ЧС-2022

Португалія – Гана 3:2. ЧС-2022, група Н. Роналду починає і виграє

У Досі відбувся матч із дуже інтригуючою кінцівкою.

2022-11-24 20:37

Ну ось дочекалися старту та шанувальники Кріштіану Роналду, чию долю останнім часом не обговорювали лише ліниві. З клубом у нього все зрозуміло – «МЮ» виставив зірку на трансфер. А ось що вийде зі збірною?

Поки що початок належить цілком вдалий. Португалія в матчі з Ганою вважалася явним фаворитом і почала це доводити від початку матчу. Щоправда, м'яч довгий час не йшов у ворота номінальних гостей. Двічі, зокрема, не склалося у Роналду, який упустив гарні моменти. У першому випадку програв дуель голкіперу, у другому промахнувся. Потім – все ж таки забив, але порушив перед цим правила. Але що мало статися – у результаті сталося. Щоправда, вже після перерви.

На 65-й хвилині КріРо увірвався до штрафного майданчика Гани і був збитий Мохаммедом Салісу, після чого арбітр вказав на «точку». Сам постраждалий і взявся виконувати 11-метровий, зробивши це практично бездоганно.

1:0 – Португалія повела та, здавалося, без проблем дограє свій сценарій. Адже вона мала майже повну ігрову перевагу. Досить сказати, що у першому таймі африканці не завдали жодного удару по воротах.

Але пропустивши, ганці відразу активізувалися в атаці, включивши агресивний пресинг. І треба ж! Дуже швидко відігралися. Це капітан команди Андрій Айю замкнув простріл Мохаммеда Кудуса.

Довелося Роналду та партнерам все починати заново. І треба віддати їм належне. Португальці анітрохи не зніяковіли, увімкнули підвищені обороти і все стало на свої місця. Спочатку Жоау Фелікс, потім Рафаел Леау – та 3:1 на табло, після чого питань начебто не залишилося. До речі, обом асистував Бруну Фернандеш, який видав дві шикарні гольові передачі.

Ну а після цього - суперінтригуюча кінцівка. Ганці побігли вперед рятувати гру, і на 89-й хвилині скоротили відставання в рахунку до мінімуму (зусиллями Абдул Рахмана Баба та Букарі), так що останні 10 хвилин (арбітр додав дев'ять) португальським уболівальникам довелося тягнутися до валідолу, а їхнім улюбленцям включати тактику дрібного ФОЛУ.

Загалом, у Португалії не все вийшло гладко, але свої три очки вона взяла. І це головне.

ПОРТУГАЛІЯ – ГАНА – 3:2
Голи: Кріштіану Роналду (65, з пенальті), Фелікс (78), Леау (80) – А. Айю (73), Букарі (89).
Португалія: Діогу Кошта, Канселу, Данілу, Діаш, Геррейру, Отавіу (Карвалью, 56), Невеш (Леау, 77), Б. Фернандеш, Б. Сілва (Пальінья, 88), Кріштіану Роналду (Рамуш, 88), Фелікс (Маріу, 88).
Гана: Аті-Зігі, Амартей, Джіку (Кофi, 90+2), Салісу, Баба, Самед (Семеньо, 90+2), Партей, Сейду (Лемпті, 66), Вільямс, Кудус (Букарі, 77), А. Айю (Д. Айю, 77).
Попередження: Данілу (90+1), Б.Фернандеш (90+5) - Кудус (45), А. Айю (49), Сейду (57), Вільямс (90+5).