ЧС-2022

Аргентина – Австралія 2:1. ЧС-2022, 1/8 фіналу. Перемога з присмаком валідолу

Аргентина вважалася беззаперечним фаворитом зустрічі, але гладкої дороги не вийшло.

2022-12-03 23:36

З перших хвилин гри Мессі з партнерами налагодили контроль над м'ячем і неквапливо почали підшукувати підходи до штрафного майданчика австралійців, які зосередилися на руйнуванні. Слід сказати, жовто-зелені трималися непогано. Зустрічали суперників жорстко, вільних зон не залишали, моментами навіть намагалися застосовувати високий пресинг, і чекали можливості для контратаки.

Словом, кожен розігрував свою партію. І, мабуть, краще виходило у підопічних Грема Арнольда. Принаймні, з небезпечними моментами у аргентинців не складалося дуже довго. Був там удар Гомеса на 17-й хвилині метрів з 22-х, але м'яч полетів набагато вище за ворота.

Поступово австралійці освоїлися. Стали м'ячем довше володіти. Організували непоганий випад лівим флангом (Де Паулю довелося добре викластися, щоб відтіснити Бехіча за лицьову лінію), потім заробили кутовий, потім ще один. Можна сказати, що номінальні гості вирівняли гру.

Але що може зробити простий смертний, коли проти нього грає Мессі, якому спадає на думку щось нестандартне. Ось і цього разу.

Аргентинці заробили стандарт на правому фланзі. Навіс Мессі не пройшов, але м'яч повернувся до маленького чарівника і він раптом вибухнув: віддав різкий поперечний пас уздовж лінії штрафного майданчика на Макалістера, той у дотик відпасував уперед на Отаменді, якому залишалося тільки взяти м'яч і відскочити убік, оскільки поряд уже був Ліонель, який заносив ногу для удару. Розіграш вийшов дуже швидкий та чіткий. Тож до австралійських захисників особливо і претензій не пред'явиш. За цією комбінацією було надто складно встигнути.

Але власне по першому тайму – і все. Загалом він вийшов нудним і невиразним. Як більшість матчів, у яких фаворит не налаштований викладатися, а планує витратити на перемогу рівно стільки сил, скільки необхідно.

Після перерви аргентинці трохи додали обертів. Моментів від цього не побільшало. Зате припустився грубої помилки голкіпер австралійців Райан, який вирішив показати дриблінг у своєму штрафному майданчику під пресингом Де Пауля і Хуліана Альвареса (там, щоправда, пас захисника воротареві був незручним). Ну і як наслідок – 2:0.

Хтось міг вирішити, що це все. Але лише не австралійські футболісти. Втрачати їм не було чого, тому вони помчали вперед – відіграватися. І треба ж – уже за чотири хвилини повернули в гру інтригу. Це Гудвін завдав сильного дальнього удару, а м'яч рикошетом від голови Енцо Фернандеса влетів у сітку воріт.

А незабаром Австралія мало не зрівняла рахунок, влаштувавши формену пожежу в штрафному майданчику Аргентини. Бехич пройшов двох і завдав удару метрів з 10-ти, але на щастя аргентинської команди шлях м'ячу зумів перекрити Лісандро Мартінес.

Загалом кінцівка для Аргентини намічалася нервова. І тут треба віддати належне підопічним Скалоні. Коли «запахло смаженим», вони відсунули гру від своїх воріт, продемонструвавши відмінну фізичну готовність. Як по-хорошому, все мало закінчитися на відрізку з 88-ї по 90+3 хвилини. Але Лаутаро Мартінес запоров три потенційно гольові атаки – спочатку неточним пасом, потім неточним ударом, а потім ударом практично у воротаря. І можна тільки уявити, що довелося б вислухати форварду після гри, якби австралійці досягли успіху в своїй останній атаці, коли юний Коул завдав удару з розвороту приблизно з кута воротарського… Але Еміліано Мартінес знову врятував, а там і свисток арбітра пролунав. .

Отже, 2:1 – і все за справедливістю. Далі йде Аргентина, яку в наступному раунді чекає значно небезпечніший і запеклий суперник – Нідерланди.

АРГЕНТІНА – АВСТРАЛІЯ – 2:1
Голи: Мессі (35), Альварес (57) – Фернандес (автогол, 77).
Аргентина: Еміліано Мартінес, Моліна (Монтіель, 80), Ромеро, Отаменді, Акунья (Тальяфіко, 72), Де Пауль, Фернандес, Макаллістер (Паласіос, 80), Альварес (Лаутаро Мартінес, 71), Мессі, Алехандру Гомес (Лісандро Мартінес, 50).
Австралія: Райан, Дегенек (Карачич, 72), Суттар, Роулс, Бехич, Лекі (Куол, 72), Баккус (Хрустич, 58), Муй, Макгрі (Гудвін, 58), Дюк (Макларен, 72), Ірвін.
Попередження: Ірвін (15), Дегенек (38).