ЛЧ, 1/8 фіналу. Атлетико – Інтер 2:1 (заг. 2:2, пен. 3:2). Звіт

«Атлетико» у виїзному матчі проти «Інтера» зазнав мінімальної поразки. Тоді «матрацники» обрали обережну схему 5-4-1 (замість 3-5-2), що позначилось на зіграності в атаці – та і Мората не встиг відновитись, аби провести повну гру. До зустрічі на «Метрополітано» Альваро вже був здоровим. Що найбільш важливо, пошкодження встиг залікувати Грізманн.

2024-03-14 00:57

«Атлетико» виграв 13 з 14-ти домашок у Ла Лізі, а також виграли усі три поєдинки в Мадриді у цьогорічній Лізі чемпіонів. Втім, «Інтер» теж був не промах. Міланці із 14-ти виїзних поєдинків у Серії А тріумфували 12 разів, а ще двічі зіграли внічию. Словом, матч-відповідь обіцяв бути цікавим.

Як і очікувалось, «Атлетико» суттєво додав у атаці. На перших хвилинах особливо активним був Ліно, який двічі виконував кроси (до замикання не дійшло), а на 6-й хвилині вже мав момент. Самуель відкрився під передачу на хід лівим флангом, втік від Павара й Де Врея та пробив з краю штрафного – Зоммер врятував «Інтер»!

«Матрацники» намагалися зламувати фланги, користуючись активним залученням латералів «Інтера» до атак та загальною схильністю «нерадзуррі» до втрати балансу. Втім, із загостренням справи швидко розладились – а на 14-й хвилині гості ще й могли рахунок відкрити!

Чалханоглу закинув м'яч у карний майданчик під вривання Думфрісу, а той метрів з 13-ти пробив низом. Облак парирував, а потім ще й взяв добивання!

На 19-й же хвилині Лаутаро Мартінес відкрився на лінії півкола й несподівано завдав удару. М'яч рикошетом від Вітцеля полетів у дальній кут, однак Облак встиг зупинити його на лінії воріт! «Атлетико» не знітився, але «Інтер» відчув силу – як наслідок, наступні 10-12 хвилин команди проводили на зустрічних курсах. Бракувало тільки моментів.

Винятком став епізод на 29-й хвилині, коли Ермосо виконав навіс з правого флангу на Морату. Альваро спокійно пробивав головою метрів з 10-ти, однак Зоммер спіймав м'яч. На 30-й же Ермосо сам стріляв з лівого кута штрафного, спрямувавши м'яч над воротами. Покарання за марнотратство прилетіло оперативно.

На 33-й хвилині міланці закрутили фірмову комбінацію зі зміною позицій та опусканням Лаутатор в глибину. Мартінес обстукався з Мхітаряном і Де Вреєм, після чого запустив у прохід лівим флангом центрбека Бастоні. Той у дотик віддав пас у напівфланг, куди вривався Барелла – Ніколо увійшов на лівий край та прострілив на 11 метрів, куди влетів лівий латераль Дімарко. 1:0!

Але святкували «змії» недовго. Вже на 35-й Коке закитув м'яч у карний майданчик гостей, а сфера рикошетом від Павара відлетіла до ніг Грізманна. Антуан же пробив з розвороту в дотик – точно під ліву стійку. Блискуче орієнтування та керування корпусом. 1:1!

Це був вже 6-й гол Грізманна у цьогорічній Лізі чемпіонів. До клубного рекорду Дієго Кости бракує всього двох забитих м'ячів.

На 43-й Антуан міг і дубль оформити, прийнявши пас від Льоренте й бахнувши з меж штрафного, але Павар накрив спробу. У підсумку, відпочивати футболісти відправились за нічийного рахунку на «Метрополітано». Це звісно ж, тішило підопічних Дієго Сімеоне. Тим не менш, завдання мінімум виконано не було – «Атлетико» все одно відставав у загальному рахунку.

Ель Чоло обійшовся без замін, як і його візаві. Варто відзначити, що другий тайм не дуже відрізнявся від першого. Мадриці все так же володіли ініціативою, вони знову завдали вдвічі більше ударів – але за показником очікуваних голів команди трималися на рівних. Втім, у грі довгий час не виникало реальних моментів.

До 70-х хвилин пригадується тільки один епізод. Його створили господарі. Льоренте ефектно переграв Дімарко у штрафному та викотив передачу на 11 метрів, а Грізманн сходу пробив під праву стійку. Зоммер врятував «Інтер»!

Крім того, на 60-й хвилині Мората прийняв м'яч на 11 метрах, опинившись у ситуації 2-в-1 проти Бастоні. Залишалося тільки відкотити назад під удар Грізманну, однак Альваро вирішив пробивати сам. По горобцях. Всі інші підходи до воріт у виконанні обох колективів гострого завершення не отримали.

