Турніри

Ліга конференцій

Яворський: «Зараз у «Зорі» кожен сам по собі»

2023-12-02 11:53

Крупно програвши бельгійському «Генту» 1:4, футболісти «Зорі» втратили всі шанси пробитися до наступного раунду в Лізі конференцій.

Відомий у минулому футболіст Ігор Яворський, який потім добре проявив себе й на тренерській ниві, дав оцінку виступу луганчан в єврокубковій кампанії.

– Дива не сталося. І в Генті дії футболістів «Зорі» нагадували персонажів байки про лебедя, рака та щуку, кожен з яких тягнув у свій бік. Звісно, користі від цього не було ніякої.

– Але напередодні поєдинку в Бельгії експерти твердили, що хоча б на прощання «Зоря» може гримнути дверима й змусить запанікувати господарів.
– Це були надто сміливі прогнози. Бо хіба можна на щось розраховувати за такого безпорадного захисту? Чи може ви помітили якийсь креатив в діях півзахисників? Згоден, у єдиного нападника луганчан Герреро є гольове відчуття, але він з тих, кому потрібна підтримка партнерів. Її ж не було не тільки вчора, а й в попередніх поєдинках. Тому не дивно, що панамець, як кажуть, перебував на головному пайку.

– І все ж, чим ви поясните, що «Зоря», яка тривалий час була на видноті в українському футболі, непогано зарекомендувала себе на міжнародній арені, несподівано різко пригальмувала?
– Це ще м'яко сказано, бо вона – деградує, й цей руйнівний процес буде непросто зупинити. На жаль, «Зоря» зараз дуже потерпає від частих змін на тренерському містку. По-друге, якось непомітно був упущений час для доукомплектування й рівноцінної заміни тим гравцям, що покинули «Зорю» – не знайшли. Ставка на орендованих футболістів київського «Динамо» – не спрацювала. Виникли проблеми й з налаштуванням на календарні матчі. Як бачите, куди не кинь – усюди клин.

– На вашу думку, чи впорається Юрій Коваль з роллю кризового менеджера?
– Я Коваля давно знаю, це – кваліфікований фахівець. З його появою біля керма, передусім, пов'язували поліпшення мікроклімату в команді. Цього поки що не помітно. Думаю, що на цій посаді Коваль довго не протримається, бо, складається враження, що в клубного керівництва «Зорі» в пріоритеті іноземні тренери. Хоча, беручи до уваги російську агресію та воєнний стан в Україні, луганчанам авторитетного закордонного наставника буде дуже важко переконати приїхати.

sport.ua