Україна

Прем'єр-ліга

Дулуб: «Насамперед працюватимемо над менталітетом гравців ЛНЗ»

2023-12-09 16:01

Головний тренер ЛНЗ Олег Дулуб розповів про все найголовніше напередодні зимового антракту.

ЛНЗ (Черкаси) ? вже в відпустці, раніше за інших. Річ у тім, що матч черкасців проти ФК Минай перенесено на пізніший період, отже, яскрава перемога над Чорноморцем в Одесі закрила календар ЛНЗ на 2023 рік. Це дало змогу обговорити з головним тренером черкаського клубу дату найближчого збору команди та плани щодо посилення складу.

? Олеже Анатолійовичу, ЛНЗ уже планує зимові збори?
? У нас фактично тренуватися нема де. Бази у команди немає, змушені орендувати. А орендоване ? воно все зараз навіть не під снігом, під кригою.

– Давайте розбиратися з орендами. Півзахисника Дениса Долинського у вас орендує Вікторія (Сумська область). Він повернеться до ЛНЗ із Першої ліги?
? Ще далеко до цього, цілий місяць. Потрібно розібратися, хто в ЛНЗ залишається ? кого повернемо, кого не повернемо. На перший збір, швидше за все, поїдуть всі. Тому що збори, скоріше всього, пройдуть в Україні. І новачки переглядатимуться, і взагалі, всі. Початок роботи запланували на 8 січня. Місяць з невеликим команда відпочиває.

? ЛНЗ орендує захисника Івана Калюжного та нападника Олексія Хобленка. Вони залишаються із командою на весну?
? Вони поки що повертаються до своїх клубів, до Олександрії та Кривбасу. Це питання переговорне, між клубами. Нічого поки що не можу сказати щодо них.

? У Хобленка ж оренда до літа?
– Ні.

? Чи хотіли б їх зберегти в команді?
– Вони непогано себе зарекомендували на цьому відрізку. Льоша Хобленко, може, має проблеми з реалізацією, але в останній грі прорвало і його.

? Що вам вдалося за три з невеликим місяці у ЛНЗ?
? Загалом оцінка ? задовільно. Немає такого захоплення, щоб дуже здорово. Чи буде здорово ? будемо влітку рахуватися.

? Що змінилося у команді з вашим приходом?
? Роздягальню змінили, мабуть. Більше згуртували хлопців. На такому короткому відрізку навряд можна зробити щось фундаментальне. Ми змінили саму атмосферу всередині.

– ЛНЗ веде переговори з потенційними новачками?
? Звичайно, ці питання рухаються, мабуть, з вересня-жовтня місяця ведемо переговори із гравцями. Різних чемпіонатів, не лише України. Із легіонерами нелегко. Гравці ставлять запитання: «А що у вас із обстрілами?».

– На які позиції шукаєте посилення?
? На всі.

? Вже є ясність у питанні, хто взимку покине команду?
? Такої чіткої ясності немає. Все залежить від того, кого візьмемо. Якщо візьмемо сильнішого гравця, то хтось піде.

? ЛНЗ підпише, нинішнього вінгера тбіліського Динамо Усмана Камара?
? Трансферні новини взагалі не коментую. Я вважаю, що всі трансфери робляться в тиші.

– 3 грудня ви обіграли в Одесі Чорноморець 3:1. Це була найкраща ваша гра?
– За результатом гра вдала – ми взяли три очки на виїзді. Потрібно розуміти, що Чорноморець – дуже організована команда. При 1:1 чаша могла хитнутися в будь-який бік, гойдалка була до останнього. Але якщо за якістю – у нас були й кращі ігри.

У попередній грі 25 листопада з Ворсклою (0:0) більше домінували, більше на контролі були, але менше ударів завдали. З Чорноморцем били вдвічі більше, це вилилося в кінцевий результат. Є пряма закономірність.

Гра із Зорею 12 листопада (2:1) за якістю була приблизно, як в Одесі.

? За два місяці зимової підготовки що б ви хотіли змінити у команді?
? Змінити, мабуть, ставлення гравців до поразки. І ставлення до перемоги. Але це дуже складно, це менталітет футболістів. Але саме над менталітетом ітиме основна робота. Щоб щось змінити.

? Чому будете вчити гравців?
? Не треба робити трагедій із поразок: зробив висновок, пішов далі. Іноді поразку від перемоги відокремлює п'ять сантиметрів. Там добіг, там не добіг ? ось і вся різниця.

У футболі, як у найскладнішому ігровому виді спорту, ніхто не може гарантувати результат. Можна гарантувати високу якість роботи, а далі ? це гра. Багато факторів, що збивають, і суперники, і фактор удачі.

І щоби після перемоги не злітали. Це ж лише перемога, лише одна гра. Одна із тридцяти у чемпіонаті. Важливо виграти не одну гру в чемпіонаті, з будь-ким. А пройти рівно чемпіонат.

Один чемпіонат – це одне життя. Воно закінчиться і буде нове. Хочу щоб хлопці навчилися грати матчі на всі 100%. Розуміючи, що кожна ця гра може бути останньою взагалі в їхній спортивній кар'єрі. Внаслідок травмонебезпечності виду спорту.

? Команда після 3:1 в Одесі у хорошому настрої йде у відпустку?
? Найкращий мотиватор ? це, все-таки, результат. Навіть сильніший мотиватор, ніж гроші. Коли команда набирає хід, з'являється результат, гравці бачать плоди своєї праці ? це найкращий мотиватор, найкраща складова у роздягальні.

ukrfootball.ua