Україна

Перша ліга

Перша ліга. Осіння «Абетка»

Підсумки осінньої частини сезону 2024/25 у Першій лізі мовою «Абетки».

2025-01-02 10:15

А – АРЕНИ. Де тільки не проводили свої домашні матчі команди! «Кремінь» грав поза межами рідного Кременчука через неатестацію «Кремінь-Арени», а, скажімо, «Вікторія» через неспокійну ситуацію у Сумах вимушена була приймати суперників одразу на п'ятьох стадіонах – у Києві, Демидові, Борисполі, Черкасах і Геронимівці.

Б – БОМБАРДИРИ. Найкращий діючий снайпер – Олександр Батальський – провів усього один матч за «Діназ» і свій стрілецький доробок збільшити не зміг, залишившись на позначці у 75 голів. На перших ролях цього разу були інші гравці – Данило Кравчук із «Епіцентру» (9 м'ячів), Арі Моура з «Металіста 1925» (8), Андрій Різник з «Ниви» (7)...

В – ВІДСТАВКИ. Свої посади зберегти пощастило не всім тренерам. Під час осені полетіли голови Сергія Карпенка («Металіст 1925»), Романа Локтіонова («Кудрівка»), Євгенія Калиниченка («Нива»), Володимира Шаповалова («Металург»), Валерія Кривенцова («Буковина») та Віталія Костишина («Поділля»).

Г – ГЕРОНИМІВКА. Перша ліга дісталася й до цього маленького села на Черкащині. Геронимівці певною мірою пощастило приймати профі-змагання, бо в Сумах постійно лунав сигнал повітряної тривоги, а «Вікторії» з клубом ЮКСА треба було закривати останній, 18-й тур.

Д – ДЕБЮТАНТИ. Нових імен чимало. Як серед гравців і тренерів, так і серед команд. Володимир Шаповалов, Василь Баранов, Желько Любенович, Патрік ван Леувен, Дмитро Чирикал, ЮКСА... Список, за бажанням, з легкістю можна продовжити.

К – КРАВЧУК. Форвард «Епіцентру», здається, зібрав усі осінні нагороди. Виграв стрілецькі перегони, увійшов до різноманітних символічних збірних і на додаток до цього був визнаний тренерами найкращим гравцем Першої ліги. Своєрідний хет-трик Данила Кравчука.

М – «МАРІУПОЛЬ». Відмова спонсора, відтік гравців, відсутність коштів, неявки на матчі. Подальша доля команди, яка вимушена грати за межами рідного Маріуполя, незавидна...

Н – НЕЯВКИ. Три матчі не відбулися. «Відзначилася» в поганому сенсі цього слова група «Б». Двічі не зіграв «Маріуполь», одного разу не з'явився на гру «Діназ».

П – ПФЛ. Організація, відповідальна за проведення змагань у Першій і Другій лігах, зробила все можливе, щоб кожен учасник по-справжньому почував себе частиною дружньої та великої родини під назвою «Професіональна футбольна ліга».

Р – РЯБОКОНЬ. Знаний фахівець залишався поза великою грою понад два роки. Повернення, однак, тріумфальним аж ніяк не можна назвати. Єдине досягнення Олександра Рябоконя з «Діназом» – це його новий рубіж за кількістю матчів. На сьогодні Дмитрович із 406 іграми в активі – четвертий у загальному реєстрі першолігових тренерів-гвардійців.

Х – «ХУСТ». Закарпатський клуб влітку знімався зі змагань, потім вирішив повернутися. Хустян вистачило рівно на три матчі. Після розгрому від «Епіцентру» (2:5) керівництво «городян» викинуло білий прапор. 17 команд продовжили виступи.

Я – ЯНГОЛЬ. Багаторічний рупор Професіональної футбольної ліги. Справжній колодязь ідей. Людина-профі. Саме такі,  як Толік Янголь, і роблять вітчизняний футбол по-справжньому яскравим та цікавим.

footboom1.com