Артета: «Ми створюємо неймовірну енергію, ми зробили це разом»

2024-03-13 15:38

Головний тренер лондонського «Арсенала» Мікель Артета прокоментував перемогу своєї команди над «Порту» (1:0, пен. 4:2) та вихід в чвертьфінал Ліги чемпіонів.

«Я такий щасливий. Минуло 14 років, відколи «Арсенал» грав у чвертьфіналі, що є довгим періодом для такого клубу, і це показує, наскільки нам сьогодні було важко. Нам дійсно довелося тяжко працювати, щоб знайти чарівний момент у кінці. Ми починаємо створювати неймовірну енергію і ми всі намагалися це зробити. І разом ми це зробили», – цитує Артету офіційний сайт УЄФА.

Гравці «канонірів» теж поділилися враженнями від перемоги.

Букайо Сака: «Я знав, що тут буде особливий вечір. Фанати віддали нам усе, і ми віддали їм усе. Давід Рая був блискучим, честь йому, він фактично виграв нам гру з тими двома сейвами».

Леандро Троссард: «Звичайно, це було нервово. У нас стільки хороших виконавців пенальті, тому, очевидно, я в них вірив, але, врешті-решт, це лотерея. Сейви Давида були неймовірними, тож саме так виграються ігри. Ми дуже раді, що пройшли в чвертьфінал через такий довгий час. Це, мабуть, неймовірно для вболівальників.

Ми знали, що буде важко. Вони справді добре обороняються і намагаються пробити контратаки. Це те, що вони робили всю гру, з довгими м’ячами позаду. Нам це вдалося дуже добре.

Я віддав пас Мартіну Едегору, і я знаю, що коли він на м’ячі, ти маєш стати позаду, тому що він тебе знайде. У той момент я побачив, як він дивиться на мене, і зрозумів, що він знайшов би мене. Тоді я просто спробував поставити відкритися на куті. Я був такий радий, що це дало нам перевагу.

Ми винесли уроки з першого матчу, і сьогодні ми зіграли дуже добре. Ми не дали багато шансів у гостях і зуміли забити. Ви повинні тяжко працювати, щоб виграти ці ігри, і це те, що ми зробили».

Давид Рая: «Особисто для мене це чудове відчуття, я вперше граю в Лізі чемпіонів і клуб вперше за стільки років потрапив до чвертьфіналу. Ми дуже добре грали, ми домінували, створювали моменти, і справа дійшла до пенальті. Цього року ми багато працювали над пенальті, і вся важка робота з тренером воротарів і командою принесла свої плоди.

Це чудове відчуття. Я б не сказав, що я герой – кожен грав свою роль. Моя роль полягала в тому, щоб відбити пенальті в кінці, і це приголомшливе відчуття. Пройти таким чином до чвертьфіналу, після того, як ми не були задоволені нашою грою в Порту, це просто неймовірно.

Ти маєш вірити в себе та своїх товаришів по команді, і вони мають вірити в тебе. Звичайно, велика заслуга вболівальників, які здійняли стільки шуму вночі. Вони довели нас до чвертьфіналу. Слава всім: команді, персоналу та вболівальникам.

«Порту» заслуговує великої поваги. Вони грали в свою гру і дуже добре пресингували, створюючи моменти. Але це чудове навчання для нас, пройти через те, як ми грали і як ми готувалися. Шанси, які ми створили, боротьба, дух команди були неймовірними з самого початку. Ми повинні зосередитися на цьому вперед»