ЧС-2022

Сербія – Швейцарія 2:3. ЧС-2022, група G. На зустрічних курсах

Здобувши другу перемогу в Катарі, команда Мурата Якіна витягла останній щасливий квиток у плей-офф.

2022-12-02 23:18

Напередодні поєдинку у Досі у вигіднішому становищі перебували швейцарці, які мали в активі три очки. Команду Мурата Якіна цілком могла влаштувати і нічия – але це тільки за умови, що Бразилія, яка виграла свої два матчі, не стане розслаблятися у паралельній грі з Камеруном, який, як і Сербія мав в активі один бал, але з кращою ніж у балканців різницею м'ячів. Загалом усе з розкладом було наче просто, хоча насправді – складно.

Ну а гра вийшла по-справжньому вогненною. З тієї серії, коли відразу після стартового свистка стає зрозуміло, що нудьгувати не доведеться.

На першій же хвилині м'яч тричі міг опинитися у воротах сербів, але вони, як кажуть, відскочили. Найпотужніший постріл Джакі з-за меж штрафного майданчика прийняв на себе захисник, а потім двічі відмінну реакцію продемонстрував голкіпер Ваня  Мілінкович-Савіч, який відбив добивання від Емболо і того ж Джакі. Загалом Швейцарія була дуже близька до того, щоб забити найшвидший гол на ЧС-2022.

Відповідь була через 10 хвилин. Живкович зарядив метрів з 22-х з правого напівфлангу, закрутивши в дальній кут – так, що Кобель навіть не сіпнувся. Однак на допомогу швейцарському воротареві прийшла стійка воріт.

Пройшло зовсім небагато часу – і команди ще раз обмінялися гольовими моментами, тільки тепер – із забитими голами. На 20-й хвилині слово взяв лідер швейцарської команди Шакірі, який підстеріг м'яч після рикошету і завдав щільного удару з правої частини штрафного майданчика у ближній кут. А на 26-й серби розіграли фірмову комбінацію і Митрович головою замкнув навіс Тадіча.

Далі більше. І ще веселіше. Причому в центрі кожного з примітних епізодів опинився Шакірі. На 30-й хвилині він не зумів реалізувати вихід віч-на-віч, пробивши повз ворота. На 35-й – обрізався, після чого серби провели швидку атаку та Влахович зробив 2:1. Ну, а під завісу тайму Джердан знову зіграв позитивного героя, розкрутивши комбінацію з голом Емболо, який замкнув простріл Відмера.

2:2 до перерви – такого результативного першого тайму на ЧС-2022 ще не було. Ну і з усього відчувалося, що суперники поки що не мають наміру зупинятися.

Так і сталося. Після початку другого тайму секундомір відмотав лише три кола – і м'яч ще раз опинився у воротах. Сербських. Тепер спрацювала зв'язка Варгас – Фройлер: Рубен зробив класний пас п'ятою, а Ремо з центру штрафного майданчика розстріляв ворота збірної Сербії, чиї центральні захисники навіть не зрозуміли, як це їх обвели навколо носа.

А ще за п'ять хвилин вони, схоже, не зрозуміли, яким чином перед ворітьми виявився ніким не прикритий Емболо. І це просто диво, що хавбек швейцарців у цьому епізоді не переправив м'яча у ворота.

Забий він четвертий м'яч у ворота Вані Мілінковіча-Савіча – і сербам можна було б зливати воду. Втім, їхні шанси й так танули на очах. Десь у середині другого тайму швейцарці вміло підсушили гру, відмовившись від відкритого футболу та почавши грати від оборони. І підопічні Драгана Стойковича незабаром змирилися зі своєю долею, атакуючи швидше за інерцією. Вони ж розуміли, що Швецарія – не Камерун, якому можна забити двічі у компенсований час.

У підсумку команда Якіна без проблем довела матч до перемоги, заслужено здобувши путівку до 1/8 фіналу. Що ж до сербів… З такою дірявою обороною їм насправді важко було розраховувати на успіх. Адже підопічні Стойковича і в попередніх матчах не пропускали – два від Бразилії, три від Камеруну. А всього вийшло – вісім. Для трьох матчів ЧС це непристойно багато. У Катарі більше напускала лише Коста-Ріка.

СЕРБІЯ – ШВЕЙЦАРІЯ – 2:3
Голи: А. Митрович (26), Влахович (35) – Шакірі (20), Емболо (41), Фройлер (48).
Сербія: В. Мілінкович-Савич, Павлович, Велькович (Гудель 55), Міленкович, Живкович (Радоньїч, 78), Лукіч, С. Мілінкович-Савич (Максімович, 68), Костич, Тадич (Джуричич, 78), А. Мітрович, Влахович (Йович, 55).
Швейцарія: Кобель, Відмер, Аканджі, Шер, Родрігес, Джака, Фройлер, Соу (Едімілсон, 69), Шакірі (Закарія, 69), Емболо (Окафор, 90+6), Варгас (Фасснахт, 83).
Попередження: С. Мілінкович-Савич (47), Павлович (56), Гудель (81), А. Митрович (82) – Відмер (15), Варгас (34), Фройлер (48), Джака (90+4), Шер (90+8).