Хорватія – Канада 4:1. ЧС-2022, група F. Крамарича не зупинили

Збірна Хорватії здобула вольову перемогу над канадцями та очолила групу F.

«Футбольний клуб»

2022-11-27 19:59

Перед 2-м туром групового етапу обидва суперники мали досить скромні здобутки: хорвати зіграли 0:0 з Марокко, а канадці програли 0:1 Бельгії. Тому невдаха в цьому матчі практично втрачав шанс на вихід в плей-офф.

Гра розпочалася з шоку для підопічних Златко Далича – вже на початку 2-ї хвилини (точніше – на 67-й секунді) канадці провели стрімку атаку, Б'юкенен з правого флангу виконав ідеальний навіс на хід Девісу, і Альфонсу головою спрямував м’яча в сітку воріт – 0:1.

Цей гол став для національної команди Канади дебютним на чемпіонатах світу. Нагадаємо, що для канадці лише вдруге беруть участь на турнірі – у 1986 році вони програли усі три зустрічі із загальним рахунком 0:5. Тоді збірна перебувала в одній групі з СРСР, Угорщиною та Францією.

Хорвати прийшли до тями десь в середині першого тайму. Почали виникати гострі моменти біля воріт Боряна. І ще до перерви спочатку Крамарич зрівнів рахунок, а потім Лівая вивів європейців вперед – 2:1.

З початком другого тайму канадці кинулись відігруватися. Запам’ятався удар Осоріо – м’яч пролетів поряд з воротами Ліваковича. Хорвати відповіли небезпечним пострілом Крамарича, але Борян зумів парирувати удар. За хвилину вже воротар хорватів «витягнув» м’яча з-під поперечини після удару Девіда.

Доля матчу остаточно вирішилася на 70-й хвилині, коли захисники канадців дозволили Крамаричу вільно прийняти м’яч та не завадили удару нападника, який оформив дубль. А в компенсований час Маєр встановив остаточний рахунок – 4:1.

Збірна Хорватії очолила турнірну таблицю групи F, а Канада залишилась на останньому місці.

ХОРВАТІЯ – КАНАДА – 4:1
Крамарич (36, 70), Лівая (44), Маєр (90+4) – Девіс (2).
Хорватія: Лівакович, Юранович, Ловрен, Гвардіол, Соса, Модрич (Пашалич, 86), Брозович, Ковачич (Маєр, 86), Лівая (Петкович, 60), Крамарич (Влашич, 72), Перішич (Оршич, 86).
Канада: Борян, Джонстон, Віторія, Міллер, Ларія (Гойлетт, 62), Гатчінсон (Адекугбе, 72), Еуштакіу (Коне, 46), Девіс, Б'юкенен, Ларин (Осоріо, 46), Девід (Ковалліні, 72).
Попередження: Ловрен (56), Модрич (85) – Б'юкенен (52), Міллер (85).