ЄВРО-2024

ЄВРО-2024, кваліфікація. 4-й тур. Подробиці матчів понеділка

Англія завдала Македонії найбільшої поразки в історії, Мбаппе зміцнив лідерство Франції, Румунія шокувала Швейцарію камбеком, а Казахстан сенсаційно вирвався в лідери.

2023-06-20 00:18

Збірна Північної Македонії після поразки від України (2:3) в рамках 4-го туру відбору до Євро-2024 зазнала катастрофічного розгрому від Англії.

Довго чекати забитих голів на «Олд Траффорд» не довелося і хто як не Гаррі Кейн забив перший м’яч у матчі. Розіграно все було дуже красиво. Решфорд отримав діагональ від Гендерсона на фланзі, витримав паузу, дочекався підключення Шоу, і віддав пас між двох суперників на партнера по «Манчестер Юнайтед». Простріл, Кейн опинився сам і капітан «трьох левів» переправив м'яч у ворота.

Не менш красивим був і другий. Атака через центр, потім Сака опинився на фланзі, вінгер «Арсеналу» підключив Вокера до атаки, а сам тим часом звільнився від опіки. Пішов зворотний пас, і удар 21-річного футболіста під поперечину. Нарешті в першому таймі свій гол забив і Решфорд. Кейн зіграв на перехопленні біля чужих воріт, м'яч опинився у Гендерсона, простріл на Рашфорда, м'яч у воротах.

3:0 після першого тайму, остання гра дуже довгого сезону. Можна далі не грати? Північна Македонія дійсно перестала грати. Але не Англія. У другому таймі було справжнє побоїще.

Одразу після відпочинку Англія забила четвертий. Александер-Арнольд виконав шикарний пас на Саку, і вінгер «Арсеналу» після двох дотиків сильним ударом відправив м'яч під поперечину. Через чотири хвилини Сака оформив хет-трик. Провал Північної Македонії в центрі поля, Кейн віддає розрізний пас низом, і Сака опинився сам перед воротарем.

Англія продовжила забивати і після серії замін. Філліпс забив найлегший гол у своїй кар'єрі, добивши м'яч у порожні ворота після рикошетів, а потім Гаррі Кейн реалізував пенальті за фол на Стоунзі після кутового.

Англія зіграла дуже ефективно в атаці – 14 ударів, з них десять у площину, сім голів. А у Північної Македонії не було жодного удару. Команда Ґарета Саутґейта Англія продовжує лідирувати в групі, де виступає і збірна України. Чотири матчі, чотири перемоги, 15 забитих голів. Північна Македонія суттєво погіршила свою різницю м'ячів.

У групі B Франція приймала Грецію. Обидві збірні ще не втрачали очок, а підопічні Дешама очолювали турнірну таблицю, бо зіграли на матч більше. Перший тайм завершився нулями і гучним свистом на «Стад де Франс» – кілька моментів від Мбаппе і Ко не вдовольнили тамтешню публіку. Був і спірний момент з непризначенням пенальті – Мбаппе впав після контакту з суперником, але одіозний Антоніо Матеу Лаос промовчав, а VAR теж не відреагував.

Втім, на старті другої половини Лаос таки призначив пенальті за удар ногою Мавропаноса в обличчя Грізманну. Лише жовта і 11-метровий, який не реалізував Кіліан Мбаппе. Влаходімос потягнув його удар, але підвів партнер, який зарано забіг у штрафний. З другої спроби Мбаппе не схибив. Невдовзі Мавропанос таки отримав свою червону, зірвавши вихід Коло Муані віч-на-віч. Зрештою, гол Мбаппе став єдиним. Франція йде без втрат, відірвавшись на 6 очок.

В іншому поєдинку цього квінтету Гібралтар зазнав четвертої поразки у відборі. Три очки дісталися Ірландії, яка після перерви тричі вразила ворота аутсайдера, набравши перші очки у відборі.

У групі I зустрічалися лідери секстету – Швейцарія та Румунія. «Наті» ще не втратили жодного очка, забивши 10 голів у трьох матчах, а румуни у випадку перемоги виходили на перше місце. Втім, рахунок відкрили швейцарці – Амдуні з лінії воротарського спрямував м'яч у сітку. Незадовго до перерви він оформив дубль, скориставшись магічним пасом ветерана Джердана Шакірі.

Все йшло до перемоги Швейцарії, але гості шокували лідера групи. Міхейле оформив дубль, забивши на 90-й і 90+2-й хвилинах. Фантастична розв'язка, яка дозволила Ізраїлю наблизитися до конкурентів. Швейцарія залишається лідером.

Вірменія мала шанс наздогнати лідера групи D. Команда Олександра Петракова приймала головного аутсайдера квінтету – Латвію. Схоже, вірмени віддали надто багато сил у матчі з Вельсом. Хоча саме вони відкрили рахунок в першому таймі, але майже втратили перемогу. Дотиснути Латвію вдалося лише завдяки пенальті у компенсований час.

Схожа ситуація була у Фінляндії, але вона впоралася із завданням набагато краще. Суомі не залишили жодних шансів Сан-Маріно, відправивши у ворота суперника шість «сухих» м'ячів. Щільність у групі H надзвичайно висока. Казахстан сенсаційно ділить перше місце з Фінляндією – перемога над ірландцями стала для нього третьою поспіль. Нагорі могли опинитися взагалі відразу три команди, але Данія й Словенія трохи відстали, розписавши нічию між собою.

Дуже емоційну перемогу здобула Туреччина. Вельс спростив завдання супернику, залишившись у меншості на 41-й хвилині. Однак удача тривалий час не хотіла посміхатися господарям – аж два їхніх голи скасував VAR, Чалханоглу не зумів реалізувати пенальті. Лише наприкінці матчу турки зуміли забити легальні голи й здобути перемогу, яка принесла їм одноосібне лідерство.