ЧС-2022

Нідерланди – Катар 2:0. ЧС-2022, група А. Без нервів та на класі

Збірна Нідерландів без особливих проблем зберегла за собою перше місце у групі, залишивши господарів турніру на останньому.

«Футбольний клуб»

2022-11-29 19:20

Якщо відверто, то матч в Ель-Хаурі не надто інтригував. Як показали перші два тури, Нідерланди та Катар – команди з різних вагових категорій. І ніхто не сумнівався, що бійці Луї ван Галя у цій грі без надзусиль візьмуть своє.

Так і сталося. Помаранчеві контролювали хід зустрічі з перших хвилин, не особливо напружуючись і явно не збираючись включати справжні швидкості. Втім, вони весь час так грають – без витонченої легкості та яскравості, зате чітко на результат, викладаючись залежно від суперника.

У принципі, Нідерланди могли забезпечити собі перемогу вже в дебюті, але Блінд з 10 метрів пробив прямо у воротаря, а Депай, виконавши трюк під назвою «ножиці», запустив м'яч трохи вище воріт. Словом, як не активував у тренерській зоні наставник Катару Фелікс Санчес, як не намагалися його підопічні нівелювати різницю в класі за рахунок жорсткості та самовіддачі, а все йшло до того, що суперник ось-ось заб'є.

Сталося це на 26 хвилині. І знову у Нідерландів відзначився Гакпо, що продерся центром і точно пробив приблизно з лінії штрафного майданчика. Ось так достатньо просто Нідерланди повели у рахунку, і шанси Катару досягти позитивного результату хоча б в останньому своєму матчі на ЧС-2022 помітно впали. Остаточно ж надії господарів турніру зруйнували Классен, Депай і де Йонг на початку другого тайму. Даві навісив, Мемфіс пробив, змусивши воротаря блиснути реакцією, а Френкі виявився першим на підборі і добив м'яч у сітку.

2:0 – і, можна сказати, справа була зроблена. Спокійно граючи за рахунком, команда Ван Гала довела зустріч до сухої перемоги. До речі, вона могла бути і великою, але наприкінці трохи не пощастило Бергхейсу, після удару якого м'яч влучив у перекладину.

НІДЕРЛАНДИ – КАТАР – 2:0
Голи: Гакпо (26), де Йонг (49).