Зоря – Верес 1:1. Україна, 28-й тур. Звіт

Луганці не змогли утримати переможний рахунок у протистоянні з одним з аутсайдерів. Але це й не дивно, враховуючи, як відчайдушно «Верес» б'ється за виживання.

2024-05-13 20:31

Тренер «Вереса» Олег Шандрук вирішив не змінювати склад, який тиждень тому прибив «Минай», однак додалося імен у запасі – до заявку повернулись Янаков і Мрвальєвич. Юрій Коваль же спробував здивувати свого візаві, переставивши Герреро на позицію лівого вінгера, а на вістря атаки випустивши габаритного Ндура. Останній зміщувався нижче й намагався виконувати скидки.

Повторити успіх тижневої давнини у першому таймі Вересу не вдалося. «Народний клуб» не завдав жодного удару в площину, та і в принципі створив тільки один напівмомент. Після подачі зі стандарту Вовченко скинув м'яч вздовж лінії воротарського – Гайдучик летів на замикання, але Джордан в останню мить вибив сферу.

На ту мить рівняни вже горіли в рахунку. На 10-й хвилині Ндур відкрився між лініями під пас Мишньова й одразу ж скинув Яцику під вривання. Скидка виявилась поганою – втім, завдяки рикошету Олександр підхопив м'яч, поставив корпус і пробив у дальній нижній. 0:1! Це його другий гол у сезоні УПЛ, причому перший Яцик теж забив «Вересу».

Окрім цього епізоду, пригадується два переведення за спину Гакману на Герреро. Панамець зміщувався в центр і пробивав з лінії штрафного, пробивши повз ліву й праву стійку. Крім того, на 32-й хвилині Ндур замикав навіс з правого флангу – над поперечкою!

«Зоря» могла подвоїти свою перевагу одразу по перерві. На 48-й хвилині Герреро з лівого кута карного майданчика крутив у праву дев'ять, однак м'яч впав на сітку із зовнішнього боку. На 56-й же Антюх отримав проникний пас від Едуардо й пробив з правого краю карного майданчика – Ющищин врятував Верес! Ще за хвилину Герреро стріляв з лівого краю, однак Ющишин виручив і тут.

Зрештою, луганці забили, але був нюанс. На 60-й хвилині Дахновський підхопив м'яч на фланзі після падіння й виконав навіс на дальню стійку. Туди вривався Шастал, який замінив Шарая – Вантух же у спробі завадити замиканню зрізав сферу у власні ворота. 1:1! Автогол.

Протягом кількох наступних хвилин рівняни володіли ініціативою й навіть мали непоганий дальній удар. Втім, досить швидко гра вирівнялась, а на 70-х хвилинах «Зоря» ще й створила низку топ-моментів. На 71-й Герреро стріляв з лінії карного майданчика, а на 78-й він же увірвався на правий край і пробив звідти – Ющишин парирував в обох випадках. Між цими епізодами розташувався лонгшот Горбача над поперечкою.

Нічого подібного в активі рівнян не було, але й луганці не змогли вирвати перемогу. Фінальний свисток зафіксував результативну нічию – втім, вона повністю влаштовує «Зорю». Підопічні Юрія Коваля відірвались від зони перехідних матчів на шість очок, а із четвірки аутсайдерів їх може наздогнати тільки «Оболонь». От тільки «пивовари» мають гіршу статистику особистих зустрічей із луганцями. Це означає, що «Зоря» офіційно зберегла прописку в УПЛ на наступний сезон. «Верес» же залишається у двох залікових балах від зони прямого вильоту…

ЗОРЯ – ВЕРЕС – 1:1
Голи: Яцик (10) – Вантух (60, автогол).
Зоря: Сапутін, Вантух, Джордан, Бутко, Кирюханцев (Горбач, 68), Башич, Мишньов (Мічин, 68), Яцик (Чурко, 89), Антюх, Герреро, Ндур (Жан Клод, 62).
Верес: Ющишин, Гакман, Курко, Вовченко, Сміян, Кучеров, Кльоц (Кухарук, 85), Яго Сікейра (Мрвальєвич, 81), В.Шарай (Шастал, 46), Дахновський (Янаков, 81), Гайдучик (Морозко, 64).
Попередження: Вантух (55).