Мілан – Інтер 0:2. ЛЧ, 1/2 фіналу. Звіт про перший матч

Колектив Сімоне Індзагі забив два швидких голи в першому таймі, після чого намагався спокійно довести справу до перемоги.

2023-05-11 00:15

До найважливішого матчу «Мілан» підійшов із дуже серйозною втратою – не зміг зіграти Рафаель Леау, який травмувався в дебюті матчу з «Лаціо», не встиг відновитися. Португалець не потрапив навіть до заявки. Як наслідок, замість лідера «россонері» зліва в атаці діяв Браїм Діас, а справа з'явився Салемакерс. На вістрі, зрозуміло, вийшов 36-річний Олів'є Жиру.

Сімоне Індзагі не міг розраховувати на лідера оборони і водночас екс-капітана «Інтера» Мілана Шкріняра, який продовжує заліковувати травму. Тріо центрбеків «нерадзуррі» склали Бастоні, Ачербі та Дарміан. В атаці замість Лукаку, який за останній місяць забив кілька важливих голів, доволі несподівано вийшов Джеко. Боснієць не забивав більше трьох місяців, і лише в позаминулому турі розродився дублем у ворота «Верони».

Ромелу Лукаку та Хоакін Корреа з лави запасних спостерігали, як їхня команда розриває «Мілан» у першому таймі. Для початку блиснув Джеко. Пішла буденна подача Дарміна від кута поля, Калабрія начебто відтіснив Едіна, але боснієць примудрився витягнути ногу і проткнути м'яч у верхній кут – 0:1. Просто майстер-клас від Джеко щодо вирішення епізодів на стандартах.

Згодом «Інтер» ще показав, що витончений у контратаках. По флангу розбігся Дімарко, прострілив у центр, куди другим темпом набіг Мхітарян. Лаутаро привернув увагу захисників, Генріх випередив Тоналі, вискочив на 11-метрову позначку і пробив над Меньяном – 0:2.

Команда Піолі поплила. Чалханоглу влучив у стійку, а Мхітарян – у Меньяна. Неприємності «Мілана» не обмежилися двома пропущеними голами. Беннасер не зміг продовжити гру і вже до 20-ї хвилини поступився місцем на полі Мессіасу. Сім ударів «Інтера» проти жодного у «Мілана» – і це лише за половину тайму. Команда Піолі явно не відповідала статусу півфіналіста Ліги чемпіонів.

Після фіаско на старті «россонері» бодай почали доходити до штрафного суперників, але ледве не пропустили знов. Лаутаро Мартінес просочився між Томорі з Кьєром і впав у боротьбі. Арбітр блискавично призначив пенальті, гості готувалися вже бити, але головного арбітра покликали до монітора. На повторі іспанський рефері побачив, що торкання було мінімальним і вирішив такий пенальті не ставити. Точніше, скасувати. Розгрому за перший тайм «Мілан» уникнув, але був розбитий за всіма статтями. Андре Онана відверто нудьгував.

Тільки в другому таймі номінальні господарі прийшли до тями, і пішла гра на зустрічних курсах. Перший момент «Мілана» Браїм Діас, який виконав соло. На завершення бив на виконання з лінії штрафного майданчика, але у ворота не влучив. Потім Тоналі розкішно вивів Мессіаса майже віч-на-віч, проте Жуніор обвідним ударом не влучив у дальній кут. Найкращий шанс команди Піолі, яка тут же ледь не пропустила втретє. Джеко вивалився на побачення з Меньяном, але французький кіпер врятував!

«Мілан» відреагував швидкою атакою: Жиру відпасував під удар Тоналі на лінію штрафної площі, Сандро низом пальнув у дальню штангу. «Мілан» додав у другій половині зустрічі, гра перестала бути односторонньою, але цього не вистачило навіть для голу престижу.

Таким чином, «Інтер» обіграв «Мілан» у першому матчі півфіналу і зробив вагому заявку на фінал Ліги чемпіонів.

МІЛАН – ІНТЕР – 0:2
Джеко (8), Мхітарян (11).
Мілан: Меньян, Калабрія (Калулу, 82), Томорі, Кьєр (Малік Тьяу, 59), Тео Ернандес, Тоналі, Крунич, Салемакерс (Орігі, 59), Беннасер (Мессіас, 18), Діас (Побега, 82), Жиру.
Інтер: Онана, Дімарко, Дарміан (де Врей, 70), Ачербі, Бастоні, Дюмфріс, Барелла, Чалханоглу (Гальярдіні, 78), Мхітарян (Брозович, 62), Мартінес (Корреа, 78), Джеко (Лукаку, 70).
Попередження: Крунич (45+1), Томорі (64) – Мхітарян (45+1).