Ситуація змінилась на 70-х хвилинах, коли обидва тренери провели заміни. Дієго Сімеоне на 71-й хвилині випустив Корреа й Рікельме (замість Де Пауля та Ліно), а на 79-й з'явились Барріос та Депай (Моліна й Мората відправились відпочивати. Сімоне Індзагі, своєю чергою, зняв з пробігу Думфріса й Бастоні – їх замінили Дарміан та Ачербі (тобто, алленаторе освіжив позиції латераля й центрбека).

Ближче до завершення зустрічі Дімарко й Барелла поступились місцем Фраттезі й Бісеку, що теж не змінювало схему. Тим не менш, всі ці перестановки освіжили гру. І так освіжили, що «Атлетико» ледь не вилетів у основний час.

Так, контратака «Інтера» на 77-й хвилині завершилась проникним пасом Лаутаро під удар Тюраму. Маркус приклався метрів з 13-ти, але м'яч просвистів над поперечкою.

На 82-й Мартінес прокинув м'яч повз Барріоса й майже організував Бареллі вихід віч-на-віч – втім, Ніколо не втік, та ще й пробив точно по позиції Облака.

Тут вже прокинувся «Атлетико». На 86-й хвилині Мадрид навалився на штрафний, а м'яч почав метушитись по периметру. Зрештою, Депай підхопив його та завдав удару. Стійка врятувала «Інтер»!

А ще за хвилину міланців вже ніщо не врятувало – Коке віддав шикарну передачу на хід Депаю в карний майданчик, а той другим же дотиком пробив повз Зоммера. 2:1! Рахунок за сумою двох матчів зрівнявся, однак «Атлетико» не бажав переходити у овертайми.

Міланці ж відчутно захиталися – за боксерською термінологією, команда впала у стан гроггі. Найпростіші завантажання до воріт «нерадзуррі» завершувались панікою, а на 3-й компенсованій Льоренте міг закривати гру. Маркос замикав простріл Грізманна, бахнувши метрів з 10-ти – але м'яч полетів на трибуни!

Свисток Шимана Марциняка таки відправив команди в додатковий час. «Інтер» у першому екстра-таймі несподівано прокинувся – на 94-й хвилині забивати міг Тюрам, який пробивав головою метрів з восьми після навісу Бісека, а на 98-й Мартінес замикав подачу з кутового. В обох випадках м'яч пролетів поруч з каркасом.

«Атлетико» огризнувся атакою з прострілом Рікельме. Депай завершував його ударом у дотик метрів з п'яти, але Зоммер не спав.

У другому овертаймі настільки яскравих моментів вже не виникало. Зате був час насолодитись дотепним епізодом перед міні-перервою – Тюрам в якусь мить прихопив Савича за яйця, як колись Вінні Джонс. Попри це, скандалу не сталося. Футболісти дружньо посміялись.

А матч перейшов у серію пенальті. Перші удари провели Чалханоглу і Депай, впевнено перегравши голкіперів, а от потім почався треш. Алексіс Санчес і Сауль пробили по центру, дозволивши парирувати свої удари. А потім свіжий Классен пробив у лівий верхній – однак Облак витягнув і цей постріл!

Далі ударів завдали Рікельме, Ачербі й Корреа (влучно), а от вирішальний удар Лаутаро Мартінеса відправився у космос. Це означало виліт «Інтера». Замість перемоги в Лізі чемпіонів, яку пророчили міланцям деякі експерти, «змії» їдуть додому в Серію А – а от «Атлетико» стає чвертьфіналістом!

АТЛЕТИКО – ІНТЕР – 2:1 (заг. 2:2, пен. 3:2)
Грізманн (35), Депай (87) – Дімарко (33).
Атлетико: Облак, Ермосо, Вітсель, Савич, Ліно (Рікельме, 71), Де Пауль (Корреа, 71), Коке, Маркос Льоренте (Аспілікуета, 98), Моліна (Барріос, 79), Мората (Депай, 79), Грізманн (Сауль, 106).
Інтер: Зоммер, Бастоні (Ачербі, 73), Де Врей, Павар, Дімарко (Біссек, 84), Мхітарян (Классен, 111), Чалханоглу, Барелла (Фраттезі, 84), Думфріс (Дарміан, 73), Тюрам (Алексіс Санчес, 102), Лаутаро Мартінес.
Попередження: Ермосо (41), Коке (90) – Чалханоглу (104), Ачербі (105+2), Біссек (118).
Серія пенальті: 0:1 Чалханоглу, 1:1 Депай, 1:1 Алексіс Санчес (голкіпер), 1:1 Сауль (голкіпер), 1:1 Классен (голкіпер), 2:1 Рікельме, 2:2 Ачербі, 3:2 Корреа, 3:2 Лаутаро Мартінес (повз).