Рекорди Голанна у Лізі чемпіонів

Норвезькому форварду всього 22 роки, але він переписує книгу рекордів Ліги чемпіонів вже з моменту дебютного матчу, в якому оформив хет-трик у першому таймі.

2023-03-15 09:13

СКІЛЬКИ У ГОЛАНН ГОЛІВ У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ?

Ерлінг Голанн забив 33 голи у 25 матчах, переписавши відразу кілька рекордів Ліги чемпіонів УЄФА. Йому, як і раніше, всього 22 роки, і у своєму четвертому розіграші норвежець вийшов на 19-е місце у списку найкращих бомбардирів турніру за всю історію . Самюель Ето'о, Антуан Грізманн, Кака та Уейн Руні вже позаду, а Едінсон Кавані, Серхіо Агуеро та Алессандро Дель П'єро зовсім поруч.

«Манчестер Сіті»: 6 матчів, 10 голів

Голанн народився у Лідсі, а у Лізі чемпіонів норвезький форвард дебютував у 2019 році у складі «Зальцбурга». Нападник забив три м'ячі у першому таймі свого дебютного матчу проти «Генка» (6:2) і одразу увійшов до історії. Голанн відзначився у своїх перших п'яти іграх (рекордні вісім голів) і став третім гравцем після Алессандро Дель П'єро та Дієго Кости, хто розпочинав у Лізі чемпіонів з такої тривалої результативної серії.

Після групового етапу-2019/20 Голанн перебрався до дортмундської «Борусії» і в першому ж матчі за новий клуб оформив дубль, довівши кількість голів у Лізі чемпіонів до 10. На це у нього пішло сім ігор, і тоді це теж був рекорд. Згодом він також оновив рекордні терміни досягнення позначок 15 (12 матчів), 20 (14) і, після переходу минулого літа до «Манчестер Сіті», 30 голів (25).

Як забивав Голанн
Лівою ногою: 22
Правою ногою: 7
Головою: 4

Голанн (лівою ногою) реалізував чотири з чотирьох пенальті у Лізі чемпіонів.

УСІ МАТЧІ ГОЛАННА У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ

2019/20 («Зальцбург»/«Боруссія» Дортмунд)
17.09.2019 «Зальцбург» – «Генк» 6:2 ???
10.02.2019 «Ліверпуль» – «Зальцбург» 4:3 ?
23,10.2019 «Зальцбург» – «Наполі» 2:3 ??
11.05.2019 «Наполі» – «Зальцбург» 1:1 ?
27.11.2019 «Зальцбург» – «Генк» 1:4 ?
12.10.2019 «Зальцбург» – «Ліверпуль» 0:2
18.02.2020 «Борусія» – «Парі Сен-Жермен» 2:1 ??
03.11.2020 «Парі Сен-Жермен» – «Борусія» 2:0

2020/21 («Боруссія» Дортмунд)
20.10.2020 «Лаціо» – «Боруссія» 3:1 ?
28.10.2020 «Боруссія» – «Зеніт» 2:0 ?
11.04.2020 «Брюгге» – «Боруссія» 0:3 ??
24.11.2020 «Боруссія» – «Брюгге» 3:0 ??
17.02.2021 «Севілья» – «Боруссія» 2:3 ??
03.09.2021 «Боруссія» – «Севілья» 2:2 ??
04.06.2021 «Манчестер Сіті» – «Боруссія» 2:1
04.14.2021 «Боруссія» – «Манчестер Сіті» 1:2

2021/22 («Боруссія» Дортмунд)
09.15.2021 «Бешикташ» – «Боруссія» 1:2 ?
19.10.2021 «Аякс» – «Боруссія» 4:0
12.07.2021 «Боруссія» – «Бешикташ» 5:0 ??

2022/23 («Манчестер Сіті»)
09.06.2022 «Севілья» – «Манчестер Сіті» 0:4 ??
09.14.2022 « Манчестер Сіті» – «Боруссія» 2:1 ?
05.10.20 «Манчестер Сіті» - «Копенгаген» 5:0 ??
25.10.2022 «Боруссія» – «Манчестер Сіті» 0:0
22.02.2023 «Лейпциг» – «Манчестер Сіті» 1:1
14.03.2023 «Манчестер Сіті» – «Лейпциг» 7:0 ?????

КОМУ ГОЛАНН ЗАБИВАВ У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ?

Усім, проти кого грав, якщо не брати до уваги «Аякс», «Лейпциг» і «Манчестер Сіті», коли норвежець виступав за Дортмунд. Загалом Голанн забив 11 клубам із 14. Відразу вісім м'ячів влетіло у ворота бельгійських команд, а «Севільї» дісталися шість голів у трьох матчах.

КОЛИ ЗАБИВАВ ГОЛАНН У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ?

Поки голи Голанна рівномірно розподілені між двома таймами, але тренери його суперників повинні пам'ятати, що норвежець стає небезпечнішим ближче до кінцівки. Його улюблений тимчасовий слот – 66-75.

33

СКІЛЬКИ ХЕТ-ТРИКІВ У ГОЛАННА У ЛІЗІ ЧЕМПІОНІВ?

Перший хет-трик у Лізі чемпіонів Голанн оформив у першому таймі свого дебютного матчу у турнірі проти «Генка» у 2019 році. З того часу він зробив дев'ять дублів і став єдиним гравцем, який забивав більше одного м'яча у чотирьох матчах поспіль. Другий хет-трик норвежець зробив у матчі-відповіді 1/8 фіналу-2022/23 проти «Лейпцига» , коли став третім гравцем в історії, хто забив відразу п'ять м'ячів.

ПОРІВНЯННЯ ГОЛАННА З МБАППЕ, МЕССІ ТА РОНАЛДУ

На перші 10 голів у Лізі чемпіонів Голанну знадобилося всього сім матчів, ще через сім матчів у нього було вже 20 забитих м'ячів. Обидва ці показники були рекордами, але згодом Себастьєн Алле забив 10 голів за шість матчів та оновив перший показник.

Щодо 20 голів за 14 матчів, тут норвежець поза конкуренцією. Найближче до його швидкості підібрався Гаррі Кейн, але у капітана збірної Англії на це пішло на 10 ігор більше. Ліонель Мессі та Роберт Левандовськи підкорили позначку у 20 голів лише у своїх 36-х матчах, Кіліан Мбаппе – у 37-му, а Роналду свій перший м'яч у Лізі чемпіонів забив лише у 27-му матчі, а на 20 йому знадобилося 56 ігор.

У матчі з «Лейпцигом» Голанн досяг позначки 30 голів – на це у нього пішло 25 ігор. Раніше рекорд належав Рууду ван Ністелрою, хто забив 30 м'ячів за 34 матчі.