«Шахтар» – «Антверпен»: огляд бельгійських ЗМІ

Бельгійські журналісти багато уваги приділили діям арбітрів та відзначили, що «Антверпен» достроково попрощався з єврокубками.

Антон ПРОКОПОВ

2023-11-29 09:49

Головний тренер «Антверпена» Марк ван Боммел перед грою з «Шахтарем» сказав про те, що втомився від того, що журналісти називають його головним невдахою Ліги чемпіонів. Справа в тому, що нідерландський тренер встановив антирекорд турніру, не зумівши виграти у 13 матчах поспіль (тепер уже в 14). Він працював у ПСВ, «Вольфсбурзі» і тепер в «Антверпені», але жодного разу не зміг перемогти. Ван Боммел різко висловився на адресу ЗМІ, які «вигадують різні антирекорди, але не пишуть про досягнення тренерів».

Окрім того, що Марк ван Боммел продовжив свою антирекордну серію, «Антверпен» остаточно втратив усі шанси на третє місце та євровесну. Після 5 турів бельгійський клуб не набрав жодного очка з 15 можливих, у чому є вина тренера.

Тим не менше, бельгійські журналісти багато уваги приділили можливим помилкам арбітрів. Після закінчення матчу на бельгійському телебаченні розібрали спірні моменти та вирішили, що у ворота «Шахтаря» потрібно було призначити два пенальті, та й загалом рефері симпатизували українському клубу.

VOETBALKRANT

«0 із 15 у «Антверпена»: проти посереднього «Шахтаря» ті ж проблеми, що й у минулих матчах»,
журналіст сайту Voetbalkrant вважає, що український клуб грав не дуже добре, а арбітри допомогли українцям здобути перемогу. Але це не знімає відповідальності з тренерського штабу «Антверпена», оскільки бельгійський клуб стабільно припускається помилок у Ліги чемпіонів, через що достроково фінішував на останньому місці в групі.

«Знову «Антверпену» не вдалося набрати очки, вже у п'ятому матчі групового етапу Ліги чемпіонів поспіль. Донецький «Шахтар» забив на 12-й хвилині, а бельгійський клуб був недостатньо вдалий в атаці, щоб щось змінити.

Зрозуміло, у чому полягала проблема «Антверпена» у цій кампанії Ліги чемпіонів: надто швидко пропускали голи та недостатньо ефективно діяли в атаці. Тому що «Антверпен» теж мав кілька гарних моментів у грі проти «Шахтаря», але завжди робився неправильний вибір, через що потенційно небезпечні атаки нічим не закінчувалися.

І так, «Шахтар» виступив трохи краще. Матвієнко зі штрафного вивів господарів поля вперед. Переповнений «Фолькспаркштадіон» пожвавішав. Молода команда «Антверпена» так і не змогла порадувати вболівальників, але багатьом із них не вистачає досвіду на такому рівні. І правління клубу також це все побачить, поточний склад виявився не готовим до групового етапу Ліги чемпіонів.

Другий тайм пройшов за тією самою схемою: «Антверпен» намагався, «Шахтар» мав найкращі моменти. Але це не мало великого значення, тому що «Антверпен» був надто незрілим в атаці. Тільки Алдервейрелд – і це теж багато про що говорить – зміг створити гарний момент. Можна було зіграти набагато краще в атаці, бо цей «Шахтар» справді був не таким сильним.

Але матч не закінчився без певних сумнівних моментів. «Антверпен» міг двічі здобути пенальті. Один за поштовх у спину Вінсента Янссена, який біг без м'яча у штрафний майданчик, і один за гру руками захисника «Шахтаря». На жаль, і в цьому плані «Антверпену» не пощастило, оскільки рефері відмовилися слухати гравців бельгійського клубу.

5 поразка у 5 матчах та дострокове прощання з єврокубками. Залишилося зіграти лише домашній матч із «Барселоною», в якому буде дуже складно перервати серію поразок
».

SPORZA

«Антверпен» остаточно вибув з єврокубків після чергової поразки від «Шахтаря»,
журналіст видання Sporza.

«
На жаль, після 5 турів у бельгійського клубу 0 очок і дострокове прощання з єврокубками. Навіть третє місце виявилося нескінченно далеким для команди Ван Боммела.

