Франція – Польща 3:1. ЧС-2022, 1/8 фіналу. Франковськи, але... є нюанси...

Чинні чемпіони світу цілком виправдано здобули путівку до чвертьфіналу.

«Футбольний клуб»

2022-12-04 19:31

Чинний чемпіон світу отримав цілком «робочого» суперника. Збірна Польщі просто дивом протиснулася у плей-офф, страждаючи 90 хвилин проти Аргентини. Реалізуй Мессі та компанія на один більше з десяти своїх шансів, зарахуй арбітр один «зайвий» гол Мексики, і Роберт Левандовськи не грав би у 1/8 фіналу чемпіонату світу в Катарі.

Щоправда, Мбаппе та компанія все одно зібралися швидко завершити шлях поляка плей-офф. Першого небезпечного моменту чекати довелося лише чотири хвилини. Збірна Франції, яка виставила найкращі сили в атаці, відзначилася вже на четвертій хвилині. Що незвичайно, відзначилася вона ударом Варана. Рафаель щільним пострілом замкнув подачу Грізманна від кута поля, змусивши Щенсни кинутися до перекладини. Але м'яч пролетів вище воріт.

Наприкінці тайму стався обмін супермоментами: Дембелє прострілив практично на порожні ворота, але Жиру примудрився в них не влучити, а у відповідь Зеліньски тричі розстрілював ворота Льоріса. Спочатку врятував рикошет, потім сам голкіпер, а на завершення Варан виніс м'яч із порожніх воріт.

Але перші 45 хвилин таки не залишили нас без забитих м'ячів. На 44-й відзначився Олів'є Жиру і став найкращим бомбардиром в історії збірної Франції. Асистував йому Кіліан Мбаппе. Олів'є без нервів розвернувся та пробив у дальній кут, не залишивши шансів голкіперу – 1:0.

Поляки трохи осміліли, часто вибігаючи в позиційні атаки, і були спіймані в контрвипаді 3 в 2. Жиру зіграв на Дембелє, той з правого краю віддав на лівий, де розібрався Мбаппе. Кіліан увійшов до штрафного майданчика і пробив точно під перекладину – 2:0. У цей момент вже все зрозумів і Дешам, який випустив Тюрама та Комана замість Жиру та Дембелє.

У компенсований час Мбаппе після передачі Тюрама ефектним ударом закрутив м'яч під поперечину. Але розгрому поляки уникли. Упамекано зіграв рукою у штрафному майданчику, а Роберт Левандовськи реалізував пенальті – 3:1.

ФРАНЦІЯ – ПОЛЬЩА – 3:1
Жиру (44), Мбаппе (74, 90+1) – Левандовськи (90+9, з пенальті).
Франція: Льоріс, Тео Ернандес, Упамекано, Варан, Кунде (Дісасі, (0+2), Рабьо, Чуамені (Фофана, 66), Мбаппе, Грізманн, Дембелє (Коман, 76), Жиру (Тюрам, 76).
Польща: Щенсни, Берешинські, Ківйор (Бєднарек, 87), Глік, Кеш, Крихов’як (Бєлік, 61), Франковськи (Гросицьки, 87), С.Шиманськи (Мілік, 65), Зелінськи, Камінськи (Залевськи, 61), Левандовськи.
Арбітр: Валенсуела (Венесуела).
Попередження: Тчуамені (31) – Берешинськи (47), Кеш (88).
Стадіон: «Ель-Тумама» (Доха, Катар).