Ліга чемпіонів-2023/24. 1-й тур. Подробиці матчів вівторка

«Лаціо» завдяки голу воротаря у доданий час врятувався з «Атлетико», «Барселона» знищила «Антверпен», а чинний чемпіон помучився з «Црвеною Звездою».

2023-09-20 00:27

Чинний чемпіон головного єврокубка «Манчестер Сіті» отримав групу мрії, а стартував вдома проти найлегшого суперника. Здавалося, команда Хосепа Гвардіоли не матиме жодних проблем. Навіть з врахуванням травм де Брюйне, Гріліша, Стоунза та Ковачича.

«Містяни» вийшли розмастити «Црвену Звезду» по газону. У першому таймі господарі завдали 22 удари по воротах сербів. Гостро стріляв Альварес, приклався до м'яча Родрі, з чудової позиції бив Фоден... і головне – три моменти мав Голанн. Збитий приціл норвежця помітили ще з «Вест Гемом». Сьогодні марнування шансів продовжилося. Ерлінг ніяк не міг якісно пробити, а коли підлаштувався під м'яч, то влучив у перекладину. Жахлива реалізація. Перед перервою «Црвена Звезда» шокувала світ, забивши з першого удару! Відзначився Букарі, який вийшов сам на сам з голкіпером.

У перерві Пеп влаштував своїм підопічним контрасний душ, що вилилось у гол Альвареса вже на 47-й хвилині. Блакитний Манчестер відверто видихнув. Трохи згодом бездоганний у першому таймі голкіпер сербів Глазер все ж допустився безглуздої помилки: Альварес виконував подачу у штрафну зі стандартного положення, а страж воріт гостей махнув кулаком мимо м'яча. У підсумку чемпіон світу у складі збірної Аргентини оформив дубль. «Манчестер Сіті» набрав кураж та не збирався зупинятися. Затяжна атака англійців переросла у гол Родрі. 3:1 – команда Гвардіоли розпочинає захист титулу з вольової перемоги.

У іншому маті групи G «РБ Лейпциг» впорався у гостях із швейцарським «Янг Бойз». Команда Марко Розе відкрила рахунок вже в дебюті зустрічі завдяки точному удару Сімакана. Втім, згодом Еліа зрівняв рахунок. «Бики» витратили багато сил для того, що знов вразити ворота супротивника. Це вдалось Шлагеру лише на 74 хвилині, а вже в компенсований час Шешко зняв усі питання щодо переможця.

«Парі Сен-Жермен» приймав на своєму полі «Боруссію» Дортмунд. В першому таймі команди не відзначились забитим м'ячами, проте вже на початку другої половини Мбаппе відкрив рахунок з пенальті, а згодом Хакімі подвоїв перевагу своєї команди. За час, що залишився, дортмундці так й не змогли змінити рахунок гру. «ПСЖ» набрав три очки та очолив групу, адже у іншому маті квартету F «Мілан» та «Ньюкасл» зіграли внічию 0:0 на «Сан-Сіро».

У групі H каталонська «Барселона» приймала бельгійський «Антверпен» на «Естадіо Олімпіко». З перших хвилин підопічні Хаві Ернандеса почали підтверджувати статус фаворитів цього протистояння, що зрештою вилилося у розгромну домашню перемогу. Каталонці відправили у ворота «Антверпена» аж п'ять «сухих» м'ячів, за рахунок чого донецький «Шахтар», який поступився «Порту» (1:3), зміг випередити бельгійців за додатковими показниками та завершити перший тур Ліги чемпіонів на третьому місці у групі.

Мадридський «Атлетико» грав на виїзді проти «Лаціо» та упустив мінімальну перемогу. Команда Дієго Сімеоне відкрила рахунок в середині першої половини зусиллями Барріоса та, здавалось, змогла втримати перевагу. Втім, вже на п'ятій компенсованій хвилині голом за «Лаціо» відзначився голкіпер Проведел, який прийшов до чужих воріт рятувати свою команду. Іван головою замкнув передачу Луїса Альберто. А лідерство у квартеті Е захопив «Фейєноорд», який з здобув домашню перемогу над «Селтиком», в складі якого у другому таймі були вилучені два гравці.