Україна

Регіони

Вперед, чернігівська «Десна»! Чи чекати на повернення флагмана?

Чернігів багато чого втратив після того як Росія, за допомогою Білорусі, розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну. Серед того, що місто втратило – й флагман чернігівського футболу ФК «Десна»: команда, яка ще у сезоні 2021/22 виступала в елітній УПЛ, після 24 лютого 2022-го року втратила стадіон, на якому грала, а, заразом, й базу, на якій відновлювалася.

Сєргєй КАРАСЬ, Чернігівська медіа група

2023-06-09 12:00

Проте не втратила саме місце в еліті українського футбол: відповідно до рішення виконкому Української асоціації футболу, участь «Десни» в УПЛ відстрочена з формулюванням «до прийняття подальших рішень з даного питання».

Наразі сезон 2022/23 в українському футболу майже закінчений: командам лишилося лише зіграти перехідні матчі за право залишитися в УПЛ. А тому ми вирішили дізнатися: яка наразі ситуація у «Десні» та чи чекати уболівальникам на повернення клубу вже цього літа – у сезоні 2023/24?

У «Десні» нам розповіли, що для участі в УПЛ сезоні 2023/24 команді треба вирішити багато проблем: від пошуку відповідного стадіону, бази та навіть масажистів. А ще подолати трансферний бан:

– Підбір гравців – це найскладніший процес, особливо якщо вони доступні лише під час трансферного вікна. Необхідно провести ретельний аналіз та підбір гравців, які відповідають вимогам команди «Десна» та можуть посилити її склад. На сьогодні ми проводимо аналіз таких гравців, – зазначив президент «Десни» Володимир Левін. – Однак, трансферний бан може обмежувати можливість залучення нових гравців, що ускладнює завдання зібрати повноцінну команду. Це проблема, яку потрібно вирішити, щоб команда могла укомплектувати свій склад якнайкраще.

Пан Левін не уточнює якого саме трансферного бану стосується питання. У лютому 2022 року медіа повідомляли про накладення на «Десну» заборони заявляти нових футболістів через заборгованість перед колишній румунським легіонером клубу Константіном Дімою. Діма провів за основу чернігівців лише один матч – вийшов на заміну на 90-й хвилині зустрічі з «Інгульцем» (рахунок на той момент був 3:0 на користь «Десни»), але після уходу з клубу заявив про борг перед ним у розмірі 450 тисяч євро.

Як вдалося дізнатися, заборона на трансфери через ситуацію з Дімою стосувалася трьох трансферних вікон, тож мала закінчитися на початку 2023 року (щоправда, тут можуть бути різночитання, адже у 2023-му «Десна» не грала). Але вже після початку повномасштабного вторгнення Українська асоціація футболу також наклала на чернігівців санкції за борги перед колишніми гравцями Владиславом Калитвинцевим та Максимом Імерековим.

Саме тому, схоже, керівництво деснянців розглядає варіант заявки не у Прем’єр-, а у Другу лігу:

Що стосується можливості початку сезону в Другій лізі для нової команди з однойменною назвою «Десна»: це може бути хорошим стартом, що дозволяє колективу формувати свій склад, розвивати гравців та досягти успіху в нижчому дивізіоні. У майбутньому команда може прагнути повернутися до Вищої ліги та об'єднати клуби, щоб зберегти історичні традиції та залучити підтримку вболівальників, – каже Володимир Левін.

За таких умов у Другу лігу має заявитися команда, яка, з юридичної точки зору, не має нічого спільного з тією «Десною», що грала в УПЛ (зокрема, не має боргів та трансферного бану). Подібний епізод вже був в історії «Десни» у 2010 році, коли команда виступала в Першій лізі. Нагадаємо, тоді була створена нова юридична особа, а чернігівці почали грати в дивізіоні рангом нижче – в Другій лізі.

Так чи інакше, наразі точно відомо, що у сезоні 2023/24 «Десна» не повернеться у професійний футбол України ані в Другій, ані в Прем’єр-лігах. На відродження колективу варто чекати через рік – у 2024-му:

– Завдання команди «Десна» полягає у тому, щоб повернути позиції Чернігова на українській футбольній арені та досягти успіхів на національному та міжнародному рівнях. Ми прагнемо створити сильну команду, яка гратиме із завзятістю, пристрастю та відданістю, для своїх уболівальників. Чернігів має багату історію у футболі, і ми прагнемо відновити його славу та привернути увагу до цього чудового міста. Ми маємо намір усунути системні проблеми, які заважають нам в даний час, і працювати старанно над розвитком команди, щоб досягти поставленої мети в сезоні 2024/25 рр.. – підкреслює Володимир Левін. – Ми дякуємо нашим вболівальникам за їх підтримку та обіцяємо зробити все можливе, аби повернути «Десну» на футбольну мапу України.

Тим не менш, команда «Десна» (Чернігів) уже грала у 2023 році. Як повідомляла обласна асоціація футболу, деснянці у півфіналі Кубку Чернігівської області в доданий час поступилися ФК «Городня» 1:3.

Скоріш за все, мова йде про команду СДЮШОР «Десна» (саме під такою назвою колектив наразі виступає у чемпіонаті Чернігівської області серед чоловіків), яка в регіональному кубку чомусь вирішила не додавати до своєї назви додаток «СДЮШОР». Уже найближчими вихідними, 10 червня, в 3-му турі чемпіонату області, СДЮШОР «Десна» має приймати земляків з чернігівської СДЮШОР «Юність».

0462.ua