Японія – Хорватія 1:1 (пен. 1:3). ЧС-2022, 1/8 фіналу. На сміливості та досвіді

Вікові хорвати зуміли витримати дві години біганини і такі прибрали з дороги моторних японців.

«Футбольний клуб»

2022-12-05 19:55

Наставник номінальних господарів Моріясу Хадзіме, який на груповій стадії сенсаційно зняв німецький та японський скальпи, не став вигадувати велосипед. На матч проти чинних віце-чемпіонів світу він обрав ту саму тактику, яка й дозволила японцям тріумфально пробитися до плей-офф.

За рахунок, перш за все, дисципліни, прагматизму, а також звичайно швидкого переміщення м’яча, і планувалося долати хорватів з їх прагненням до атакувального футболу. І в першому таймі такий набір спрацював на всі сто.

Так, в дебюті «картаті» цілком могли забити, коли лише реакція Сюїті Гонди завадила відзначитися Івану Перишичу, проте надалі протягом довгого часу на полі «Ель-Джануба» ніяких пожеж не спостерігалося. А перед самою перервою Японія вибухнула. Спочатку відмінним моментом імені Дайті Камади, а потім і голом Даїдзена Маеди, який найкращим чином розібрався на п’ятачку перед воротами після розіграшу кутового.

Утім, після поновлення гри хлопці Златко Далича, які із самого початку не вмикали максимальні оберти, стали діяти набагато агресивніше і мобільніше. Розмова у  роздягальні точно пішла на користь.

І ось вже на 55-й хвилині після шикарного кросу Деяна Ловрена із правого флангу Перишич не менш ідеальним ударом головою вражає нижній кут воріт. Нічия! Не встигли схаменутися японці, як той таки Перишич ледь не забив вдруге. А ще згодом Гонда у карколомному стрибку знову врятував свою команду після  дальньої гармати Луки Модрича.

Хорватія було точно ближче до повторного успіху (можна згадати небезпечні повітряні атаки від «джокерів» – Анте Будимира і Маріо Пашилича), проте в підсумку була змушена доводити свою перевагу в екстра-таймі. Першому на ЧС-2022.

Протягом додаткового часу Далич замінив і Модрича, і Перишича, і Матео Ковачича – своїх потенційних пенальтістів. Важке рішення тренера, який привіз в Катар дійсно вікову команду. Він ризикнув і зрештою виграв. Адже його футболісти і дотерпіли до серії пенальті, і «перестріляли» японців. На а героєм лотереї став 27-річний голкіпер загребського «Динамо» Доминик Ливакович, який відбив три з чотирьох 11-метрових.

І тепер на втомлених переможців чекатиме не менш важкий бій з кимось із пари Бразилія – Південна Корея. Часу на відновлення до чвертьфіналу, який відбудеться 9 грудня, – чотири дні.

ЯПОНІЯ – ХОРВАТІЯ 1:1 (пен. 1:3)
Голи: Маеда (43) – Перишич (55).
Післяматчеві пенальті: 0:0 Мінаміно (воротар), 0:1 Влашич, 0:1 Мітома (воротар), 0:2 Брозович, 1:2 Асано, 1:2 Ливая (стійка), 1:2 Йосіда (воротар), 1:3 Пашалич.
Японія: Гонда, Томіясу, Йосіда, Танігучі, Ендо, Моріта (Танака, 106), Іто, Нагамото (Мітома, 64), Доан (Мінаміно, 87), Камада (Сакаї, 75), Маеда (Асано, 64).
Хорватія: Ливакович, Юранович, Ловрен, Гвардіол, Баришич, Брозович, Модрич (Маєр, 99), Ковачич (Влашич, 99), Крамарич (Пашалич, 68), Перишич (Оршич, 106), Петкович (Будимир, 62, Ливая, 106).
Попередження: Ковачич (90), Баришич (116).