Турніри
Молодь
Мельгоса: «Єзерський поїде зі збірною U19, а Шевчук буде з U21»
Головний тренер молодіжної збірної України U21 Унаї Мельгоса дав коментар про особливості зборів у листопаді, принципи формування складу та рокіровку в штабі.
2024-11-11 14:12
Молодіжна збірна України виконала своє завдання та вийшла у фінальний турнір Євро-2025 (U21). Подарувавши прекрасні емоції вітчизняним вболівальникам, Україна-молодіжна заслужила повагу й колег зі всього континенту. Доповідь Мельгоси слухали на найбільших європейських тренерських форумах, а бажання помірятися силами з нашою збірною в товариських матчах виявили такі гранди, як Португалія та Італія.
– Унаї, зіграти товариські матчі з Португалією та Італією – це вже визнання статусу, сили, перспективності нашої збірної. А в чому ще ви вбачаєте цілі та завдання цих міжнародних спарингів?
– Завдяки тому, що команда вже класифікувалася на чемпіонат Європи U21, ми маємо можливість провести товариські матчі проти Італії та Португалії, які вже теж є учасниками Чемпіонату Європи-2025 у Словаччині.
Для нас є важливим те, що ми можемо зіграти дві товариські ігри зі збірними такого рівня, у яких досить великий міжнародний багаж і матчі такого ґатунку принесуть нам дуже велику користь.
– Мета і значення листопадового збору, напевно, ще й у особливості цього періоду: адже рідко коли молодіжна збірна мала можливість провести вдумливі збори з роботою на перспективу, весь час ішла робота на турнірний результат…
– Так. Другою причиною [провести саме такі збори наприкінці осені] є те, що це дозволить нам не переривати той процес побудови моделі гри, який триває вже деякий час. І в контексті продовження побудови команди, це також можливість переглянути цілу низку футболістів та інтегрувати їх у процес, тим самим закладаючи фундамент на наступні роки. Адже восени 2023 року у розташуванні збірної U21 було від 4 до 8% гравців 2004 року народження, а вже цього вересня 22%.
– Склад молодіжної збірної також відрізняється від звичного. Які особливості списку викликаних гравців на ці спаринги? Із чого виходили, формуючи його саме так? Говорю, зокрема, й про те, що деякі гравцівибули зі списку команди.
– Щодо формування списку на цей тренувальний збір, то ми, звичайно ж, враховуємо, що цей відрізок сезону дуже насичений для клубів, таких, як Динамо та Шахтар, які беруть участь у європейських змаганнях. І, відповідно, це можливість трохи розвантажити низку гравців із цих клубів.
У тому числі, такі зміни дозволяють залучити до процесу нових футболістів для побудови команди на майбутнє. А також це може дозволити нам повторно переглянути футболістів, які вже залучалися до збірної U21.
– Зміни стосувалися також не тільки гравців. Розкажіть, яке відбулося кадрове підсилення і з чим пов’язані ротації тренерського штабу.
– Стосовно тренерського штабу та глобально тренерських кадрів, то в нас немає бачення, що штаби мають бути закритими. Вони повинні постійно взаємодіяти між собою, має бути присутнім процес комунікації та інтеракції. Тому ми самі ініціюємо такі зміни та перестановки, щоб усі тренери мали можливість впізнавати гравців різних поколінь та розуміти ситуацію всієї вертикалі збірних, а також ділитися один з одним деталями своїх професійних компетенцій.
Спілкуючись один з одним і працюючи один з одним на щоденній основі, вони, тренери, діляться досвідом, точками зору та поглядами на різні аспекти тренувального процесу. І таким чином виходить процес удосконалення загального підходу до роботи з футболістами на всіх рівнях. Тому було ухвалено рішення, що Володимир Єзерський, який був із U21, поїде зі збірною U19, а В'ячеслав Шевчук буде з U21.