Інтер – Мілан 1:0 (заг. 3:0). ЛЧ, 1/2 фіналу. Звіт про матч-відповідь

Так і не пропустивши від земляків, «чорно-сині» заслужено привласнили першу путівку до фіналу.

«Футбольний клуб»

2023-05-17 00:10

Після поразки «Мілана» в першому матчі (0:2) багато хто поховав команду, яка наразі далека від сво\ї найкращої форми. Одна перемога в п’яти попередніх зустрічах – тому зайве свідчення. Утім, самі підопічні Стефано Піолі слушно не вважали ситуацію безвихідною, сподіваючись в тому числі на свій козир у рукаві – Рафаела Леау, який пропускав зустріч тижневої давнини через пошкодження.

Саме португалець мав чи не найліпшу нагоду відзначитись до перерви, коли зліва увірвався до карного майданчика, вивалився на Андре Онану, цілив у дальній кут, але – не влучив. Крім того, гарний шанс ще на 11-й хвилині змарнував Браїм Діас, якому класно від лицевої відкинув м’яч Сандро Тоналі. Іспанець, який «стріляв» з 11 метрів, мав це робити впевненіше, і тоді, можливо, камерунський голкіпер не встиг би відвести загрозу.

Рахунок змушував «червоно-чорних» шукати щастя біля чужих воріт, проте і їх суперники не залишалися у боргу. І хтозна, чи не була б вбита інтрига ще в першому таймі, якщо б не впевнені дії Майка Меньяна. Француз демонстрував дива реакції, рятуючи свою команду, а найбільш пам’ятний із його сейвів, напевно, стався на 39-й хвилині, коли 27-річний кіпер зреагував на повітряну атаку Едина Джеко після націленого кросу Хакана Чалханоглу.

Було очевидно, що по перерві «Мілану» доведеться ризикувати, проте поставити якісь надважкі завдання перед захистом земляків не вдавалося. Тим часом «Інтер», який ще в першій половині гри втратив через травму Генріха Мхітаряна, освіжив свою атакуючу ланку: Сімоне Індзагі кинув у бій Робіна Гозенса та, звичайно, Ромелу Лукаку.

І саме потужний бельгієць взяв безпосередню участь у комбінації, яка зрештою зняла питання щодо переможця у міланському дербі. У метушні в карному майданчику номінальних гостей Лукаку віднайшов момент для передачі на Лаутаро Мартінеса, з ударом якого у ближній кут не впорався Меньян.

Шах і мат. Час ще дозволяв сподіватися на якесь диво, але не в цій ситуації. «Дияволи» до подвигу виявилися не готовими, втретє у цьому році поступившись найзаклятішому ворогу.

Ну а «Інтер» замовлятиме квитки на Стамбул і чекатиме на наступного фіналіста, який у середу визначиться в Манчестері. За найголовніший континентальний клубний трофей «нерадзуррі» битимуться вперше після тріумфального для них 2010 року. Доленосна дата – 10 червня.

ІНТЕР – МІЛАН 1:0
Гол: Лаутаро Мартінес (74).
Інтер: Онана, Дарміан, Ачербі, Бастоні, Чалханоглу, Балелла (Гальярдіні, 84), Мхітарян (Брозович, 44), Думфріс, Дімарко (Гозенгс, 66), Лаутаро Мартінес (Корреа, 84), Джеко (Лукаку, 66).
Мілан: Маньян, Калабрія, Тьяу (Калюлю, 64), Томорі, Тео Ернандес, Тоналі, Крунич, Діас (Орігі, 76), Жуніор Массіас (Салемаркерс, 76), Рефаел Леау, Жиру.
Попередження: Барелла (79), Лаутаро Мартінес (82) – Тьяу (56), Тоналі (79), Крунич (81).