Глобус

Кот-д'Івуар – переможець Кубка Африки

У вирішальному матчі «слони» взяли гору над нігерійськими «суперорлами». Золотий гол на рахунку Себастьена Аллє.

2024-02-12 01:06

Кот-д'Івуар був за крок від того, щоб з ганьбою завершити домашній КАН після групового етапу. Лише завдяки підхожим результатам в матчах конкурентів «слони» проповзли у плей-офф з третього місця. Ще до того везіння Кот-д'Івуар звільнив головного тренера. На шляху до фіналу удача не раз заступалася за господарів турніру – команда рятувалася на останніх хвилинах і з Сенегалом, і з Малі.

Нігерія справляла зовсім інше враження на турнірі. У «суперорлів» є багато футболістів з європейських топ-чемпіонатів на чолі з Осімхеном, однак на перший план виходив високий рівень організованості. Жозе Песейру поставив Нігерії надійну оборону, яка до сьогодні пропустила лише один гол без врахування пенальті. Команда була сильнішою за кожного суперника, і тільки проти ПАР виникли проблеми.

З такими очікуваннями легко було зловити здивування від фіналу. Кот-д'Івуар захопив ініціативу та розносив Нігерію по грі. Найкращим на полі виглядав Адінгра. Вінгер Брайтона сміливо йшов у дриблінг і створював моменти. Він вивів на удар Аллє та пробив сам з хорошої позиції. Схоже, що господарі отримали сильний заряд впевненості від трибун.

Нігерійці сиділи в обороні (до того ж – не дуже надійно) й за весь перший тайм лічені рази перейшли центр поля. 9:1 за ударами до перерви. Осімген безуспішно намагався зачепитися за м'яч. Але перший же удар «суперорли» перетворили в гол. Троост-Еконг виграв повітря після подачі кутового та відкрив рахунок. Камери вихопили сумного Дрогба.

У другому таймі історія продовжилася. Нігерія захищалася, сідаючи епізодами всім складом у власний штрафний майданчик. Тим часом Адінгра вів гру івуарійців і створював супершанси для партнерів. Саймон нарешті досяг свого з допомогою стандарту – Кессьє замкнув його подачу з кутового. Нігерія загубила ексгравця Барселони на дальній стійці.

Тиск від «слонів» посилювався, а Осімген лише нервував. Зрештою івуарійці забили переможний гол. Створив його все той же Адінгра. Він накрутив опонента на фланзі та прострілив у воротарський майданчик, а Аллє в дотик переправив м'яч у сітку.

Фантастичний матч від вінгера Брайтона: два асисти, шість створених моментів, висока успішність дриблінгу та точність кросів.

Дивовижний успіх Кот-д'Івуару. Груповий етап завершився з 0:4 від Екваторіальної Гвінеї та звільненням тренера. Далі були порятунки «слонів» проти Сенегалу та Малі. Чим ближче до фіналу, тим впевненіше грала команда. У підсумку – абсолютно заслужена перемога в матчі за титул.

Кот-д'Івуар став першим з 2006 року господарем КАН, який виграв турнір.