ЛЧ, 1/4 фіналу. ПСЖ – Барселона 2:3. Звіт

Схоже, «Парі Сен-Жермен» та «Барселона» перевершили вчорашні мадридські подвиги «Реала» із «Манчестер Сіті». Звичайно, таких дивовижних далеких ударів, як в іспанській столиці, тут не було, зате не було результативних помилок з обох боків. А які гойдалки влаштували глядачам чемпіони Франції та Іспанії!

2024-04-11 00:07

Тренери майже не здивували стартовим складом. У «Барселони» вийшли всі найсильніші – в тому числі й Френкі де Йонг, участь якого була під величезним питанням. Очікувалось, що Хаві не стане ризикувати, випустивши в опорну зону Крістенсена.

Луїс Енріке не міг розраховувати на дискваліфікованого Хакімі, якого довелося замінити Люкою Ернандесом. Крім того, коуч парижан утримався від використання Барколя з перших хвилин – Бредлі тільки відновився від травми стегна, тож залишився у запасі. Його місце у атакувальній трійці зайняв Асенсіо.

Підопічні Луїса Енріке відмовились від високого пресингу, зустрічаючи суперника в середньому блоці й лише епізодично підтискаючи на флангах. Вочевидь, у «ПСЖ2 побоювались швидкісних контратак «Барси», підтриманих класичними розрізними пасами Гюндогана. На м'ячі ж команда намагалася робити ставку на контроль з явним ухилом атак на правий край – туди часто заходив Мбаппе, який номінально починав зліва.

Очікувалось, що під таким тиском попливе 16-річний лівий центрбек Кубарсі, який став наймолодшим захисником в історії чвертьфіналів Ліги чемпіонів. Каталонці побоювались цього маневру, тож Хаві низько опускав вінгерів. У кількох епізодах на старті зустрічі гості залишались шість футболістів у задній лінії – втім, досить швидко стало зрозуміло, що небезпека перебільшена. Кубарсі до перерви допустив всього дві втрати м'яча.

У атаці «ПСЖ» в принципі мало що виходило. У першому таймі підопічні Луїса Енріке мали тільки спроби закидань у глибину на хід Мбаппе, які не становили особливої небезпеки.

За стартові 45 хвилин Кіліан мав тільки два удари (один заблокований, однак з-під гущі гравців у штрафному абикуди) та один пас під удар – на правий край в ноги Лі Кан Іну. Його постріл парирував тер Стеген, а при боротьбі за відскок Канселу зрізав Мбаппе. Пенальті не призначили, адже француз перебував у офсайд.

Також пригадується щільний удар Асенсіо з півкола, який пройшов по центру й не становив проблем для голкіпера. Ось і вся гострота «ПСЖ». Втім, на цьому проблеми парижан не завершувались – «Барселона» легко маніпулювала структурою гоподарів, використовуючи точні передачі Гюндогана, де Йонга й тер Стегена. Левандовськи і Ко, своєю чергою, прекрасно атакували глибину з їхніх пасів.

А от команда Луїса Енріке так діяти не могла. Під пресингом «блаугранас» доводилось пасувати Доннаруммі, а той давав стабільний брак у грі ногами. Як наслідок, «ПСЖ» з кожною хвилиною сідав нижче – зрештою, контроль над грою було втрачено.

Гості виглядали на порядок краще. Свою ігрову перевагу вони конвертували у цілий вагон гольових моментів. Рахунок можна було відкривати вже на 6-й хвилині, коли тер Стеген однією передачею вивів Рафінью віч-на-віч (варто відзначити хороший пропуск з боку Левандовськи) – втім, Доннарумма прочитав епізод і був першим на м'ячі.

На 21-й же хвилині голкпер «ПСЖ» помилився на виході, не дотягнувшись до подачі Гюндогана з кутового. Левандовськи замкнув, але м’яч із порожніх воріт встиг вибити Нуну Мендеш! Ще за дві хвилини Рафінья класно пробив із дистанції у правий нижній (воротар парирував), а на 32-й хвилині обрізка Доннарумми запустила контратаку 4-в-3 – Ямал завершив її подачею на лінію воротарського (Джіджі вибив).

Зрештою, на 37-й хвилині «Барселона» забила заслужений гол. Ямал отримав передачу на хід і запустив передачу зовнішнім боком стопи. Доннарумма вибіг на 11 метрів і вибив м'яч у падінні, але вийшла скидка в ноги Рафіньї – той одразу ж покарав ударом у дев'ятку. 0:1! Саме з цим рахунком команди й відправились відпочивати.

Луїс Енріке у перерві зняв інертного Асенсіо, кинувши у бій Барколя. Крім того, Мбаппе остаточно перейшов на лівий фланг. До цього каталонці виявились неготовими. Всього за кільканадцять секунд по перерві Бредлі міг виходити віч-на-віч з передачі Дембеле, однак в останню мить ситуацію розрулив Кубарсі.

Ще за дві хвилини рахунок зрівнявся. Дембеле запустив на край штрафного Мбаппе, а той спробував прострілити. М'яч рикошетом від захисника відлетів на Усмана, а той ефектно розхитав де Йонга й бахнув з лівої у дальній кут – 1:1! Шикарний гол.

А вже на 51-й хвилині «ПСЖ» вийшов уперед! Лі Кан Ін відкрився під передачу Барколя й відіграв на межу штрафного в ноги Руїсу, а той розрізним пасом запустив у штрафний Вітіньтю. Бразилець з лінії воротарського переграв тер Стегена – 2:1!

На 55-й хвилині справа могла дійти і до 3:1. Барколя уврівався до карного майданчика, хитнув захисника й бахнув з правого краю під поперечку. Тер Стеген врятував «Барселону»! Стало очевидно, що Хаві треба щось змінювати.

Ентренадор каталонців наважився на друге ризиковане рішення, кинувши у бій Педрі. Він перебував на тому ж рівні готовності, що і де Йонг. Трохи згодом він випустив і Крістенсена. Ці заміни несподівано виявились вирішальними.

На 62-й хвилині Педрі асистував Рафіньї, виконавши закидання у центр штрафного. Парижан знову підвів Доннарумма, адже саме з його обрізки почалася гольова атака. На 75-й же хвилині «Барселона» вирвалась уперед внаслідок кутового й помилки Джіджі на виході – подачу Гюндогана замкнув Крістенсен!

3:2! Саме з цим рахунком поєдинок і добіг кінця. «Барселона» видала епічну перемогу, але все вирішиться на «Камп Ноу».

ПАРІ СЕН-ЖЕРМЕН – БАРСЕЛОНА – 2:3
Дембеле (48), Вітінья (51) – Рафінья (37, 62), Крістенсен (77).
ПСЖ: Доннарумма, Маркіньос, Бералдо, Мендеш, Люка Ернандес, Лі Кан Ін (Зайїр-Емері, 61), Фабіан Руїс (Гонсалу Рамуш, 85), Вітінья, Асенсіо (Барколя, 46), Дембеле, Мбаппе.
Барселона: Тер Стеген, Канселу, Араухо, Кунде, Кубарсі, Серхі Роберто (Педрі, 61), Гюндоган (Фермін Лопес, 85), Френкі де Йонг (Крістенсен, 75), Ямал (Жоау Фелікс, 61), Рафінья (Ферран Торрес, 75), Левандовськи.
Попередження: Вітінья (65), Бералдо (89) – Серхі Роберто (34), Кубарсі (83), Крістенсен (88), Фермін Лопес (89).