Ліга конференцій

Ліга конференцій-2023/24. Подробиці другого туру

«Астон Вілла» вириває перемогу в компенсований час, сенсація у Салоніках та розгром від «Норшеланда».

2023-10-06 00:31

У групі А битва чемпіонів Словенії та Словаччини залишилася за останніми. Гості з Братислави створили тонну моментів (майже на очікуваних 3 голи), але через погану реалізацію суперників розділив єдиний точний удар Александара Чаврича з пенальті. Після другої перемоги поспіль «Слован» захоплює лідерство у групі А, тоді як «Олімпія» йде на дні з нулем у графі очки. У паралельній зустрічі дебютант єврокубків «Клаксвік» набрав перший пункт в історії футболу Фарерських островів. Сталося це завдяки нульовій нічиїй із французьким «Ліллем». Паулу Фонсека думав впоратися з новачками резервним складом, виставивши у старті лише одного основного гравця. Як бачимо, прогадав.

Богдан Михайліченко вийшов у старті «Динамо» Загреб, але його команда перед свистком на перерву пропустила від косовського «Балкані». Українець з партнерами не витримав офсайдну лінію, а Крюезіу втік на побачення з кіпером і відкрив рахунок. VAR підтвердив легітимність взяття воріт. Наприкінці гри «Балкані» забив ще раз – жахливою грою Шутала в обороні скористався Хаміді. 2:0 – косовари набрали перші очки в груповому турнірі.

У групі «Зорі» бельгійський «Гент» приймав «Маккабі» Тель-Авів. Тарік Тіссаудалі наприкінці першого тайму реалізував вихід віч-на-віч та вивів бельгійців уперед. На останніх хвилинах «буйволи» забили ще раз. «Гент» і «Зоря», яка обіграла «Брейдаблік», з 4-ма очками очолюють квартет B.

«Бешикташ» у суперматчі не втримав перемогу над «Лугано» в групі D, маючи перевагу в два голи. Спершу Абубакар класним ударом головою відкрив рахунок. По перерві камерунець оформив дубль, скориставшись помилкою суперників. «Бешикташ» не втримав навіть нічию. У останні 10 хвилин сталася драма. Спершу «Лугано» зрівняв рахунок, а на 90-й хвилині автогол Еріка Байї приніс швейцарцям дивовижну перемогу! В іншому матчі цієї групи «Брюгге» мінімально обіграв «Буде-Глімт».

«Легія» без Ігоря Харатіна програла «Алкмаар». Полякам не допомогла навіть гра в більшості впродовж останніх півгодини. В іншому матчі групи E «Астон Вілла» лише в доданий час пробила оборону боснійського «Зрінські» зусиллями Макгінна – дуже важка перемога підопічних Емері, які набрали перші очки в груповому турнірі.

У квартеті F «Ференцварош» на виїзді не втримав перемогу над «Фіорентиною». Угорці вели 2:0, але "фіалки" врятували нічию вже в компенсований час і відстають від лідерів квартету тільки на 2 пункти. У паралельному поєдинку «Генк» без проблем переграв «Чукарічкі». Там все вирішилося ще в дебюті.

ПАОК переграв «Айнтрахт» і захопив одноосібне лідерство групи G. Живкович відкрив рахунок у першому таймі, Мармуш у другому зрівняв. У компенсований час греки таки вирвали перемогу. Тайсон відіграв майже весь поєдинок, Томаш Кендзьора не з'явився.

«Норшелланд» і «Лудогорець» влаштували гольове божевілля – на 11-й хвилині рахунок був вже 2:1 на користь господарів. Щоправда, по одному голу команди забили з пенальті, після чого кіпер болгар привіз кумедний гол у свої ворота. Це був лише заспів – в середині першого тайму данська команда забила ще двічі, буквально знущаючись зі суперників. 4:1 після першого тайму – всі питання були зняті. По перерві болгари оформили автогол, після якого пропустили ще двічі. 7:1 – погром.

Ігор Пластун на Лігу конференцій не заявлений – відповідно, екс-захисник збірної України у цій ганьбі «Лудогорця» участі не брав. Болгарська команда після двох турів має три очки. Стільки ж у «Норшелланна». Лідирує «Фенербахче», який на виїзді дотиснув «Спартак» Трнаву. Дубль в активі Кінга, Фред віддав асист у моменті з другим голом.

Голи: Тіссудалі (39, 90+2, з пенальті).
Гент: Руф, Самуаз, Кандусс, Ватанабе, Браун, де Сарт, Кумс (Агбор, 90+5), Гандельман, Тіссудалі, Фофана (Юльсагер, 67), Орбан (Фернандес-Пардо, 85).
Маккабі: Машпаті, Макон (Коен, 75), Біттон (Тургеман, 67), Лукассен, Ревіво (Давідзаде, 75), Д.Перець, ван Оверєєм (Давіда, 89), Каниховськи, Бітон, Мілсон, Захаві.
Попередження: Гандельман (51), Кандусс (53) – ван Оверєєм (13), Макон (70), Захаві (90), Лукассен (90+1).

БРЕЙДАБЛІК (Ісландія) – ЗОРЯ (Луганськ, Україна) – 0:1
Горбач (35)
Брейдаблік: А.Ейнарссон, Мумінович, В.Моргерссон, А.Сігурдарсон (Сігурьйонсон, 77), Гюннлейгссон, В.Ейнарссон, Стейндорссон, Г.Ейольфссон, Лудвікссон, Сванторссон, К.Ольсен.
Зоря: Турбаєвський, Кірюханцев, Снурніцин, Джордан, Вантух, Яцик, Мишньов (Мічін, 83), Антюх (Данченко, 77), Нагнойний, Горбач, Герреро.
Попередження: Мишньов (66), Снурніцин (66), Вантух (89), Джордан (90+2).

БЕШИКТАШ (Туреччина) – ЛУГАНО (Швейцарія) – 2:3
 Абубакар (38, 52) – Аліседа (81), Владі (86), Гргич (90).

ФІОРЕНТИНА(Італія) – ФЕРЕНЦВАРОШ (Угорщина) – 2:2
 Барак (67), Іконе (90+3) – Варга (25), Сіссе (51).

ПАОК (Греція) – АЙНТРАХТ (Франкфурт, Німеччина) – 2:1
 Живкович (28), Куліеракіс (90+2) – Мармуш (68).

НОРДШЕЛЛАНД (Норвегія) – ЛУДОГОРЕЦЬ (Болгарія) – 7:1
 Інгвартсен (2, з пенальті), Осман (11), Тверсков (31), Нюгрен (33, 74), Сон (68, автогол), Расмуссен (86) – Вердон (9, з пенальті).

СПАРТАК Тр – ФЕНЕРБАХЧЕ (Туреччина) – 1:2