Турніри

Молодь

Костюк: «Говорили хлопцям бити з середньої та дальньої дистанцій»

2023-11-12 08:29

Наставник «Динамо» U19 Ігор Костюк прокоментував перемогу своїх підопічних у номінально виїзному поєдинку з криворізьким «Кривбасом» (3:2), який проходив на полі заміської клубної бази у Кончі-Заспі:

– Вийшла важка перемога, у зв’язку із тривалою тривогою ми довго сиділи в укритті, але цього часу якраз було достатньо, щоб поспілкувалися із хлопцями, обговорити усі моменти, які завадили досягти позитивного результату у першому таймі, а лише дозволили зіграти унічию, а також звернули увагу на те, коштом чого можна та потрібно досягати перемог. Тож у другому таймі на поле вийшла інша команда, з іншим налаштуванням та перемогла.

– Кілька м’ячів були забиті з дальньої дистанції, ви відпрацьовуєте такі удари на тренуваннях чи хлопці імпровізували?
– У зв’язку із погодними умовами поле було слизьке, тому говорили хлопцям, щоб вони намагалися бити з середньої та дальньої дистанцій. Це спрацювало, і ми забили свої м’ячі. У першому таймі було кілька таких ударів, але у тих епізодах добре грав воротар суперника, або наших гравців підводила влучність – підіймали м’яч вгору замість того, щоб притискати його, як зробив Пономаренко у другому таймі.

– Чи тривога, яка тривала три з половиною години, змусила вас змінювати тактику на другий тайм?
– Основний посил до хлопців був спрямований на те, з яким бажанням та налаштуванням потрібно грати, за допомогою чого потрібно досягати результату та перемог, щоб був прогрес. Повторюсь, у нас було достатньо часу, щоб пояснити це хлопцям поглиблено – три з половиною години (посміхається). Я радий, що вони це почули й, коли ми з ними розмовляли після гри, вони самі погодилися, що налаштування відіграє вирішальну роль. А тактика та виконання – на другому місці.

– Прокоментуйте моменти, які призвели до пропущених м’ячів.
– У першому випадку мала місце черга помилок захисників, які не змістилися, не зайняли зони, коли м’яч потрапив на фланг. Крайній захисник прогавив, не рухався на м’яч, тому суперник зіграв на випередження та забив. А щодо другого епізоду, цей гол вражає своєю красою. За такі моменти ми любимо футбол. Воротар безсилий у ситуації, коли м’яч по такій траєкторії опускається у дальній кут, прямо у «дев’ятку». Дайте цьому гравцю ще 20 разів так пробити – він не влучить.

– Як плануєте проводити паузу, пов’язану з матчами збірних?
– Наші збірні гравців 2006-го та 2005-го років грають за рахунок вихованців динамівської школи. З одного боку, радує, що у нас стільки збірників, але з іншого доведеться швидко їх відновлювати. У нас наступна гра з «Рухом» через два дні після їхнього повернення зі збірних. І там у них буде три матчі через два дні на третій, тож графік дуже напружений. Всього викликано до збірних 8 хлопців, повторюся, їх потрібно буде швидко відновлювати та приводити в тонус, щоб якісно зіграти з «Рухом».

fcdynamo.com