«Шахтар» – «Порту»: огляд португальських ЗМІ

Піренейські журналісти вважають, що гірники так і не створили реальних проблем «драконам», хвалять голкіпера Дмитра Різника та захоплюються грою Галено.

Антон ПРОКОПОВ, Footboom1.com

2023-09-20 12:30

Португальські журналісти вірили, що «Порту» стартує з перемоги у груповому раунді Ліги чемпіонів. Багато хто порівнював цю групу з тою, яка була у «драконів» минулого сезону, коли «Порту» грав з «Атлетико», «Баєром» та «Брюгге». Тоді всі вважали бельгійський клуб головним аутсайдером групи, але в результаті «Брюгге» розгромив «Порту» на виїзді з рахунком 4:0 і посів перше місце в групі. Тому були невеликі побоювання з приводу гри з «Шахтарем», але вони більше стосувалися недооцінки суперника.

Перемога з рахунком 3:1, на думку місцевих журналістів, вийшла дуже простою для «Порту». «Шахтар» виявився безпорадним перед португальським клубом, незважаючи на те, що український клуб мав солідну підтримку в Гамбурзі.

A Bola

«Ніч, коли Галено тримав «Дракона» на руках», – журналіст сайту A Bola розповідає про головного героя матчу, який забив два голи і віддав гольову передачу, завдяки чому «Порту» виграв у «Шахтаря» і тепер перебуває на другому місці в групі .

«Воротар Дмитро Різник, 24 роки, гравець «Шахтаря», втратив свого брата на війні лише шість днів тому і, пропустивши останню гру команди проти «Оболоні», повернувся до стартового складу. Він неодноразово рятував свою команду, але не зміг врятувати її від поразки. Сержіу Консейсау зробив 4 заміни, порівняно з матчем у Прімейрі. Можна відзначити вихід у старті Таремі, який забив гол, та Жоау Маріу, який провів чудовий матч.

На стадіоні було багато українських прапорів – знак того, що багато військових біженців, які зараз живуть у Німеччині, приїхали підтримати команду і країну. Але й «Порту» не залишився без підтримки, оскільки близько 1000 уболівальників перебували на стадіоні, і часом їх чути було дуже добре.

Перший гол було забито вже на 8-й хвилині. Різник відбив удар Андре Франка, але Галено був першим на добиванні. «Шахтар» швидко відповів своїм результативним ударом – відзначився Келсі. Втім, рівної боротьби глядачі не побачили. Спершу Галено забив на 15-й хвилині, а на 29-й віддав результативну передачу на Таремі. 3:1 після першого тайму. Темп гри помітно впав, а другий тайм завершився без голів.

«Порту» стартує з перемоги в Лізі чемпіонів 2023/24 після перемоги над донецьким «Шахтарем» у Гамбурзі (3:1), а Галено став зіркою матчу, забивши два голи і віддавши одну результативну передачу».

Record

«Шоу Галено призвело «Порту» до тріумфу в Німеччині», – журналіст видання Record похвалив гравця «драконів», який взяв участь у всіх трьох голах португальського клубу.

«Порту» успішно стартував у груповому етапі Ліги чемпіонів за рахунок комфортної перемоги в Німеччині, все найцікавіше сталося ще у першому таймі, коли номінальним гостям вдалося забити три голи українському «Шахтарю». Велика амплітуда в колективному відношенні та швидкість Галена в індивідуальному плані були тією зброєю, яка дозволила «драконам» здобути перемогу в перші 45 хвилин і без будь-яких несподіванок реалізувати свою перевагу. У другій половині матчу «Шахтар» також не зміг завдати жодних проблем «Порту». «Дракони» ж контролювали хід матчу, але не стали добивати суперника, тому поєдинок так і завершився з рахунком 3:1».

O Jogo

«Порту» обіграв «Шахтар» завдяки Галено», – журналіст O Jogo також відзначив внесок вінгера у перемогу, але також зазначив, що гравець «Порту» відзначився не лише результативними діями, а й своєю поведінкою на полі.

«Порту» виграв перший матч Ліги чемпіонів 2023/24. Граючи в гостях, команда Сержіу Консейсау без проблем обіграла донецький «Шахтар» з рахунком 3:1 у групі H. Таким чином, «Дракони» ділять лідерство у групі з «Барселоною», яка розгромила «Антверпен» з рахунком 5:0.

На стадіоні «Фолькспаркштадіон» у німецькому місті Гамбурзі в перші 15 хвилин відбулася запекла сутичка. На 8-й хвилині «Порту» відкрив рахунок: воротар Дмитро Різник все ж таки зумів зупинити удар Андре Франка, але на підборі першим був Галено, який відправив м'яч у сітку воріт. Однак на 13-й хвилині після чудової колективної гри Кевін Келсі відновив рівність, забивши головою після навісу Юхіма Коноплі.

«Біло-блакитним» знадобилося лише дві хвилини, щоб повернути перевагу: скориставшись погано розрахованим пасом і в «заборонену зону» Сікана, Галено забив вдруге в цьому матчі, ставши першим гравцем, який зробив це у нинішньому розіграші Ліги чемпіонів.

Ще до півгодини матчу «Порту», який грав за дуже динамічною схемою 4-2-3-1, що чергується зі стандартною 4-4-2, забив ще один гол. Галено обігнав Става Лемкіна на фланзі і асистував Таремі, який забив другий матч поспіль.

У другому таймі донецький «Шахтар» намагався скоротити відставання на табло, але Діогу Кошта діяв упевнено у воротах «Порту», відігравши матч на найвищому рівні. З іншого боку, «Порту», незважаючи на те, що віддавав пріоритет управлінню результатом, не знижував інтенсивності та прагнув збільшити рахунок, але так і не забив четвертий гол. У другому турі, запланованому на 4 жовтня «біло-блакитні» зустрінуться із «Барсою» на стадіоні «Драгау». «Шахтар» зіграє з «Антверпеном».