без шансів. Такий бадьорий початок перетворився у погром.

Друга партія матчів четверга в основному пройшла без сенсацій – у більшості своїй фаворити на папері забрали своє. Хоча, при цьому було і фіаско на останніх секундах компенсованого часу та феєричний камбек.

Про турнірне становище команд говорити ще занадто рано, оскільки це був лише перший тур.

ФІОРЕНТИНА – ТНС – 2:0
Ясін Адлі (65), Кін (69).

«Фіорентина» все ж зуміла перемогти представника Вельсу. «Фіалки» дозволили собі вийти на гру в напіврезервному складі – зокрема, на заміні залишився зірковий Давід Де Хеа. Попри величезну перевагу у володінні м'ячем та ударах по воротах (15 проти 1) «Фіорентина» не змогла забити протягом години. Проте, на 65-й хвилині Адлі відкрив рахунок у грі. Через чотири хвилини Мойзе Кін подвоїв перевагу «Фіорентини».

ЧЕЛСІ – ГЕНТ – 4:2
Вейга (12), Педру Нету (46), Нкунку (63), Дьюсбері-Голл (70) – Ватанабе (50), Гендельман (90).
Челсі: Йоргенсен, Дісасі, Адарабіойо, Бадьяшиль, Ренату, Дьюзбері-Голл, Казадеї, Педру Нету (Джордж, 80), Феліш, Нкунку (Гую, 80), Мудрик.
Гент: Руф, Гамбор (Самуаз, 89), Ватанабе, Мітрович, Торунаріга, Іто, Делорж (Гандельман, 78), Фадіга (Араужу, 64), Сюрдез (Кумс, 78), Браун, Гудьйонсен (Дін, 64).

КОПЕНГАГЕН – ЯГЕЛЛОНІЯ – 1:2
Хацідіакос (12) – Пулулу (51), Чурлінов (90+8).

Наприкінці вересня в гостьовому матчі Кубка Данії центральному захиснику «Копенгагена» Хацідіакосу вистачило десяти хвилин, щоб вийти на заміну і забити зі стандарту. У матчі Ліги конференцій з «Ягеллонією» він повторив цей трюк, прийшовши на розіграш кутового – тільки цього разу вийшов на поле в стартовому складі. Утримати переможний рахунок данці не змогли – ангольський легіонер «Ягеллонії» Афіміко Пулулу зрівняв рахунок. А вже у компенсований час господарі пропустили знову – відзначився Чурлінов.

ЛУГАНО – ГІК – 3:0
Пападопулос (34), Маркеш (56), Дос Сантос (90+2).

Воротар ГІКа Теймен Нейхейс довгий час рятував свою команду в гостьовому матчі з «Лугано», але під кінець першого тайму саме його помилка призвела до пропущеного голу. Він не зумів відбити удар по центру воріт у виконанні екс-опорника дортмундської «Борусії» Антоніоса Пападопулоса. Цей гол став не єдиним у матчі – у другому таймі за швейцарців відзначилися також Маркеш та Дос Сантос.

ПЕТРОКУБ – ПАФОС – 1:4
Лунгу (27) – Жуан Коррея (33, 53), Жажа (37), Нам (82).

БОРАЦ – ПАНАТІНАЇКОС – 1:1
Деспотович (50) – Бакасетас (12).

ЛАСК – ЮРГОРДЕН – 2:2
Беріша (26), Флекер (50) – Пріске (57), Нгуен (65).

Курйозним голом у ворота «Юргордена» відзначився півзахисник ЛАСКа Беріша. Воротар шведської команди Янссон пішов на перехоплення м'яча, але програв забіг Бериші. У підсумку ветеран збірної Косово перекинув парашутним ударом голкіпера з флангу – ворота були порожніми. Можна сказати, Янссон «дав» учорашнього Нойєра. Пізніше команда Максима Таловерова подвоїла свою перевагу, яку пізніше розтратила – «Юргорден» зумів здійснити камбек з 0:2.

ШЕМРОК РОВЕРС – АПОЕЛ – 0:1
Лайфіс (59).

Кіпрський АПОЕЛ у більшості переграв ірландський «Шемрок Роверс». Перший тайм пройшов без голів, а в другому почалось все найцікавіше. Спочатку другу жовту отримав Фарруджа, залишивши «Шемрок» у меншості. А через дев’ять хвилин Лайфіс вивів АПОЕЛ вперед.