ЄВРО-2024

ЄВРО-2024, кваліфікація. 7-й тур. Подробиці матчів п’ятниці

Кіліан Мбаппе та Кріштіану Роналду достроково виводять команди Франції та Португалії на Євро-2024, куди також оформила путівку збірна Бельгії.

2023-10-14 00:10

Збірна Франції продовжила серію без утрат очок у поточній кваліфікації перемогою на полі головного суперника за групою B – Нідерландами. У складі команди Дідьє Дешама дубль оформив Кіліан Мбаппе. Таким чином, форвард «ПСЖ» перевершив Мішеля Платіні за кількістю голів у складі збірної Франції – тепер в його активі 42 забитих м'ячі. Більше тільки у Грізманна (44), Анрі (51) та Жиру (54). Голландці на 83-й хвилині скоротили відставання в рахунку – відзначився Хартман. Зрештою, фінальний свисток зафіксував перемогу збірної Франції, яка забронювала перепустку на Євро-2024.

В іншому матчі групи Греція вирвалася на друге місце, здолавши на виїзді Ірландію. Ще до перерви підопічні Густаво Пойєта забили двічі, а в другому таймі втримали перевагу. 0:2 – Ірландія втратила шанси на чемпіонат Європи, греки відірвалися від Нідерландів, з якими зіграють у наступному турі.

У групі F переможець матчу Австрія – Бельгія достроково виходив у фінальну частину чемпіонату Європи. Гостям вдався швидкий гол. Люкбакіо зробив все сам – увірвався з правого флангу до штрафного і пробив у дальній кут. До перерви австрійці грали значно гостріше за команду Доменіко Тедеско, але свої нагоди змарнували. Втім, це явно був вечір бельгійців. Люкбакіо на старті другого тайму оформив дубль ударом з-за меж штрафного. І тут же Доку з Лукаку розігнали контратаку, яка завершилася влучним ударом Ромелу. Лаймер більярдним ударом скоротив відставання Австрії, а Забітцер з пенальті закрутив інтригу. Бельгія догравала в меншості, але встояла. «Червоні дияволи» їдуть на Євро-2024, гарантувавши собі мінімум друге місце.

У Таллінні зустрічалися головні невдахи групи, які набрали своє єдине очко у попередньому очному матчі – Естонія та Азербайджан. Гості ще до перерви здобули комфортну перевагу. Вже на дев’ятій хвилині оборона естонців розвалилася, залишивши безліч порожніх зон. Елвін Джафаркулієв спокійно пройшов лівим флангом, а Турал Байрамов безперешкодно пробив головою точно в кут. У доданий час до першого тайму Артур Пікк зіграв рукою у штрафному майданчику, і Раміль Шейдаєв реалізував пенальті, подвоївши перевагу азербайджанців. Усі зусилля естонців після відпочинку не принесли успіху, тому їм доведеться залишатися на дні таблиці в самотності. Азербайджан святкує першу перемогу у відборі.

У групі J Португалії, щоб вийти на Євро, потрібно було обігрувати Словаччину. Кріштіану Роналду і компанію влаштовувала навіть нічия за умови поразки Люксембурга в Ісландії. Зрештою, португальці впоралися своїми силами. Роналду оформив дубль та довів кількість своїх голів за національну команду до 125! Ще один м’яч у ворота словаків на рахунку Гонсалу Рамуша. Словаччина відповіла голом Ганцко та шедевром Лоботки – 3:2.

В інших матчах цієї групи Жерсон Родрігес забив за Люксембург. Форвард, який все ще належить «Динамо», вийшов на заміну після перерви і відзначився менш ніж за хвилину. Влучний удар з-за меж штрафного у кут воріт Ісландії. Цей гол став останнім у матчі – 1:1. Боснія і Герцеговина без проблем впоралася з Ліхтенштейном завдяки двом голам до перерви і з 9-ма очками ще зберігає шанси на друге місце.

Група B

НІДЕРЛАНДИ – ФРАНЦІЯ – 1:2
Голи
: Хартман (83) – Мбаппе (7, 53).
Нідерланди: Вербрюгген, Думфріс (Фрімпонг, 62), ван Дейк, Аке (ван де Вен, 80), Гертрейда, Хартман, де Роон (Віффер, 46), Веєрман, Рейндерс, Сімонс (Бергвейн, 80), Вегхорст (Мален, 38).
Франція: Меньян, Клосс (Гюсто, 80), Конате, Лукас Ернандес, Тео Ернандес, Рабьо, Чуамені, Коман (Жиру, 71), Грізманн (Фофана, 87), Мбаппе, Коло-Муані (Маркус Тюрам, 80).
Попередження: Думфріс (51) – Веєрман (29), Чуамені (90+4), Мбаппе (90+6).

