Динамо – Ворскла 3:1. Україна, 4-й тур. Звіт лідера

Команда Олександра Шовковського здобула п’яту перемогу в п’яти турах УПЛ та одноосібно очолило турнирну таблицю.

2024-09-18 20:16

Смілива ротація від головного тренера «Динамо» уже перестає дивувати. Шовковський знову перекроїв свій стартовий склад, і в першу чергу кинувся в вічі вихід в основі нападника Герреро та центрального захисника Себальйоса. Для першого це був абсолютний дебют за біло-синіх, а другий зіграв лише кілька хвилин у попередньому матчі проти «Зорі».

Кияни дуже швидко затисли суперників, котрі вибрали тактику глибокої оборони зі спробами виходу в контратаки середньою групою гравців. На п’ятій хвилині цей підхід міг принести гостям успіх, але Кане пробив головою трішки неточно. Також кілька разів «Ворскла» створювала напругу біля воріт Бущана на стандартах.

Утім, в цілому гра була під контролем біло-синіх. Вони явно на повну не включались, але методично розхитували оборону полтавців: напівмоменти були у Брагару та Шапаренка. А після півгодини гри команда Шовковського завдала подвійного удару: спочатку Себальйос прекрасно зіграв головою після подачі Шапаренка з кутового, а потім Караваєв добив у порожні ворота з гострого кута після заблокованого удару того ж Шапаренка.

Зважаючи на 0:2 та загальний хід гри, тренер гостей Сергій Долганський зробив по перерві зразу три заміни. При цьому ще одну він зробив у середині першого тайму через травму Гайдучика, що лише підкреслює настрій наставника «Ворскли». Він мав ще більше зіпсуватись на 48-й хвилині, коли Шапаренко п’яткою вивів Рубчинського один на один, але Ісенко врятував (а півзахисник динамівців міг взагалі спокійно віддати на порожні ворота Герреро).

Шовковський теж зробив свою першу заміну через травму – удар по ребрах отримав Бражко. Між тим, біло-сині продовжували вести свою гру, мотором і мозковим центром якої був Шапаренко. Непогано били Кабаєв і Брагару – флангові атакувальні гравці «Динамо» теж були помітні. На 65-й хвилині моторошний момент трапився, коли головами зіткнулись Себальйос і Ндукве, внаслідок чого новачок «Динамо» теж був замінений через пошкодження.

Із тактичних цікавинок, пов’язаних із замінами у господарів, також можна відзначити гру Дубінчака та Вівчаренка на лівому фланзі – номінальні фулбеки мінялись позиціями, заплутуючи опонентів. Здавалось, кияни спокійно доведуть справу до перемоги. Моменти у них виникали регулярно, а на 80-й хвилині просто зобов’язаний був забивати Ванат, але не використав вихід один на один після пасу Шапаренка.

А потім Ієде класно замкнув подачу Нестеренка, і гра могла стати куди більш нервовою, але в цілому кияни більше не дали шансів суперникам. А на першій компенсованій хвилині грубою помилки припустився Ісенко, який невдало вийшов за межі штрафної площі, щоб перервати пас Ваната: м’яч підхопив Піхальонок і фактично з центра поля відправив його у ворота – 3:1.

Насамкінець Вівчаренко мав реалізувати прекрасну контратаку господарів, але пробив повз порожні ворота метрів з 10. Але це не завадило киянам здобути п’яту поспіль перемогу і залишитись єдиною командою, що йде без втрат у цьому сезоні УПЛ.

ДИНАМО – ВОРСКЛА – 3:1