Незважаючи на гідний матч проти хитрих українців із «Шахтаря», надії на позитивний результат випарувалися вже за 10 хвилин. Матвієнко забив швидкий гол, а «Антверпен» не зміг забити у відповідь. Той факт, що Альдервейрелд, здавалося, просив небеса про допомогу, говорив сам за себе, чи не так? Але його благання залишилися поза увагою.

«Антверпен» двічі просив арбітра призначити пенальті у ворота «Шахтаря», але марно. Рефері був упевнений у тому, що ці порушення, навіть якщо вони були, не заслуговували на те, щоб призначати пенальті.

Після заключної фази, що розчаровує, коли «Шахтар» застосував усі прийоми, що дозволяють заощадити час, а Еджуке, що вийшов на заміну, забезпечив необхідний приплив сил, «Антверпен» був повністю вражений під час американських гірок емоцій у доданий час. Спочатку Артур Вермеєрен врятував команду, не давши українцям забити другий гол, але потім побачив, що те саме сталося з потенційним рахунком 1:1. М'яч покотився до ніг Тобі Алдервейрелда – як символічно! – який міг забити гол, але його удар також заблокували непоступливі українці. Останній матч – з «Барселоною»
вже не матиме жодного турнірного значення, але «Антверпен» ще може поборотися за престиж клубу, не бажаючи програвати усі матчі групового турніру.

VOETBAL NIEUWS

«Антверпен» не може зупинити агонію в Лізі чемпіонів»,
журналіст сайту Voetbal Nieuws пише про те, що серія Марка ван Боммела продовжилася, а «Антверпен» не може зіграти навіть унічию і знову розчарував уболівальників.

«Королівський клуб» програв свій п'ятий матч групового етапу Ліги чемпіонів. Чемпіон Бельгії сподівався здобути своє перше очко на груповому етапі, але знову все сталося не так, як планував Ван Боммел та його команда. Клуб під номером 1 у бельгійському футболі програв донецькому «Шахтарю» з рахунком 0:1 та залишився з 0 очок із 15 можливих.

«Великий Старий» пропустив швидкий гол. Матвієнко зробив рахунок 1:0. «Антверпену» довелося змінювати план на гру. Команда Ван Боммел
а відреагувала досить добре, оскільки Баліквіша і Муя мали два величезні шанси зрівняти рахунок. Таким чином, «Антверпен» був неефективним як у захисті, так і в нападі. В українців теж був шанс зробити рахунок 2:0, але вони його не використали.

Чи зможе «Антверпен» забити після перерви та здобути своє перше очко у Лізі чемпіонів? Це питання мучило вболівальників бельгійського клубу. Другий тайм був цікавішим завдяки Еджуку, який вийшов на заміну. «Антверпен» почав шукати нагоди зрівняти рахунок і варто визнати, що вони заслужили забити хоча б один гол, але й українці не спали, створюючи моменти.

«Антверпен», звісно, грав добре, але у другому таймі так і не зміг змінити ситуацію на полі. Українці були ближчими до того, щоб збільшити перевагу, але й вони не змогли забити. З точки зору створених моментів обома командами, це була виправдана поразка для «Антверпена», який отримав відмінний шанс завдяки підключенню Алдервейрелда на 92-й хвилині. Але знову не пощастило. В результаті команда Ван Боммел
а програла вп'яте. 0 з 15 це факт. Як і продовження невдалої серії самого тренера у Лізі чемпіонів. Наступний матч пройде вдома проти «Барселони». «Антверпен» достроково попрощався з єврокубками, у тому числі і з Лігою Європи.

Після гри Ван Боммел був незадоволений роботою арбітра, який міг призначити два пенальті у ворота «Шахтаря», але не звертав уваги на вимоги гравців та тренерів «Антверпена». Крім того, Ван Боммел вважає, що рефері «не помічав» грубих порушень українців, але дуже легко карав бельгійців. Але все це не скасовує того, що «Антверпен» справді був гіршим за «Шахтар» у цьому матчі, і гіршим за інших суперників в інших іграх. Ван Боммел пообіцяв, що команда намагатиметься обіграти «Барселону» у заключному турі та порадувати вболівальників, але з такою грою здається, що команда ближча до 6 поразок у 6 турах.