Україна

Друга ліга

Філь: «Кремінь» зберіг статус професійного клубу, але на рік ми призупинили участь у змаганнях»

2025-06-25 11:24

Директор «Кременя» Андрій Філь в інтерв’ю Тribuna.com прокоментував інформацію про те, що клуб не вийде на старт Другої ліги в наступному сезоні, але залишається членом ПФЛ.

– Інформація про те, що «Кремінь» не вийде на наступний сезон, відповідає дійсності?
– Так, відповідає дійсності. Ми зберегли статус професійного клубу, але на рік призупинили участь у змаганнях.

– Можете пояснити, як це збереження статусу формально працює?
– Під час війни клуб може надати листа, що має певні фінансові чи інші труднощі, пов’язані з війною. На Конгресі це виноситься на голосування, і клуби голосують, надати можливість клубу призупинити участь у змаганнях зі збереженням професійного статусу чи не надати.

Ми вийшли з таким листом, клуби проголосували, щоб залишити нам професійний статус і дати нам рік на те, щоб не брати участь у змаганнях.

– Причиною такого рішення стали фінансові проблеми?
– Причина рішення – фінансові труднощі власника клубу. У нього бізнес пов’язаний з нафтопереробним заводом, зараз ця галузь зазнала великих проблем. Ми поспілкувались, прийняли рішення не брати на себе ті обов’язки, які не зможемо виконати.

Ми могли б розпочати сезон, але якби стало нам ще гірше – ми могли б знятися після 5-6 туру, зламати чемпіонат, залишити футболістів поза трансферним вікном без роботи.

Від цього було б набагато гірше, якби ми тверезо не розцінювали свої можливості.

Зараз перед жодним працівником, жодним футболістом, які були з нами цього сезону, клуб не має фінансових заборгованостей. Ми виконали усі фінансові зобов’язання, які брали на себе.

– Клуб зараз повністю призупиняє свою діяльність? Як щодо дитячих команд?
– Дитяча школа в нас по договору, це міська школа – вона як працювала, так і працюватиме. Клуб буде їй допомагати у міру можливостей.

Клуб свою діяльність продовжує, просто ми на рік взяли паузу в участі у змаганнях, – сказав Андрій Філь.

Нагадаємо, за підсумками минулого сезону «Кремінь» посів останнє місце в Першій лізі та понизився в класі.

ua.tribuna.com