ЄВРО-2024

ЄВРО-2024, кваліфікація. 6-й тур. Подробиці матчів понеділка

Португалія рознесла Люксембург з трьома дублями, Словаччина за шість хвилин розгромила Ліхтенштейн, а Хорватія мінімально здолала Вірменію.

2023-09-12 00:06

Збірна Хорватія на класі переграла у Єревані збірну Вірменії, і вийшла на перше місце в групі D. Гості мали повну перевагу, створили сім гольових моментів проти нуля у Вірменії, але команда Златко Далича підвела реалізація. Єдиний гол вдалося забити форварду «Гоффенхайма» Андрею Крамаричу після кутового.

У іншому маті групи кризова збірна Латвії приймала Уельс і зазнала вже п'ятої поразки у відбірному турнірі. Втім, матч не виявився такою вже легкою прогулянкою для валлійців, які насилу отримали бажаний результат. Гості впевнено почали, притиснули балтійців і поступово підтискали, забивши-таки свій гол на 29-й хвилині з пенальті. Вже наприкінці компенсованого часу крапку в матчі поставив Брукс, ефектно перекинувши кіпера. 2:0, для Вельсу – у Латвії 0 очок після п'яти матчів (хоч і не завжди за грою), у валліців після п'яти матчів 7 балів, і боротьба за перші два місця у групі буде дуже напружена.

У групі Н фаворити легко перемогли аутсайдерів. Словаччина зняла всі питання на старті зустрічі з Ліхтенштейном, забивши три голи за шість хвилин. Перший влетів вже через 10 секунд після стартового свистка, коли словаки розіграли з центра поля і закинули вперед на Ганцко. Дуда після помилки голкіпера подвоїв перевагу, після чого відзначився Мак.

Португалія навіть без Кріштіану Роналду рознесла Люксембург. Ще в першому таймі Рамус і Інасіу оформили по дублю. Захиснику двічі ідеально навісив на голову Бруну Фернандеш, а форвард «ПСЖ» забив після невдалої спроби гостей розіграти від воріт і проходу Леау. У другому таймі Фернандеш вирізав ще одну цукерку, асистувавши Жоті. Після чого вже сам Жота допоміг забити Орті та зробив дубль. А Бруну і Фелікс поставили крапку.

У третьому матчі цієї групи Ісландія буквально на останніх секундах вирвала перемогу над Боснією та Герцеговиною. Фіннбогасон завершив затяжну фінальну атаку. Острів'яни набрали 6 очок і наздогнали балканців у таблиці. Люксембург (10 пунктів) залишається третім, Словаччина з 13 балами закріпилася на другому місці, а Португалія лідирує, маючи 18 очок.