ІРЛАНДІЯ – ГРЕЦІЯ – 0:2
 Якумакіс (20), Масурас (45+4).
Ірландія: Базуну, Догерті, Коллінз (Меннінг, 46), Даффі, Скейлз, Браун (Джонстон, 70), Каллен, Найт, Смоллбоун (Робінсон, 70), Огбене (Айда, 85), Фергюсон.
Греція: Влаходімос, Рота, Мавропанос, Рецос, Цимикас, Бакасетас (Сіопіс, 85), Мадалос, Курбеліс (Бухалакіс, 64), Пелкас (Хадзійованіс, 64), Масурас (Кулієракіс, 87), Якумакіс (Яннідіс, 70).
Попередження: Смоллбоун (10) – Пелкас (56), Бухалакіс (75).

ЕСТОНІЯ – АЗЕРБАЙДЖАН – 0:2
 Байрамов (9), Шейдаєв (45+4, з пенальті).
Естонія: Хейн, Кууск, Паскочий, Пеетсон, Пікк, Міллер (Синявський, 63), Васильєв (Зенєв, 63), Поом (Веткал, 63), Кяйт, Тунєв (Ващук, 74), Аньєр (Калласте, 85).
Азербайджан: Магомедалієв, Байрамов (Алієв, 75), Хагверді, Мамедов (Хасаналізаде, 64), Кривоцюк, Джафаргулієв, Махмудов (Озобіч, 75), Дінієв, Ісаєв (Джамалов, 70), Емрелі (Дадашов, 70), Шейдаєв.
Попередження: Пікк (18), Махмудов (22), Мамедов (40), Емрелі (45), Кяйт (68), Гілкал (90).

АВСТРІЯ – БЕЛЬГІЯ – 2:3
 Лаймер (73), Забітцер (84, з пенальті) – Люкбакіо (12, 55), Лукаку (58).
Австрія: Александер Шлагер, Лаймер, Лінхарт, Дансо (Беду, 66), Вебер (Прасс, 71), Віммер (Забітцер, 79), Баумгартнер (Сарачевич, 66), Ксавер Шлагер, Гриллич, Зайвальд, Саркарія (Калайджич, 66).
Бельгія: Селс, Кастань, Фас, Вертонген, Теате, Мангаля (Тілеманс, 64), Амаду Онана, Опенда (Карраско, 46), Люкбакіо (Бакайоко, 70, Вермєєрен, 87), Докю (Кейта, 87), Лукаку.
Попередження: Гриллич (15), Зайвальд (40), Віммер (54), Лаймер (77) – Мангаля (24), Амаду Онана (36), Кастань (63), Лукаку (79).
Вилучення: Амаду Онана (78, друге попередження).

ПОРТУГАЛІЯ – СЛОВАЧЧИНА – 3:2
 Гонсалу Рамуш (18), Криштіану Роналду (29, з пенальті, 72) – Ганцко (69), Лоботка (80).
Португалія: Діогу Кошта, Діогу Далот, Рубен Діаш, Антоніу Сілва, Жоау Канселу, Бруну Фернандеш, Бернарду Сілва (Рубен Діаш, 86), Палін’я (Отавіо, 86), Рафаел Леау (Жоау Фелікс, 65), Криштіану Роналду, Гонсалу Рамуш (Діогу Жота, 86).
Словаччина: Дубравка, Пекарик (Томич, 76), Шкриньяр, Вавро, Ганцко, Куцка (Бенеш, 46), Лоботка, Дуда, Мак (Суслов, 46), Шранц (Дюріш, 87), Боженик (Полевка, 65).
Попередження: Бруну Фернандеш (57), Палін’я (75) – Пекарик (31), Дуда (61), Суслов (85).

ІСЛАНДІЯ – ЛЮКСЕМБУРГ – 1:1
 Оскарссон (23) – Жерсон Родрігес (46).
Ісландія: Рунарссон, Сампстед, Інгасон, Паульссон, Фіннссон, Траустасон, Харальдссон, Арнор Сігурдссон (Андерсон, 85), Йоуханнессон (Гільфі Сігурдссон, 70), Віллумссон (Торстейнссон, 70), Оскарссон (Фіннбогасон, 70).
Люксембург: Моріс, Джогович (Янс, 46), Шано, Махмутович, Карлсон, Пінту (Олів’є Тілль, 85), Мартінс Перейра, Сінані, Баррейро, Венсан Тілль (Олесен, 61), Чурчі (Жерсон Родрігес, 46).
Попередження: Інгасон (66), Фіннссон (75) – Махмутович (21), Чурчі (44), Мартінс Перейра (64), Шано (82), Моріс (90+4).

ЛІХТЕНШТЕЙН – БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА – 0:2
 Рахманович (13), Стеванович (41).
Ліхтенштейн: Бен’ямін Бюхель, Вольфінгер (Шлегель, 33), Малін (Марксер, 71), Хофер, Візер, Геппель, Марсель Бюхель, Зеле, Люхінгер, Саланович, Нотаро (Кіндле, 71).
Боснія та Герцеговина: Шехич, Дедич (Газібегович, 90+3), Хаджикадунич, Баришич (Гойкович, 78), Колашинац (Чивич, 86), П'янич (Хаджиахметович, 78), Рахманович, Стеванович, Цимирот, Джеко (Білбія, 86), Демирович.