ЧС-2022

Англія – Іран 6:2. ЧС-2022, група В. Перший розгром

Команда Гарета Саутгейта підтвердила статус одного із фаворитів турніру, вирішивши долю матчу ще до перерви.

2022-11-21 18:59

Поєдинок почався як і слід було очікувати – ініціативу захопили британські футболісти, незабаром організувавши опасну атаку. На жаль, із голом не склалося – Магуайр не зумів замкнути передачу Кейна на 8-й хвилині. А за дебютом і все. Підопічні Саутгейта краще контролювали м'яч, але підібратися на хорошу позицію для удару суперники їм не дозволяли.

Ближче до середини першого тайму тренер збірної Ірану Карлуш Кейруш був змушений провести незаплановану заміну. В одному з епізодів голкіпер Бейранванд невдало зіштовхнувся зі своїм партнером, отримавши травму носа. Кровотеча була настільки сильною, що довелося поміняти футболку. І хоча футболіст наче був готовий грати далі, незабаром з'ясувалося, що Бейранванда потрібно міняти, тому на поле вийшов другий воротар Хоссейні.

Йому довелося неабияк понервуватись наприкінці першої третини гри. Спочатку Маунт не влучив у ворота після прострілу Сака, а потім Магуайр зарядив у каркас, замикаючи навісну передачу з кутового.

Одним словом, англійці поступово стискали лещата. Можна сказати, гол назрівав – і на 37 хвилині відбувся. Це Беллінгем точно пробив головою, скориставшись подачею Шоу з лівого флангу.

1:0 – та Іран посипався. Не чекаючи перерви англійці забили ще два м'ячі: Сака відзначився щільним ударом під поперечину з центральної зони, а Стерлінг замкнув простріл Кейна. При цьому в Ірану в атаці не виходило зовсім нічого. Занадто велика виявилася різниця в класі команд.

За такого розкладу другий тайм перервався на порожню формальність. Англійці продовжували домінувати на своє задоволення, відвантажівши у ворота номінальних гостей ще три м'ячі і дозволивши двічі відзначитись Таремі.

6:2 – перша велика перемога на ЧС-2022.

АНГЛІЯ – ІРАН – 6:2
Голи: Беллінгем (37), Сака (43, 62), Стерлінг (45+1), Решфорд (71), Гріліш (89) – Таремі (65, 90+13, з пенльті).
Англія: Пікфорд, Тріпп'єр, Стоунз, Магуайр (Дайєр, 70), Шоу, Беллінгем, Райс, Сака (Решфорд, 70), Маунт (Фоден, 71), Стерлінг (Гріліш, 70), Кейн (Вілсон, 76).
Іран: Бейранванд (Хоссейні, 19), Мохаррамі, Пураліганджі, Чешмі (Кананізадеган, 46), Хоссейні, Мохаммаді, Джаханбахш (Голізаде, 46), Нуроллахі (Азмун, 77), Карімі (Еззатоллахі, 46), Сафі, Таремі.
Попередження: Джаханбахш (25), Пураліганджі (48).