ЧС-2022

Коста-Рика – Німеччина 2:4. ЧС-2022, група Е. Коли перемога не на радість

Німецькі футболісти своє завдання на останній тур виконали, але все одно їм доведеться пакувати валізи.

2022-12-01 23:22

На старті чемпіонату в Катарі збірна Німеччини здивувала всіх, поступившись Японії. Нічия з Іспанією трохи підбадьорила шанувальників «Бундестім», але тривога залишалася. Тепер у заключному турі потрібно було обігравати Коста-Ріку та сподіватися на те, що японці не піднесуть сюрприз ще й у грі з іспанцями…

Втім, незалежно від передматчевих розкладів німецькі футболісти сьогодні взяли на озброєння принцип «роби те, що маєш – і будь, що буде». Вони з перших хвилин почали розривати оборону Коста-Ріки, змушуючи голкіпера Наваса крутитись, як білку в колесі.

2-а хвилина – Мусіала завдає удару по воротах, Навас на місці. 5-а – ще раз сейв Наваса, але тепер після пострілу Гнабрі. 7-ма – шикарний дриблінг у виконанні Мусіали, але без завершального удару. Попутно – два кутових. І нарешті – гол, вже на 10 хвилині.

Рахунок у матчі відкрив Гнабрі, який майстерно переправив м'яч у ворота після навісу Раума. Тут Навас вже був не в силах врятувати команду від гола.

Тим часом Німеччина продовжувала нагнітати. Ханс-Дітер Флік та його підопічні зробили правильні висновки після сенсаційної поразки у поєдинку з Японією. Вони явно були налаштовані досягти комфортної для себе переваги в пару м'ячів, а потім вже грати по рахунку.

Отже, незабаром Навасу ще раз довелося демонструвати свою майстерність після удару Горецки головою на 15 хвилині. Незадовго до цього міг відзначитися Кімміх, який не дотягнувся до м'яча після скидки Мюллера. Ще за кілька хвилин з-за меж штрафного надійність коста-риканського голкіпера перевірив уже сам Кімміх. А на 39-й хвилині Гнабрі з лівої частини штрафного майданчика закрутив у дальній кут, але м'яч пролетів поруч зі стійкою.

Атаку Коста-Ріки весь цей час не було видно навіть на горизонті. Підопічні Луїса Фернандо Суареса практично не переходили за центр поля. Проте свій момент вони створили.

На 41-й хвилині дику помилку припустився Рюдігер, який не зумів перехопити довгу вертикальну передачу і дозволив Фуллеру вискочити на ударну позицію в праву частину штрафного майданчика. Щастя Німеччини, що в неї є Нойєр – діставши кінчики пальців до м'яча, голкіпер відвів загрозу.

Другий тайм став плавним продовженням першого. Німці довго гостювали на чужій половині поля, тільки не так часто по-справжньому небезпечно загрожували воротам Наваса. Ну а на 58-й хвилині, як то кажуть, грюкнуло. Коста-Ріка провела швидку контратаку, і якщо з першим ударом Нойєр впорався, то другий відбити не міг би ніхто у світі. Героєм епізоду став Техеда, який пробив головою в падінні приблизно з лінії воротарського майданчика.

Звичайно, німці з подвоєною енергією пішли на штурм, створивши протягом чверті години з півдюжини гольових моментів. Але не вистачало точності, та й Фортуна також від них явно відвернулася, підставивши під удари Рюдігера і Мусіали (двічі!) каркас воріт.

А далі сталося щось взагалі неймовірне: коста-ріканці заробили стандарт на фланзі і після навісної передачі до воріт Нойєра найквапливіше виявився Варгас, який переправив м'яч у ворота з відстані кілька метрів.

2:1 – Коста-Ріка повела, і в це довелося вірити рівно три хвилини, поки Гаверц не розчарував ворота збірної Німеччини влучним ударом із центру штрафного майданчика.

Загалом матч вийшов веселим і багатим на яскраві моменти. Причому самий з них – зовсім не якийсь із забитих м'ячів. Найбільше вразив стрибок Наваса вже за рахунку 2:2, коли він якимсь дивом відбив потужний удар Фюллькруга, який приблизно з кута воротарського замикав прострільну передачу. Неймовірний сейв воротаря! Поки що це найкращий сейв ЧС-2022.

Втім, зберегти для Коста-Ріки хоча б нічию Кейлору не вдалося. Минуло ще кілька хвилин, і захисники червоно-синіх дали черговий збій, і Гаверц оформив дубль, замкнувши простріл Гнабрі з правого флангу. А потім відзначився і Фюллькруг, який встановив остаточний рахунок.

Отже 4:2 – підопічні Фліка вирвали перемогу у цьому неймовірно захоплюючому поєдинку. Ось тільки всі їхні зусилля в глобальному плані виявилися марними, оскільки Японія в паралельному матчі все ж таки піднесла сюрприз, здобувши перемогу і залишивши Німеччину на третьому місці в групі.

КОСТА-РІКА – НІМЕЧЧИНА – 2:4
 Техеда (58), Варгас (70) – Гнабрі (10), Гаверц (73, 85), Фюллькруг (90).
Коста-РІка: Навас, Фуллер (Беннетт, 74), Дуарте, Востон, Варгас, Ов'єдо (Вілсон, 90+3), Агілера (Салас, 46), Борхес, Техеда (Контрерас, 90+3), Кемпбелл, Венегас (Матарріта, 74).
Німеччина: Нойєр, Кімміх, Зюле (Гінтер, 90+5), Рюдігер, Раум (Гьотце, 67), Гюндоган (Фюллькруг, 55), Горетцка (Клостерманн, 46), Гнабрі, Мусіала, Сане, Мюллер (Гаверц, 67).
Попередження: Дуарте (78).

КОСТА-РИКА – НІМЕЧЧИНА – 2:4
 Техеда (58), Варгас (70) – Гнабрі (10), Хаверц (73, 85), Фюллькруг (90).
Коста-Рика: Навас, Фуллер (Беннетт, 74), Дуарте, Востон, Варгас, Ов'єдо (Вілсон, 90+3), Агілера (Салас, 46), Борхес, Техеда (Контрерас, 90+3), Кемпбелл, Венегас (Матарріта, 74).
Німеччина: Нойєр, Кімміх, Зюле (Гінтер, 90+5), Рюдігер, Раум (Гьотце, 67), Гюндоган (Фюллькруг,  55), Горетцка (Клостерманн, 46), Гнабрі, Мусіала, Сане, Мюллер (Хаверц, 67).