«Зоря» – «Маккабі» Т-А. Огляд ізраїльських ЗМІ

Ізраїльські журналісти багато уваги приділили тому, що «Маккабі», як і інші клуби цієї країни, не мав ігрової практики через складну ситуацію в країні.

Антон ПРОКОПОВ

2023-11-10 09:14

Також їх дивує, що далеко не всі закордонні тренери та футболісти хочуть висловлюватись на тему війни з ХАМАСом. Багатьох людей в Ізраїлі зачепило те, що головний тренер – Роббі Кін – не хоче говорити про війну та відповідати на запитання щодо цієї теми. Ірландський фахівець виїхав із Ізраїлю одразу після атаки терористів, але це було сприйнято нормально журналістами. А ось його позиція, вірніше її відсутність щодо всього, що відбувається – це вже привід для критики, адже Роббі Кін – тренер ізраїльського клубу і має висловити свою думку, або хоча б просто підтримати ізраїльтян.

Тому не все так однозначно навіть після відносно впевненої перемоги над «Зорею», адже є речі, які важливіші за футбол. Отже, є ймовірність, що Роббі Кін у результаті покине клуб, навіть якщо «Маккабі» вдало виступить у Лізі конференцій. До того ж гра ізраїльського клубу мало кого втішила, адже «Зоря» створювала момент за моментом і лише жахлива реалізація допомогла «Маккабі» зберегти перемогу.

iSport.co.il

«Маккабі» піднімається на друге місце у групі», – журналіст видання iSport розповідає про те, що ізраїльський клуб покращив свою позицію у групі і тепер має добрі шанси на вихід у наступний раунд. Також він наголошує на важливості перемоги ізраїльського клубу у складний момент для вболівальників «Маккабі» та всієї країни.

– Цей матч можна назвати даниною пам'яті загиблим ізраїльтянам. Не було великого приводу для радості, бо складно забути всі жахливі моменти, які пережила країна та родини загиблих. Моменти, через які «Маккабі» не грав цілий місяць, а футбольне майбутнє наших клубів було під питанням, адже ніхто не знав, чого чекати далі.

На щастя, ми можемо знову говорити про футбол. І навіть трохи порадіти за «Маккабі», який здобув важливу перемогу у поєдинку із сильним суперником. Це не була ідеальна гра, хоча дивовижний старт дав надію на те, що цього разу «Маккабі» не змусить уболівальників нервувати та переживати за підсумковий результат. Незважаючи на три пропущені голи у першому таймі, «Зоря» не стала здаватися, і забила гол у другій половині матчу. Ще один результативний удар не було зараховано. І не забуватимемо про відмінну гру воротаря.

Як сказав після матчу Захаві: «Ми всі чекаємо на повернення до нормального життя». Ми також чекаємо на те, що «Маккабі» зможе знову грати вдома, на рідному стадіоні. А поки що просто вшануємо ще раз пам'ять загиблих і трохи посміхнемося після несподіваної перемоги «Маккабі».

Walla

«Правильне покоління», – журналіст сайту Walla розповідає про те, що команда Роббі Кіна виглядала добре і здобула цінну перемогу після більш ніж місяця без футболу, ніж змогла порадувати вболівальників. Журналіст пояснює, що гравці носили чорні стрічки з написом «240», бо це означає кількість викрадених людей, які перебувають у секторі Гази.

– Після більш ніж місяця відсутності футболу на тлі війни на півдні, «Маккабі» Тель-Авів повернувся до гри сьогодні ввечері і зробив це успішно. «Жовті» – сьогодні ввечері грали у білих футболках – здобули перемогу з рахунком 3:1 над луганською «Зорею», яка приймає гостей у Польщі, та здобули другу перемогу в Лізі конференцій. Деррік Лукассен почав з раннього гола п'ятою (7-а хвилина), а Дор Перетц додав пару результативних ударів у першому таймі (26-а та 43-а хвилини), Ігор Горбач (так написав автор, – прим.) забив лише гол престижу (74-а хвилина).

Гравці «Маккабі» Тель-Авів вийшли на поле з чорними стрічками, на яких було написано 240 – кількість викрадених ізраїльтян у секторі Газа. Капітан Еран Захаві вийшов на поле, загорнутий в ізраїльський прапор, а гравці луганської «Зорі» були загорнуті в українські прапори. Це була гра між двома командами з країн, які зазнали жорстокого вторгнення і відтоді перебувають у стані війни.

Sport 5

«Хороша відповідь на складне питання», – журналіст видання Sport 5 пише про те, що перед матчем багато хто запитував: «Чи готові ізраїльські клуби зараз грати у футбол?». «Маккабі» показав, що готові не лише грати, а й вигравати.

– «Маккабі» здобув важливу перемогу з рахунком 3:1 над «Зорею» у виїзному матчі у Любліні. Деррік Лукассен та Дор Перетц зуміли подарувати посмішку жовтим уболівальникам у важкі дні, які переживає Ізраїль.

Команда, яка перемогла сьогодні ввечері, зіграла вперше з тієї проклятої суботи. Усі футболісти розуміли, що «Маккабі» зазнав неймовірної кількості втрат серед своїх уболівальників. На жаль, багато хто з них дожив до сьогодні і не зміг порадіти за команду. Сьогодні ввечері протягом 90 хвилин «Маккабі» вдавалося подарувати глядачам хвилини радості, адже команда повернулася у футбол із перемогою після більш ніж місяця очікування.

Перед початком гри неможливо було без емоцій та переживань дивитися на поле. Еран Захаві вийшов загорнутий у прапор Ізраїлю, а решта гравців вийшли з чорною стрічкою на руках, гравці «Зорі» вийшли загорнуті у прапор України, у грі, яка насправді є зустріччю двох команд, які не можуть грати у своїх країнах через війну.

З першої хвилини команда Роббі Кіна виглядала чудово та повністю контролювала темп гри. Різниця між командами була помітною: Лукассен відзначився на початку гри, забивши гол п'ятою. Тенденція до контролю продовжилася, а Дор Перетц оформив дубль і зробив рахунок 3:0 ближче до перерви. Крім дубля, Перетц дуже брав активну участь в атакуючій грі і разом з Ераном Захаві створив чимало небезпечних ситуацій біля чужих воріт.

Другий тайм був досить збалансованим: обом командам вдалося створити загрозу воріт, а на 75-й хвилині номінальні господарі забили єдиний гол. Варто сказати чесно, що українці багато били по воротах і створили багато небезпечних моментів, але реалізація цього вечора була набагато кращою у гравців «Маккабі», який може бути задоволений цією грою. Після тривалого періоду нерегулярних тренувань, без офіційних ігор, команда Роббі Кіна здобула три важливі очки. Завдяки перемозі «Маккабі» посів у групі друге місце із шістьма очками. «Зоря» опустилася на третє місце і має чотири очки, «Гент» лідирує з 10 очками, а «Брейдаблік» займає останнє місце без очок. Наступна гра «жовтих» відбудеться 25-го листопада, також із «Зорею».