ЄВРО-2024

Євро-2024. Плей-офф. Україна – Ісландія 2:1. Ми – у фіналі!!!

Після яскравих і впевнених перемог спочатку нашої «молодіжки» в Баку, а потім команди U19 у Скоп’є всій Україні принаймні втричі сильніше хотілося вишеньки на футбольному торті – успішного завершення національною збірною відбірного циклу до першості Старого Світу.

2024-03-26 23:59

На думку букмекерів, підопічні Сергія Реброва були не просто фаворитом пари, їхні шанси поїхати влітку до Німеччини взагалі оцінювалися найвище серед усіх шести фіналістів плей-офф кваліфікації. Втім, у такому ж статусі синьо-жовті виходили й на протистояння з боснійцями. Але від того, як у підсумку розвивалися події, ми й до вівторкового вечора переживали, радіючи щасливому закінченню драматичного поєдинку.

«Джокери» останніх хвилин півфіналу – Малиновський і Яремчук – опинилися в стартовому складі, як і Циганков, котрий останні дні провів під невсипущим доглядом лікарів. Ісландська дружина – цілком порівняна з попереднім опонентом українців у плані майстерності, але значно молодша, тож нашим хлопцям треба було готуватися до інтенсивного, швидкісного двобою.

Уже в дебюті суперники продемонстрували один одному, зокрема, готовність позмагатися в пресингу. Не поодинокими були епізоди, коли комусь із гравців доводилося вибиратися з надміцних лещат опіки. До речі, Яремчук уже на другій хвилині опинився в оточенні чотирьох ісландців, отримавши м’яч від Мудрика. На жаль, форвард перебував спиною до воріт, і пробити йому не дали.

В умовах грузкої, насиченої оборони дієвою зброєю ставали й удари здалеку. Торстейнссон перевірив пильність Луніна на 14-й хвилині – наш кіпер із «пострілом» упорався. А ось наступна спроба атаки з-за меж карного майданчика – від Альберта Гюдмюндссона – мети вже досягла. Не знітившись чисельної переваги господарів, одноклубник Малиновського по італійський «Дженоа» трохи «потанцював» із мячем на підступах до володінь українців, а за тим невідпорно пробив під самісіньку стійку – 0:1!

Із відповіддю наші не забарилися. В ближній кут небезпечно бив Судаков, здійснивши індивідуальний прорив на ударний плацдарм. Вальдімарссон не дав себе переграти. А за кілька секунд опинився в потрібному місці, коли Забарний головою завершував подачу кутового.

Нарешті на 39-й хвилині й ісландський кіпер виявився безсилим. У результативній комбінації збірної України все було витончено й злагоджено – від «заспіву» Коноплі, коли він обіграв двох суперників на своїй половині поля, до передгольового пасу Судакова, асисту Циганкова й крапки від Яремчука. Підопічні Реброва вже святкували успіх, аж тут втрутився невблаганний ВАР. Якісь лічені сантиметри офсайду у Віктора стали приводом скасувати це маленьке диво.

Що ж, сценарій знайомий. Перерва мала сприйматися як своєчасна – аби підкорегувати дії, що, на жаль, поки не ставили суперника в глухий кут.

Гол у відповідь трохи нагадав той, з якого почався камбек у Зениці. Щонайменше – довжелезною діагноналлю з лівого флангу на правий. Цього разу її, щоправда, виконав не Мудрик на Коноплю, а Судаков на Циганкова. Й той уже не шукав Яремчука, а розібрався з чужим захистом самотужки. Й зробив це напрочуд ефектно, не залишивши Вальдімарссону жодних шансів. 1:1 – і все спочатку!..

Наші співвітчизники після гола немов скинули тягар. Гра переважно проходила на половині поля ісландців. Часто-густо українці користувалися навісами, але попереду не вистачало Довбика. Він вийшов на заміну на 72-й хвилині. Перед тим господарі сконструювали кілька вельми непоганих атак. А найбільше запам’ятався удар Судакова зі штрафного: воротареві довелося витягувати м’яч з-під поперечини.

Уже невдовзі Довбик став фігурантом дуже цікавої ситуації, опинившись на вістрі атаки разом із... Миколенком. Того прекрасним пасом вивів на ворота Бражко. Захисник міг спробувати покотити праворуч на свіжого нападника. Але вирішив пробити сам. М’яч пролетів у кількох сантиметрах від стійки.

Намагання «вікінгів» огризатися не могли поставити під сумнів загальну перевагу української збірної. Й перевага ця таки втілилася в забитий мяч. Зовні все виглядало дуже просто. Циганков від своєї бровки відпасував на Судакова, той уздовж лінії карного майданчика – на Мудрика, а вінгер «Челсі» вже пробив у «пристріляний» Циганковим кут. Але яка ж красива була ця простота!

Це був переможний гол. Мабуть, є справедливість утому, що відзначився саме Мудрик – один із найактивніших і найефективніших упродовж усього турніру. Втім, на тріумф напрацювала вся команда, вся команда цього тріумфу заслуговувала.

Наша збірна їде на Євро!!! Привітаймо хлопців! Привітаймо один одного! Привітаймо Україну!!!

УКРАЇНА – ІСЛАНДІЯ 2:1 (0:1)
Голи: 0:1 А.Гюдмюндссон (30), 1:1 Циганков (54), 2:1 Мудрик (84).
Україна: Лунін, Миколенко, Матвієнко, Забарний, Конопля, Бражко, Судаков, Малиновський (Зінченко, 64), Мудрик, Циганков (Таловєров, 88), Яремчук (Довбик, 72).
Ісландія: Вальдімарссон, Торарінссон (Фіннссон, 64), Гретарссон, Інгасон, Пальссон, Торстейнссон (Еллертссон, 87), Траустасон, Харальдссон (Андерсон, 87), Й.Гюдмюндссон, А.Гюдмюндссон, А.Гудйонсен (Оскарссон, 64).
Арбітр – Тюрпен (Франція).
Попередження: Малиновський (42), Зінченко (90+2) – Харальдссон (21), Інгасон (57), Й.Гюдмюндссон (90).