ЄВРО-2024

Мальта – Україна 1:3. ЄВРО-2024, кваліфікація. Вольова перемога!

Пропустивши швидкий гол, синьо-жовті двічі забили до перерви та врешті здобули важливі три очки.

«Футбольний клуб»

2023-10-17 23:55

Після важкої суботньої перемоги над македонцями Сергій Ребров зробив одразу три перестановки у стартовому складі синьо-жовтих, застосувавши при цьому клубний принцип – колишні та нинішні динамівці Караваєв, Сидорчук та Ванат замінили гірників Коноплю, Степаненка та Зубкова.

Що однозначно свідчило не лише про намір нашого тренера використати зіграність усіх цих виконавців, але й освіжити відповідно правий фланг збірної України, який у попередньому матчі витратив чимало сил, стримавши справді шалений та надзвичайно акцентований тиск з боку балканців.

Проте від початку гри з мальтійцями команда Реброва сфокусувалася на лівому фланзі своєї атаки, сподіваючись на швидкість Мудрика. Той хоч і не перебуває зараз у гарній формі, все ж може створити різницю. Саме Михайло і мав відкривати рахунок вже на 3-й хвилині, отримавши пас від Довбика, але пробив дуже незграбно – повз ворота.

А трохи згодом господарі провели чи не найпершу швидку контратаку, розірвавши в два ходи центр нашої оборони. До того ж Пол Мбонг застигнув зненацька й кіпера Трубіна, поціливши тому під опорну ногу. Так несподівано Мальта повела в рахунку – 1:0!

Пропущений гол зовсім не додав упевненості українцям, в яких мало що виходило на половині суперників. Зінченко та Мудрик, через яких планувалося розривати праву бровку мальтійського захисту, багато помилялися, а Судакова досить непогано накривали по центру.

І все ж настирливість нашої команди на лівому фланзі принесла користь, щоправда, не без допомоги суперника. На 38-й хвилині після спроби Судакова, що змістився також ліворуч, зробити діагональний пас нападникам помилився захисник Каменджулі. Біля нього нікого не було, але він, намагаючись якнайшвидше ліквідувати уявну загрозу, послизнувся та зрізав м’яч у власні ворота – 1:1.

Коли завдання синьо-жовтих трохи полегшало нарешті сказав своє вагоме слово і Мудрик. Його черговий рейд у карний майданчик мальтійців призвів до 11-метрового, який – і знову не без вдачі! – ледве реалізував Добвик. Його удар виявися дуже прямолінійним і якимось дивом Бонелло пенальті не парирував. Ну то й добре, 2:1 – ми повели в рахунку.

До перерви команди встигли обмінятися ще по одному гольовому моменту, та якщо Гійом’є завадила забити поперечина Трубіна, то Мудрику не дозволив відзначитися голом той таки Бонелло. «Фух!», – напевне видохнули вболівальники українців, що разом із нашими гравцями та тренерами із полегшенням пішли на перерву.

Тим часом в Англії італійці, також ведучи по ходу зустрічі, завершили перший тайм унічию – 1:1. Тобто, до розв’язки у групі С було ще далеко.

На другу половину матчу Ребров випустив оновлений склад – Матвієнка замінив Сваток. До того ж значно частіше ми почали наступати уздовж правої брівки через Караваєва, тоді як різкого Ваната чомусь обходили увагою. Вочевидь, його використання поки бачиться тренерам як позиційна роль другого-третього плану. То їм, як кажуть, видніше.

Гра тим часом вийшла на таку стадію, де кожна помилка мала вже подвійну вартість. Українцям хотілося забити іще, щоб цементувати свою перевагу, тоді як господарі вперто чекали на іще один шанс здивувати Трубіна. Надмірно ризикувати побоювалися обидві сторони, що лише додавало ситуації невизначеності та нервовості.

Рівно посередині тайму Ребров вдався до нових замін, випустивши на поле Коноплю та Назарину замість Ваната та Судакова. Керманич мальтійців відповів йому у такий же спосіб. Трохи згодом на відпочинок поспішив і Караваєв, на місці якого у свою чергу з’явився Зубков. Тож клубна зіграність гравців – тепер вже у лавах «Шахтаря» – залишилася для нашого штабу вагомим аргументом.

Із таким багажем суперники наблизилися до вирішального відрізку гри, яка остаточно перетворилася на дуель двох тактик та вміння терпіти. Кращими і в цьому аспекті футболу виявилися підопічні Реброва. А коли під завісу матчу нарешті відзначився ефектним голом ще й Мудрик, усі питання було знято – 3:1 на користь України!

А ще неабияк порадували нас і англійці, здобувши вольову домашню перемогу над італійцями – 3:1. Таким чином доля другої путівки на ЄВРО-2024 від групи С вирішиться в очному протистоянні збірних України та Італії.

МАЛЬТА – УКРАЇНА – 1:3
П.Мбонг (13) – Каменджулі (38, автогол), Довбик (43, пенальті), Мудрик (85).
Мальта: Бонелло, Д.Мбонг (Аттард, 79), С.Борг, Пепе, Ж.Борг, Каменджулі, Гійом’є, Н.Мускат (Крістенсен, 69), Янкам (Пізані, 86), Нвоко (Сатаріано, 69), П.Мбонг (Монтебелло, 86).
: Трубін, Караваєв (Зубков, 76), Забарний, Матвієнко (Сваток, 46), Миколенко, Сидорчук, Зінченко (Піхальонок, 87), Судаков (Назарина, 67), Мудрик, Ванат (Конопля, 67), Довбик.
Попередження: Пізані (90+3) – Матвієнко (31), Зубков (90+3).