Турніри

Молодь

Ротань: «Нам важливо підготуватися до Олімпійських ігор якомога якісніше»

Напередодні товариського поєдинку з командою Японії U-23 головний тренер олімпійської збірної України Руслан Ротань провів пресконференцію, на якій відповів на запитання журналістів.

2024-03-24 16:53

– Яке головне завдання стоїть перед збірною України в прийдешньому матчі?

– Перш за все ми хочемо від нашої країни подякувати народу Японії за те, що, незважаючи на велику відстань між нашими державами, він дуже близький до нас. Японія – одна з перших країн, яка стала разом із нами й надає Україні багато допомоги для боротьби з агресором.

Щодо питання, та зараз ми розпочинаємо підготовку до Олімпійських ігор. І нам важливо підготуватися до них якомога якісніше. Тому гра зі збірною Японії дуже корисна. Наш суперник – дуже якісна команда. Ми переглядали її матчі. Хочу побажати вашій збірній потрапити на Олімпійські ігри. Ми вболіватимемо за вас, а можливо, і будемо разом в одній групі.

– Розкажіть, будь ласка, як вам вдалося створити таку сильну команду.

– Дякую вам за комплімент і хочу зазначити, що наша нація, і футболісти зокрема, – максималісти. Успіх нашої олімпійської збірної для нас дуже важливий крок уперед. Ми вперше потрапили на Олімпійські ігри, й у нас ще немає досвіду виступів там. Для нашої країни це дуже важливо, але ще важливіше підготуватися до Ігор і добре себе показати. У нас дійсно сильна збірна. Єдина проблема на сьогодні, яку я бачу, це те, що не всі українські клуби готові відпускати гравців. Такого не повинно бути, адже це престиж нашої країни – особливо в такий час. Ми ж будемо намагатися покращити нашу гру, адже є ще куди розвиватися.

– Яка у вас кадрова ситуація?

– Ситуація в нас така, що наразі наша перша збірна виступає у кваліфікації Євро-2024, й у ній є гравці олімпійської збірної, яких ми б хотіли бачити на Іграх. До того ж молодіжна збірна зараз гратиме важливий матч відбору європейської першості проти Азербайджану. Тож поєдинок з Японією – напевно, третій у пріоритеті, адже це товариський матч. Попри це, для нас він дуже важливий. У нас є хлопці, які не задіяні в тих офіційних матчах і вперше потрапили в олімпійську команду. Тому можливість поїхати на Олімпійські ігри – це для них великий шанс, і вони на цьому сконцентровані.

– Як вам працюється з новим президентом УАФ Андрієм Шевченком?

– У нас усе складається добре. Найголовніше, що в нас є комунікація й порозуміння. Пан Андрій добре ставиться до олімпійської збірної й розуміє, що Ігри – це дуже важливі змагання. Ми хочемо подякувати за організацію підготовки команди в Угорщині, де ми мали можливість тренуватися в гарних умовах. Для нас це дуже важливо, адже ця команда тільки зібралася, і для нас ці дні були як ковток свіжого повітря. У нас є діалог з Андрієм Шевченком і є допомога в усіх необхідних нам моментах. Ми вдячні за це Українській асоціації футболу та пану Андрію особисто.

Нагадаємо, що товариський матч олімпійської збірної України проти команди Японії U-23 відбудеться 25 березня на Kitakyushu Stadium і розпочнеться о 19:15 за місцевим часом (12:15 за київським).

Склад олімпійської збірної України

Воротарі:
Кіріл Фесюн («Колос» Ковалівка), Георгій Єрмаков («Олександрія»).

Захисники: Антон Боль («Зоря» Луганськ), Мар’ян Фарина («Металіст 1925» Харків), Роман Дідик («Рух» Львів), Максим Дячук («Динамо» Київ), Олександр Мартинюк («Олександрія»), Єгор Маценко («Шльонськ», Польща).

Півзахисники: Ельдар Кулієв («Зіра», Азербайджан), Іван Желізко («Лехія», Польща), Артем Кулаковський, Кирило Сігеєв, Денис Шостак, Артем Шулянський (усі – «Олександрія»), Олександр Назаренко («Полісся» Житомир), Олексій Сич, Олег Федор (обидва – «Рух» Львів), Олексій Кащук («Шахтар» Донецьк).

Нападник: Микола Кухаревич («Суонсі», Вельс).

Нагадаємо, 20 березня Україна дізналася суперників на футбольному турнірі Олімпіади-2024. Перебуваючи в четвертому кошику, вона отримала в опоненти по групі В Аргентину, Марокко та третю команду Азії. Свої матчі квартету синьо-жовті проведуть 24-го, 27-го й 30 липня.

uaf.ua