Інтер – Бенфіка 3:3 (заг. 5:3). ЛЧ, 1/4 фіналу. Звіт

В Мілані «Інтер» зіграв унічию з «Бенфікою» і впевнено вийшов до 1/2 фіналу Ліги чемпіонів.

2023-04-20 00:08

Стартового штурму від «Бенфіки», якій потрібно було забивати, не вийшло. Перший момент був за «Інтером». Лаутаро класно уникнув підкату суперника, розігнав атаку, а от із пасом на Дімарко не склалося – засильно. Віддай аргентинець точніше, то вивів би партнера віч-на-віч із кіпером. Інтер дозволяв «орлам» тримати м'яч у другій третині поля, але не більше. Моментів біля воріт Онана у дебюті гри не було.

А «Інтер» свій другий шанс реалізував. На 14-й хвилині господарі організували гольову атаку. Джеко виграв повітря, скинув на Бареллу, той уникнув підкату, обігрався з Лаутаро, прибрав захисника і лівою класно пробив у дальній верхній кут. 1:0 – ідеальний початок для команди Індзагі. «Бенфіці» для екстра-тайму потрібно було забивати вже тричі.

Пропущений гол негативно вплинув на і так невиразну команду Шмідта. Влаходимос ледь не «привіз» другий гол, випустивши м'яч із рук у своєму штрафному. Обійшлося. А от біля воріт Інтера, як і раніше, не було зовсім нічого. Господарі повністю контролювали ситуацію на полі. Єдине, що створила «Бенфіка» у перші півгодини – непоганий удар Грімальдо зі штрафного. Онана у стрибку забрав м'яч.

Поступово гості оговталися. Біля воріт Онана стало цікавіше. Щоправда, спершу забили господарі. На 33-й хвилині Лаутаро головою спрямував м'яч у сітку, однак одразу пролунав свисток – чемпіон світу відверто відштовхнув суперника.

А ще за 5 хвилин «Бенфіка» відігралася. Фредрік Еурснес головою з кількох метрів замкнув подачу Рафи Сілви з правого флангу. Андре Онана був безсилий. По суті, нізвідки прийшов цей гол – гравці Інтера подумки, схоже, вже пішли в роздягальню, за що одразу поплатилися. Перший пропущений м'яч команди Індзагі у плей-офф Ліги чемпіонів. Йшла 38 хвилина. Була підозра на офсайд у Рафи Сілви, але повтор показав, що все було чисто.

На другий тайм Рогер Шмідт пішов ва-банк. Замість правого захисника Жілберто вийшов Давід Нерес, який через повномасштабну агресію Росії так і не зіграв за «Шахтар» в офіційних матчах. «Бенфіка» почала другий тайм куди активніше, ніж першу половину гри. Інтер помітно нервував, але стартовий настик витримав. А ближче до середини тайму відвів гру від своїх воріт і створив момент – Джеко не влучив після навісу Бастоні. Стартовий натиск «орлів» поступово зійшов нанівець – команди Шмідта вистачило на хвилин 10 другого тайму.

«Інтер» натомість зняв всі питання. На 65-й хвилині Дімарко відкрився під пас Мхітаряна, розкішно прострілив у воротарський, де Лаутаро залишалося занести м'яч у сітку. Аргентинець нарешті перерва свою безгольову серію, яка тривала з 5 березня (10 матчів). 2:1 – фактично, все стало зрозуміло. Лаутаро міг організувати і третій гол, проте невдало віддав на Джеко при виході два в одного.

Сімоне Індзагі провів потрійну заміну, яка одразу дала результат. На 78-й хвилині Хоакін Корреа, який замінив Лаутаро, отримав пас від Дімарко, хитнув Отаменді і від стієчки поклав у дальній кут. 3:1 – це була крапка. Нерес міг скоротити відставання Бенфіки, але влучив у стійку.

Втім, міні-драма таки сталася. Спершу забив Антоніу Сілва після навісу Грімальдо зі штрафного, а на останніх секундах «орли» заштовхали третій м'яч (забив Муса), який вже ні на що не вплинув. Видовищні 3:3.

Інтер вперше з сезону 2009/10 вийшов у півфінал ЛЧ. Тоді під керівництвом Жозе Моурінью «нерадзуррі» виграли Лігу чемпіонів. Щоб повторити те досягнення, підопічним Сімоне Індзагі для початку потрібно пройти «Мілан» – саме «россонері» стануть їхніми суперниками у півфіналі.

ІНТЕР – БЕНФІКА – 3:3 (заг. 5:3)
Барелла (14), Лаутаро Мартінес (65), Корреа (78) – Еурснес (38), Антоніу Сілва (86), Муса (90+5).
Інтер: Онана, Дарміан, Ачербі, Бастоні (Д’Амброзіо, 80), Думфріс, Барелла (Чалханоглу, 76), Брозович, Мхітарян, Дімарко (Гозенс, 80), Лаутаро Мартінес (Корреа, 76), Джеко (Лукаку, 76).
Бенфіка: Влаходимос, Жилберту (Нерес, 46), Антоніо Сілва, Отаменді, Грімальдо, Флорентіну, Шикінью (Невес, 80), Рафа Сілва (Муса, 80), Жоау Маріу (Шельдеруп, 89), Еурснес, Рамуш (Гедеш, 74).
Попередження: Рафа Сілва (49), Муса (81), Нерес (90+5).