ЄВРО-2024

Кваліфікація ЄВРО-2024. Результати перших матчів плей-офф

Польща в більшості розбила Естонію, Греція знищила Казахстан, Вельс розібрався з Фінляндією.

2024-03-22 00:15

Естонія потрапила у шлях А, де не мала жодних шансів. Нав'язати боротьбу Польщі не вдалося. Кадра володіла м'ячем під 80% часу, промовиста статистика ударів – 25:1. Естонці витримали пів тайму, після чого Франковськи відкрив рахунок, а Паскочі отримав другу жовту та залишив команду в меншості.

По перерві поляки закріпили перевагу голом з Серії А, адже Зєліньски скористався навісом Залевськи. Лєвандовскі не забив сам, однак асистував під гарматний удар Пйотровскі. Четвертий гол поляки оформили завдяки рикошету, а п'ятий поклав Шиманьски. Естонія спромоглася на гол престижу.

В іншому півфіналі Фінляндія зустрічалася з Вельсом, який не пустив Україну на ЧС-2022. Кожен тайм розпочинався голом валлійців: Брукс забив після проходу Вілсона, а Джонсон відзначився на стандарті.

Фіни повернули інтригу голом Пуккі, однак красивий удар вихованця «Ліверпуля» Неко Вільямса зі штрафного став ключовим у матчі. Валлійці створили ще один гол – Джеймс отримав подарунок від захисника. Уельс і Польща зустрінуться у фінальному матчі за Євро-2024.

У шлюху В збірна України здобула вольову перемогу на виїзді над Боснією і Герцеговиною, а Ісландія на нейтральному полі розгромила Ізраїль. Тепер номінально домашній для України вирішальний поєдинок пройде у польському Вроцлаві 26 березня.

У шляху С фіналісти визначилися без сенсацій. Грузія ще раніше спокійно розібралася з Люксембургом, а Греція рознесла Казахстан. Грузинські та грецькі футболісти у вівторок розіграють путівку на Євро.

Казахи в останні роки демонструють чудові результати, але виїзний поєдинок з Грецією став занадто складним завданням. Вже до 15-ї хвилини елліни вели у два м'ячі – Пелкас заробив пенальті та замкнув простріл. А до кінця першого тайму Греція забила чотири голи та зняла всі питання.

Шлях А

ВЕЛЬС – ФІНЛЯНДІЯ – 4:1
Брукс (3), Вільямс (38), Джонсон (47), Джеймс (86) – Пуккі (45).
Вельс: Ворд, Вільямс, Мефам, Девіс, Родон, Робертс, Ампаду, Вілсон (Броудхед, 90), Джеймс, Джонсон (Джеймс, 73), Брукс (Мур, 60).
Фінляндія: Градецкі, Алхо (Нісканен, 87), Тенхо, Іванов, Пелтола, Камара, Шуллер (Кайрінен, 73), Пох'янпало (Каллман, 77), Лод (Антман, 73), Пуккі (Єнсен, 78), Хаканс.
Попередження: Джеймс (54), Вілсон (65), Мур (90+5) – Лод (22), Тенхо (50).

ПОЛЬЩА – ЕСТОНІЯ – 5:1
Франковськи (22), Зєліньски (50), Пйотровськи (70), Метс (74, автогол), Шиманьски (77) – Веткал (78).
Вилучення: Паскочі (27, друге попередження, Естонія).

Шлях В

БОСНІЯ І ГЕРЦЕГОВИНА – УКРАЇНА – 1:2
Хаджикадунич (1:0) – Яремчук (85), Довбик (88)
Боснія і Герцеговина: Шехич, Газибегович, Ахмедходжич (Ковачевич, 82), Хаджикадунич, Колашинац, Крунич, Хайрадинович (П'янич, 82), Цимирот, Дедич (Чивич, 67), Демирович, Джеко.
Україна: Лунін, Конопля, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Бражко (Яремчук, 76), Судаков, Мудрик, Зінченко (Малиновський, 75), Зубков (Гуцуляк, 75), Довбик (Таловєров, 90+2).
Попередження: Колашинац (8), Газибегович (27), Ахмедходжич (79), Ковачевич (90+4) – Матвієнко (15), Конопля (58), Яремчук (90+1).

ІЗРАЇЛЬ – ІСЛАНДІЯ – 1:4
 Захаві (31, з пенальті) – А.Гудмундссон (39, 83, 87), Траустасон (42).
на 80-й хвилині Захаві не реалізував пенальті
Ізраїль: Глазер, Даса, Вітор, Гольдберг, Ревіво, Дор Перец (Абу Фані, 71), Кінда (Сафурі, 62), Каніковскі (Глух, 46), Халайлі (Абада, 71), Захаві, Турджеман.
Ісландія: Валдімарссон, Палссон, Інгасон, Торарінссон, Гретарссон, А.Сігурдссон (Андерсон, 78), Віллумссон (Торстейнссон, 46), А.Харальдссон, А.Гудмундссон, Оскарссон (А.Гудйонсен, 63), Траустасон (Йоханнесон, 73).
Попередження: Захаві (74).
Вилучення: Ревіво (73).

Шлях С

ГРУЗІЯ – ЛЮКСЕМБУРГ – 2:0
Зівзівадзе (41, 64).
Грузія: Мамардашвілі, Какабадзе, Кверквелія, Двалі, Кашія, Шенгелія (Цітаішвілі, 71), Кочорашвілі (Канкава, 87), Китеїшвілі, Чакветадзе (Квеквескірі, 77), Мікаутадзе (Давіташвілі, 77), Зівзівадзе (Квілітая, 86).
Люксембург: Моріс, Янс, Махмутович (Муратович, 90+1), Шано, Пінто (Мартінс, 42), Бонер, Перейра, Олесен (Тіль, 76), Баррейро, Боржес Санчес (Курчі, 76), Жерсон Родрігес (Корац, 90+1).
Попередження: Зівзівадзе (22), Квеквескірі (78), Канкава (88), Кашия (90+3) – Пінто (24), Жерсон Родрігес (54), Баррейро (65), Перейра (88), Муратович (90+3).
Вилучення: Шано (56).

ГРЕЦІЯ – КАЗАХСТАН – 5:0
Бакасетас (9, з пенальті), Пелкас (15), Йоаннідіс (37), Курбеліс (40), Тапалов (87, автогол).
Греція: Влаходімос, Цімікас, Хацідіакос (Рецос, 46), Мавропанос, Балдок (Рота, 68), Манталос, Курбеліс, Бакасетас (Бухалакіс, 75), Пелкас (Якумакіс, 63), Йоаннідіс (Константеліас,63), Масурас.
Казахстан: Шацький, Каїров (Тапалов, 46), Бистров, Марочкін, Єрланов, Вороговський, Чесноков, Бейсебеков (Садибеков, 46), Зайнутдінов, Астанов (Оразов, 46), Самородов (Аймбетов, 77).
Попередження: Хацідіакос (30) – Вороговський (17), Садибеков (51), Оразов (68), Єрланов (69).