Ліга чемпіонів

ЛЧ, 1/8 фіналу. ПСЖ – Реал Сосьєдад 1:0. Звіт

Команда Луїса Енріке поїде на матч-відповідь до Сан-Себастьяна з двома м'ячами переваги.

2024-02-15 00:06

«Парі Сен-Жермен» в рамках першого матчу 1/8 фіналу Ліги чемпіонів переміг «Реал Сосьєдад». Баски виступали очевидними андердогами у протистоянні, а на полі парижан їм взагалі не давали шансів. Щоправда, підопічні Іманола Альгуасіла ще не знали поразок у поточному турнірі – однак команда Луїса Енріке востаннє програвала аж у листопаді, причому у всіх турнірах.

Зі стартовим свистком «Реал Сосьєдад» здивував фанатів на «Парк де Пренс». До перерви не було жодних натяків на домінування «ПСЖ». Господарі мали тільки непоганий відрізок активності у стартовій 15-хвилинці, організувавши кілька хороших атак без завершення й створивши гольовий момент. Так Кіліан Мбаппе на 6-й хвилині отримав закидання, увірвався на правий край штрафного та пробив у дальній. Реміро парирував. Це було єдине влучання у площину воріт гостей у першом таймі.

Після цього гра вирівнялась, а на окремих частинах тайму баски навіть виглядали цікавіше. Ба більше – дебютну атаку з ударом у матчі провели саме вони, ще на перший хвилині. Барренечеа протиснув Маркіньйоса й скинув м'яч під удар Андре Сілві, а той бахнув з півкола (неточно).

На 15-й хвилині гості взагалі могли забивати внаслідок подачі зі стандарту на дальню стійку. Меріно скинув її у воротарський майданчик, де було два гравці «Реал Сосьєдаду» проти одного Доннарумми – втім, у останню мить Даніло встиг прибігти й вибити сферу (а там ще й офсайд помітили).

На 22-й же хвилині забивати мав Андре Сілва. Кубо розхитав Беральдо на правому краю штрафного та навісив на 11-метрову позначку, звідки замикав португалець. На щастя для парижан, форвард пробив над поперечкою.

Підопічні Луїса Енріке відповіли закиданням Хакімі під вихід Дембеле віч-на-віч. Француз прошив Реміро, але поцілив у зовнішній бік сітки. І тут знову був офсайд. На жаль для фанатів «ПСЖ», цей момент став останнім для столичного гранда у першому таймі – та і на початку другого гостроти бракувало.

Подальша 20-хвилинка виявилась нудною. Згадати у матчі відверто нічого, однак в очі впадала сміливість та впевненість гостей. Вони могли вилитись у гол на 45-й хвилині – Меріно прийняв м'яч і бахнув метрів з 25-ти з-під Фабіана Руїса. Господарів врятувала поперечина!

В цілому, «ПСЖ» провалив перший тайм. Показовою була статистика передач на чужій половині поля. Французи мали лишень 83% точності передач і лише 65% точності за межами центрального кола. Це – найнижчий показник «ПСЖ» у першому таймі за весь роботи з Луїсом Енріке.

Наскільки сильним був перший тайм «Сосьєдада», настільки ж невиразно баски стартували у другому. Нічого цікавого у атаці вони не створили, але це ще півбіди. Одразу по перерві вони почали пропускати моменти – а ключовою персоною на полі став Кіліан Мбаппе. Практично одразу стало помітно, що стримати Кіліана стає все важче, а на 50-й хвилині нападник вже взяв участь у моменті. Щоправда, не дуже гострому, однак перспективному – француз завершував катбек від Хакімі, пробивши низом метрів з 13-ти. Вийшло занадто слабко.

На 55-й же хвилині проявив себе інший виконавець – Баркола. Він підхопив м'яч після втрати Мбаппе перед штрафним, після чого переграв на лівому краю одразу трьох футболістів «Сосьєдада». Все завершилось виходом віч-на-віч, але Бредлі задалеко відпустив м'яч.

А ще за дві хвилини рахунок було відкрито! Дембеле подав з кутового, Маркіньйос скинув на дальню стійку, а Мбаппе спокійно розстріляв ворота з метру – без жодного спротиву. 1:0! Таким чином, Кіліан став першим футболістом у історії, якому вдалося забити бодай один гол у 10 розіграшах Ліги чемпіонів поспіль.

Забігаючи наперед скажемо, що «Реал Сосьєдад» нічим не відповів. Підопічні Іманола Альгуасіла намагалися тікати у контратаки, але всі вони зривалися за центральним колом. Що найбільш прикро, «чуррі-урдін» почали допускати дуже помилок під пресингом «ПСЖ» – одна з таких помилок вилилась у могутній удар Мбаппе з лінії півкола. Нападник цілив у дев'ятку, однак Реміро перевів у поперечку. На 68-й же хвилині Мбаппе наважився виконав рейд по центру, завершивши його дальнім пострілом у праву дев'ять. Цього разу француз перекрутив.

А от у Баркола на 70-й хвилині усе вийшло блискуче. Бредлі прийняв переведення від Фабіана Руїса, переграв на лівому фланзі Траоре та вилетів на нове рандеву з Реміро. Цього разу Алекс до м'яча не встиг – 2:0!

Мбаппе від такого перфомансу колеги завівся ще сильніше, однак це йому навіть заважало. То він у офсайд невеличкий залізе, то виконає чотири фінти проти Траоре, підзатягнувши з передачею чи ударом – хоча потім він все одно виконав небезпечний крос. Тим не менш, його бажання й геній принесли момент на 87-й хвилині.

Мбаппе у центрі поля розвернувся й прокинув м'яч повз двох басків на хід Заїру-Емері. Той розігнав контратаку, віддав пас на Коло-Муані, а Рендел змістився у центр. Далі стався удар з лінії штрафного в ближній кут – трішки неточно!

Іманол Альгуасіл намагався допомогти своїм футболістам, кинувши у бій всіх атакувальних гравців і знімаючи центрбеків. Кубо намагався щось організувати на своєму магічному дриблінгу, але все без толку. Гості так і не організували жодного моменту у відповідь. Зрештою, фінальний свисток зафіксував заслужену перемогу «ПСЖ».

ПАРІ СЕН-ЖЕРМЕН – РЕАЛ СОСЬЄДАД – 2:0
К.Мбаппе (58), Баркола (70).
ПСЖ: Доннарумма, Хакімі, Маркіньос, Даніло (Лукас Ернандес, 72), Беральдо, Заїр-Емері, Фабіан Руїс, Вітінья, Дембеле (Коло-Муані, 83), К.Мбаппе, Баркола (Асенсіо, 72).
Реал Сосьєдад: Реміро, Амарі Траоре, Субельдіа, ле Норман (Пачеко, 78), Галан (Арамбуру, 88), Мендес (Туррьєнтес, 78), Субіменди, Меріно, Кубо, Андре Сілва (Садік, 78), Барренечеа (Захарян, 66).
Попередження: ле Норман (36), Амарі Траоре (90+2).