Турніри

Молодь

Мельгоса: «З Англією маємо бути своєю найкращою версією»

Головний тренер молодіжної збірної України Унаї Мельгоса поділився думками стосовно того, як виконавці сприймають вимоги нового тренерського штабу, прокоментував перемогу над молодіжкою Люксембургу з рахунком 3:0 та розповів, чого він очікує від своїх підопічних у прийдешньому поєдинку з командою Англії.

2023-10-16 14:05

Унаї, після двох стартових турів молодіжна збірна України набрала максимум очок, при цьому не пропустивши жодного м’яча. На вашу думку, на скільки відсотків команда вже сприйняла вимоги тренерського штабу?

Думаю, що гравці, які перебувають у молодіжній збірній, докладають великих зусиль за короткий проміжок часу, щоб зрозуміти нашу ігрову модель, те, що ми хочемо бачити на полі. І ми достатньо задоволені їхньою уважністю протягом усього тренувального процесу.

Особливо мені подобається поведінка футболістів під час тренувань, вони стараються виконувати те, про що ми говоримо. І, звісно, вони намагаються ставати кращими, причому не тільки в речах, пов?язаних із використанням простору та рішеннями на м?ячі, а й у розумінні своєчасності багатьох аспектів на полі. Останнє осягнути складніше. Вони досі молоді й повинні навчитися цьому
ми на шляху до цього.

Молодіжна збірна України обіграла команду Люксембургу з рахунком 3:0. Перевага здається великою, проте весь перший тайм суперники стримували атаки синьо-жовтих. Гол у роздягальню психологічно допоміг команді?

Хоч матч і завершився з таким великим рахунком, він не був легким. Перший гол, як ви і сказали, був забитий тільки наприкінці першого тайму. У нас було декілька можливостей забити, які ми не реалізували, поки Краснопір не скористався своєю нагодою. Це була колективна робота проти команди, яка досить непогано захищалася в першому таймі.

Цей гол, звісно, допоміг нам заспокоїтися. Але потрібно бути обережним, тому що за надмірного спокою можна пропустити
вважаю, що команда цього уникнула.

У цілому матч був складним. Було непросто грати проти збірної Люксембургу, адже вона билася до кінця.

Ваш наступний суперник чемпіон Європи та одна з найкращих молодіжних команд світового футболу. Англія забила Сербії дев’ять м’ячів! Як синьо-жовтим стримати цю неймовірну команду?

Ми поважаємо всі команди, і, звісно, ми дуже поважаємо Англію. Але я не думаю, що наша основна ідея полягатиме в тому, щоб стримувати англійців. Ми хочемо бути проактивними у своєму футболі.

Можливо, після поєдинку можна буде сказати: так, варто було стримувати щосили. Але наша основна ідея — перенести всі якості, концепти в атаці та захисті, над якими ми працюємо, на поле.

Очевидно, що нам потрібно бути в найкращих кондиціях. Отже, у нас є колективна мета, а також визначені індивідуальні цілі, щоб кожен гравець показав найкращу версію себе в матчі.

Чи всі виконавці готуються до поєдинку зі збірною Англії? Чи немає гравців із травмами та пошкодженнями після зустрічі з командою Люксембургу?

Після матчу з люксембуржцями в нас не було жодних нових травм. Пара гравців злегка застудилася, але, сподіваємося, вони відновляться до гри.

Молодіжні збірні України та Англії проведуть матч у словацьких Кошицях. У Словаччині після початку повномасштабного російського вторгнення перебуває чимало українських біженців. Чи очікуєте ви на велику підтримку українських уболівальників на стадіоні? Чи може цей фактор вплинути на підсумковий результат гри?

Не знаю, скільки вболівальників зможе прийти на стадіон. Але я відчуваю, що на наші матчі приходить багато людей з України. Українські фанати неймовірні, вони підтримують нас завжди! Відчувати це важливо для нас!

Ми спробуємо віддячити за цю підтримку власним ставленням, намірами, діями на полі. Підтримка вболівальників завжди допомагає, особливо в такій ситуації, в якій зараз живе Україна.


uaf.ua