Ліга конференцій

Брейдаблік – Зоря 0:1. ЛК, 2-й тур. Звіт Горбача та луганчан

Юний вихованець київського «Динамо» Ігор Горбач приніс луганчанам перемогу у другому матчі групового етапу Ліги конференцій.

«Футбольний клуб»

2023-10-05 21:51

Після теплої погоди, що досі стоїть на більшій частині Старого Світу, «Зоря» потрапила у північний Рейк’явік, де вже царює глибока осінь. Ця кліматична зміна надала певні переваги нашій команді, адже непогана її швидкісна готовність перетворювалась на дуже істотний фактор.

І «Зоря» добре користала свій головний козир, запропонувавши господарям доволі високий темп, до якого вони, здавалося, не дуже й то звиклі. За рахунок великої кількості перехоплень м’яча та гри на випередження підопічні Кривенцова ще до перерви створили бодай 3-4 чудові моменти, але елементарний технічний брак не дозволив їх реалізувати.

І все ж луганчани відкрили рахунок наприкінці першої половини. Мишньов із Антюхом розіграли кутовий стандарт із націленої верховою передачею до дальнього кутка воротарської, де Горбач випередив свого опікуна й головою переправив м’яч у сітку – 1:0.

Невдовзі 19-річний вихованець «Динамо» мав закріплювати відчутну ігрову перевагу «Зорі», проте, опинившись сам на сам із голкіпером «Брейдабліка» Ейнарссоном, не зміг хоч якось його перехитрити. Із тим суперники повернулися до роздягальнь.

На другий тайм ісландці вийшли із більш рішучими намірами, спробувавши організувати масований наступ на володіння Турбаєвського. Але луганчани виявилися готовими до цього, ба більше, вони отримали іще кращі можливості для проведення стрімких контратак за участі прудких Герреро, Антюха та Горбача.

І знову атакувальна група «Зорі» розтринькала декілька нагод для взяття воріт Ейнарссона, за що ледве не була покарана першою ж загрозою у володіннях Турбаєвського. Наприкінці години ігрового часу Гіслі Ейольфссон винайшов мить для влучного удару головою із близької відстані, та, на щастя нашої команди, у карколомному стрибку голкіпер її врятував!

Це був доволі серйозний сигнал для Кривенцова та його гравців про те, що чинний чемпіон Ісландії не полишив думки відігратися. Іще один тривожний дзвін прийняла на себе поперечина воріт Турбаєвського, яку потурбував різаним пострілом той таки Гіслі Ейольфссон.

«Зоря» теж почула цю небезпеку і відповіла двома гострими контрвипадами на половині «Брейдабліка», які завершував небезпечними ударами активний та сміливий Горбач. Із таким доробком суперники прийшли на заключний відрізок матчу, до речі, не зробивши на двох жодної заміни!

Лише на 77-й хвилині тренери, та й теж одночасно, внесли перші корективи у склади своїх команд. А вже за три хвилини «Брейдаблік» провів іще одну потенційно гольову атаку, яку головою завершував Гюннлейгссон – і знов Турбаєвський виявися на висоті!

Тиск господарів поступово посилювався, кількість верхових передач у штрафну «Зорі» зростала, і наш тренер вдався до іще однієї заміни, випустивши на поле високого на зріст хавбека Мічіна. А ще луганчани змогли надійно перекрити фланги, що не дозволяло «Брейдабліку» застосовувати кроси уздовж лінії воріт.

Тож мінімальну перевагу «Зоря» врешті утримала, здобувши першу перемогу у груповому турнірі Ліги конференцій. Доволі непогано як для цієї молодої команди, що і цього року вимушена була вчергове перекроювати свій заявочний список.

БРЕЙДАБЛІК (Ісландія) – ЗОРЯ (Луганськ, Україна) – 0:1
Горбач (35)
Брейдаблік: А.Ейнарссон, Мумінович, В.Моргерссон, А.Сігурдарсон (Сігурьйонсон, 77), Гюннлейгссон, В.Ейнарссон, Стейндорссон, Г.Ейольфссон, Лудвікссон, Сванторссон, К.Ольсен.
Зоря: Турбаєвський, Кірюханцев, Снурніцин, Джордан, Вантух, Яцик, Мишньов (Мічін, 83), Антюх (Данченко, 77), Нагнойний, Горбач, Герреро.
Попередження: Мишньов (66), Снурніцин (66), Вантух (89), Джордан (90+2).