Персони

Інтерв'ю

В'юнник: «Мріяв опинитися у Європі, але як український гравець, не біженець»

2023-05-06 13:43

Форвард австрійського «Грацера» Богдан В'юнник, контракт якого належить «Шахтарю», розповів, як відбувся його переїзд до Європи, а також заявив про бажання виграти зі збірною України молодіжний Євро-2023.

«Мені важко згадувати Маріуполь, якщо чесно. Мій останній клуб в Україні знаходився там, і я втратив усе, свої колишні речі, але мене це не дуже хвилює, бо мої батьки живі. Проте місто було повністю зруйноване. Загинуло 90 тисяч людей із 400 тисяч. Це жахливі цифри, як і фото та відео звідти.

Ми ще більше пишаємося тим, що ми є українцями, бо наші люди в Україні доводять усьому світу, що ми можемо боротися за свою свободу, за нашу землю і заради наших дітей. Ми, звісно, не солдати, але намагаємось демонструвати це і на футбольному полі.

Очевидно, що останній рік був дуже важким для мене на полі та для моєї країни. У моєму житті все змінилося. Я мріяв опинитися в Європі як футболіст, але я мріяв про іншу історію. Я хотів це зробити, але як український гравець, а не як біженець.

Євро-2023 U-21? Ми завжди думаємо про Олімпіаду в Парижі, яка відбудеться у 2024 році, ми всі хочемо бути там. Наша перша мета – виграти чемпіонат Європи, а там подивимося», – цитує В'юнника Olympic.com.

Контракт В'юнника із «Шахтарем» розрахований до літа 2025 року. За «Грацер» український форвард провів 9 матчів, відзначившись 1 голом та 1 асистом.

footboom.com