Ліга конференцій

Гент – Зоря 4:1. Ліга конференцій, 5-й тур. Достроковий фініш луганчан

Бельгійці здобули легку перемогу, відправивши нашу команду на єврокубковий відпочинок.

Микола ІВАСЮК

2023-11-30 21:54

Лише за умови виїзної перемоги у Бельгії «Зоря» могла продовжити боротьбу за місце у плей-офф, проте у цьому складі вона навряд чи спроможна конкурувати із значно краще укомплектованим суперником. Що й довела гра передостаннього туру Ліги конференцій.

«Гент» протягом усього ігрового часу перебував у комфортних умовах, нав’язуючи гостям зручний для себе темп та малюнок гри. За рахунок кращої індивідуальної майстерності господарі сміливо використовували дриблінг, і хоча вони не дуже форсували розвиток подій, вже на 20-й хвилині відкрили рахунок саме завдяки особистій упевненості Фофана.

Той легко порушив межу між півзахистом та захистом луганчан, увірвався на зручну позицію для удару та точно поцілив у дальній нижній кут воріт Турбаєвського – 1:0. Майже одразу після цього відзначитися міг ще й Орбан, однак «Зорі» пощастило відвести загрозу і навіть одного разу за увесь перший тайм огризнутися.

Антюху, що раз по раз програвав очні дуелі більш координованому Фортуні, нарешті вдалося позбутися його настирливого опікунства та прорізати передачу уздовж лінії воротарського майданчику бельгійців. Однак ані Герреро, ані Горбач, щойно вийшовши на заміну, замкнути цей пас не встигли.

Отже на порятунок свого єврокубкового реноме в одного з аутсайдерів УПЛ залишався другий тайм. На жаль, і в ньому все сталося не за гостьовим сценарієм, адже невдовзі після відновлення гри «Гент» провів широкоформатну атаку із переведенням м’яча з одного флангу на інший – врешті Фадіга, роблячи простріл, поцілив у корпус Батагова, що намагався завадити супернику, й рикошетом від нього забив удруге.

Недовго довелося чекати і третього результативного пострілу «Гента». Цього разу Фадіга створив нагоду для Орбана, який, пробиваючи в дотик із району 11-метрової позначки, не схибив. Тоді ж усе стало зрозумілим, і невирішеним питанням залишався хіба що остаточний рахунок матчу.

Його встановив луганчанин Нагнойний за вісім хвилин до фінального свистка, а до цього Гандельман вчетверте засмутив Турбаєвського. Проте найбільш вагомою подією останньої чверті ігрового часу стала прикра травма голкіпера «Гента» Нарді, якої він зазнав на рівному місці, вибиваючи м’яч у поле, після чого зі зламаною ногою залишив стадіон на ношах…

«Заря» теж залишає Бельгію битою, заслужено відправившись на дострокові єврокубкові канікули, що триватимуть напевне не один рік…

ГЕНТ (Бельгія) – ЗОРЯ (Україна) – 4:1
 Фофана (20), Фадіга (49), Орбан (55), Гандельман (75) – Нагнойний (82)
Гент: Нарді (Руф, 70), Фортуна (Тіссудалі, 70), Ватанабе, Кандусс (Турунаріга, 46), Фадіга, Гандельман, Кумс (Юльсагер, 59), Фофана (Лага, 70), Геркенс, Орбан, Кейперс.
Зоря: Турбаєвський, Кірюханцев (Алефіренко, 83), Боль, Батагов, Джордан, Снурніцин, Данченко (Горбач, 32), Азіангбе (Нагнойний, 62), Чурко (Мишньов, 83), Антюх (Бугай, 62), Герреро.
Попередження: Фадіга (28), Юльсагер (90+2) – Антюх (39), Азіангбе (42)